Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość ola 81
no właśnie, muszę jeszcze porozmawiać o tym bad. z lekarzem prowadzącym, jesli stwierdzi że powinnam jej wykonać pojadę prywatnie do Katowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLA mi lekarz sam zaproponował to usg, jutro zadzwonie i sie zapiszę bo powiedział ze lepiej zadzwonić wcześniej a nawet mi dał nr. telefonu w ogóle lekarz super za 1 ciażową wizytę zapłaciłam 70 zł, miałam badanie na fotelu, potem usg ginekologiczne i dał mi skierowanie na badania 2 wizyta to 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upewnię się: termin usg genetycznego też oblicza się od OM czy już po pomiarach zarodka i liczy się inny wiek ciąży? chodzi mi o to, że to usg należy wykonać w ściśle określonych ramach czasu i nie chciałabym przegapić tych 2-3 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubieczeresnie
Ja z pierwsza wizyte zapłaciłam 140 zł ( z usg, cytologią i L4), a za badania 95 zł ( bez grupy krwi. Ale jesli tylko bedzie dobrze z dzieciątkiem to nie żałuje. Ciekawe ile zapłace za kolejna wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChybaZwariuje - to zatoczyłaś koło...;) miałaś wieści lepsze i gorsze, ostatnią (dzisiejszą) masz super, ale odrzucasz ją i upierasz się, że jest źle; podejrzewam, że wolisz nastawić się na gorsze, by ewentualnie dać się miło zaskoczyć, ale nie tędy droga - niepotrzebna schiza; to że przez kilka tygodni porównywałaś się z Fufą i stało się u niej, jak się stało nie oznacza, że i Ciebie to czeka; jedno z najczęściej powtarzanych tu sformułowań brzmi właśnie: KAŻDA CIĄŻA JEST INNA; Nastaw się pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola81 paulinka w przedszkolu super zero płaczu :) haha i jutro tez ide kamika k. tak ugs w 12 tyg jest juz przez powłokę brzuszną super ze i u cibie ok i tez masz karte ciązy:) ja wizyta 25.09 j a chodze do lekarki na NFZ i tez sie zastanawiam czy nie zapisać sie jeszcze na usg do prywatnego lekarza jak sądzicie aaa znow spalam od 17-18.30 czy wy tez tak spicie po poludniu????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo, ja bym pospała, ale najwcześniej koło 18 docieram do domu; obiad, ogarnięcie domu, później trochę tu z wami i nie ma czasu na drzemkę :( ale ostatnio śpię już dłużej, bo i po 7h, a wstaję nieprzytomna i walczę z sobą przez większość dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka termin usg oblicza się na podstawie OM, musi się odbyć między 11 a 14 tygodniem- 12 tydzień jest najlepszy :) Ja dostałam skierowanie od mojego Andrzejka na kompleksowe badania (usg genetyczne, test pappa, test bhcg). Jako, ze straciłam pierwszą ciążę z niezidentyfikowanych przyczyn, są pzresłanki to pełnego badania. Normalnie takie badania są wskazane dla kobiet po 35. r.ż. Kosztują 600 zł...a ja...taaadaam...mam je na nfz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CELCIA mi lekarz powiedział że usg genetyczne robi sie od 11 do 13 tyg ciąży , jest dużo w necie na ten temat. co jeszcze do L4 to pamiętajcie że przyda sie wasz nip i pesel, w razie braku nip-u może być numer dowodu i potrzebny jest jeszcze nip zakładu pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Kurcze dziewczyny dzieki za słowa postawienia do pionu, tak wiec wrocilam teraz od tej mojej lekarki nr 2, mowi , ze rzeczywiscie standardowo beta sie podwaja wiec troche sie martwi ( a Ty Celka mowisz, ze super? kurde ale wzrosla beta malo z 6 tys iles tam na 8112) i robi usg, robi i mowi hmm no ale zarodek jest juz... dzis zas wyszlo z usg 6 tydz i zarodek 6,4 mm, mowie a tetno? a ona no to jeszcze nie musi byc widac. Robi maksymalne powiekszenie i mowi ale cos tu tyka.. cos sie zaczyna .. zamrozila obraz na usg i mowi ze ta mala kropeczka to serduszko, i zalezalo ponoc jak glowica ruszyla to chwycila to lub nie... mowi, ze musi mnie jeszcze zobaczyc w nastepny pt, bo rzeczywiscie nie wie co z ta betą, ale generalnie 12 dni temu u niej byl pecherzyk 12.4 mm a teraz jest zarodek 6,.4 mm CRL i nawet pzrez chwile cos jej "tykalo". ja juz nie wiem sama.... wzbudzila znow minimalne nadzieje, ale sama sie krzywila nad tym usg i beta, widac, ze cos nie gra. teraz albo wóz albo przewóz... jutro przerwa od ginow, a pojutrze ten krewny gin nr 1, tylko czemu oni wszyscy mowia co innego... a co do Fufy tak strasznie chcialam, zeby sie udalo, w ogole czekamy na wieści jak się czujesz po zabiegu Fufcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mel-wa, mistrzowski ten Twój Jędrula :-D teraz na wizycie zapytam tego mojego o to usg - niech mi powie czy jego sprzęcik jest zdatny i niech mi wskaże optymalny czas do badania; tak myślę, że jak są tu dziewczyny z dużo młodszą ciążą niż by wskazywało po om to one muszą jeszcze trafniej ocenić optymalny czas do zbadania maluszka... do tej pory płaciłam za część badań [hiv i przeciwciała] - razem ponad 130 pln;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChybaZwariuje - mniejsza o dobór słów => dzisiejsze (wcześniejsze) wieści wprowadziły nadzieję, te przed chwilą również, więc dla Ciebie super i tego się trzymamy!, no! ja w ogóle nie robiłam bety, a zarodek w 6tc był tyci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam do was takie pytanko. Bylam wczoraj na usg jamy brzusnej (mam klopot z nerkami) i lekarz ktory je wykonywal stwierdzil ze cos znajduje sie w jamie macicy i kazal isc do gina. okres mi sie spoznia, bola mnie piersi i brzuch jak na okres. czy myslicie ze to ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysto - jak spóźnia się okres, a uprawiałaś seks bez zabezpieczenia w czasie płodnym i/lub okołopłodnym to jak najbardziej możesz być w ciąży; na początek zrób test ciążowy, a do gina też się zapisz: jeśli to ciąża to wizyta Cię nie minie, a jeśli cokolwiek innego tam siedzi to też nie obędzie się bez wizyty u ginekologa;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zwariuje---> mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze. Ale to lekka przesada latać od lekarza do lekarza i tylko świrować. Moim zdaniem najlepsze byłoby czekanie . Co ma być to będzie, a musi być dobrze:) dziewczyny nawet mało płacicie za wizyty. ja byłam teraz na 1 wizycie już u tego gina, u którego chcę prowadzić cała ciąże i zapłaciłam 150 zł. Wypisał jakie badania mam porobić i to tez wszystko płatne. KamilkaK mogę zapytać w jakim mieście chodzisz do lekarza bo widzę,że z tych samych województw jesteśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Już wróciłam z urlopu :) Jak zobaczyłam ile mam do nadrobienia to sie złapałam za głowe ;) - nie próżnowałyście :) Jak zdrówka? Ja 30 h autokarem wytrzymałam o dziwo.... samolot również :) gorzej z przyswajaniem Bułgarskiego jedzonka :/ ale wkońcu polskie jadło :D jutro ide do lekarza sprawdzic czy wszystko dobrze z moją fasolcią :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karty mi nie założono, bo jeszcze nie ma wyników badań. Krwiak jest ale się nie powiększa, torbiel zniknęła :) Nastepna wizyta 2 pazdziernika. Nadal duphaston i jakiieś tabsy na infekcję w pochwie- przez nią nie można mi zrobić cytologii, a ostatnią miałam 5 lat temu :( No i najistotniejsze- Fasol ma dwa centymetry, a serdulko skacze jak szalone :D ależ człowiek z niego;) któż by pomyślał, że z takiego maleństwa wyrośnie dorosły czlowiek... Dziewczyny, ja chętnie zrobilabym sobie te usg genetyczne. Podpowiedzcie coś, jakie to ma zalety, czemu dzieki temu można zapobiec. Oczywiście pójdę prywatnie do innego gina, bo od dziś chodze na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej sorki, zjadło mi początek posta. Chciałam poinformować że juz po wizycie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Olabia ciesze sie i gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję bardzo. Troche się zniesmaczyłam, że nie mam tej karty, ale takie są procedury. Moja mała w szkole super, już nawet lekture wypozyczyła :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór, zaraz idę spać, ale chciałam najpierw coś do Was skrobnąć:) olabia, strasznie się cieszę z superowych wieści, ale duży fasol! naprawdę! dwa centymetry to już coś ! gratuluję!i że się krwiak zmniejszył i że torbiel zniknęła i córa jaka ambitna :D witam nowe koleżanki ! w pracy napisałam takiego długiego posta odnośnie szumu o kobietach w ciąży na l4 i mi się skasował! ogólnie chciałam napisać, że powinni się wziąć za obiboków, którzy non stop są na zwolnieniach bo im się robić nie chce, a nie za kobiety,które mają brzuchy i się męczą! całkiem nowa tu, widzę, że męczysz się bardziej niż ja... :/ bożka, gratuluję dobrych wieści i karty ciąży ! kamilka, również gratuluję karty i dobrych wiadomości, boska, witaj, dobrze, że podróż Cię nie wymęczyła i nie było skutków ubocznych, zazdroszczę Ci, że pojechałaś, ja się nie zdecydowałam i żałuję ! dziewczyny odnośnie tego usg genetycznego, wiem,że można po tym zidentyfikować np. zespół Downa, a co jeszcze? dziewczyny zarzucę na noc trudnym tematem, robimy usg genetyczne, żeby się dowiedzieć o ewentualnych wadach, co byście zrobiły gdyby się okazało, że dziecko jest np. upośledzone? życzę kolorowych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 81
olabia usg genetyczne wykonywane jest między 11 a 13 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 81
ja u mojego gina płacę 100 za wizytę z usg i badaniem ginek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja wczoraj wrociam ze szpitala, zabieg trwal moze z 5 minut i wrocilam do domu:) ChybaZwariuje- jak masz zarodek i rosnie, to nie martwic sie na zapas! Jak jest serce, to beta rosnie mniej i potem spada. Nie panikuj, tak naprawde, co ma byc to bedzie :) Pozdrawiam Was dziewczyny i zycze szczescia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Fufy
kurcze jakaś dziwna jesteś:/ jechałaś po tej zuzin czy jak jej było okropnie, zarzucając jej że wariuje i w ogóle. Ale Ty znów jesteś totalnie znieczulona!!!!! niby tyle tal sie starasz i porażkę przyjmujesz jak by Ci się woda rozlała. Pościerasz i koniec, zapominasz:/ Jak dla mnie to Ty wcale dziecka tak bardzo nie pragniesz i tyle. Zyczę Ci szcześcia bo nikomu źle nie życzę, ale weź może nie wchodź na fora dopóki Ci się sposób myślenia nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×