Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

e ona: femibion n1 jest zestawem kompletnym na I trymestr i ma zwiększoną dawkę kwasu foliowego (część jako metafolina) oraz witaminy i składniki mineralne dostosowane do tego okresu ciąży; przyjmuję je od początku, a nawet wcześniej i bardzo sobie chwalę; nie wiem od czego zależy, że niektórzy lekarze radzą brać tylko kwas, inni radzą dodać witaminy (przed morfologią i pytaniem o styl życia i dietę); inni zalecają witaminy dopiero od II trymestru; osobiście femibion n1 zaczęłąm łykać przed ciążą na tzw. własną rękę;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
no dzownilam do lekarza a;e nie odbiera, faktycznie plamie jak na poczatek okresu jasnorozowo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zwariuje Bardzo mi przykro,że podzieliłaś nasz los:(czas leczy rany,a życie toczy się dalej,pamiętaj,przytulam,dla aniołka Jeżeli chodzi o krwawienie,ja nie miałam zabiegu,mieszkam w Irlandii,zabieg stosuje się w ostateczności ,dostałam mocniejszego krwawienia niż przy miesiączce i trwało to około 7 dni,badałam bete mam 24 i miałam usg,macica pusta,teraz jeszcze kontrola bety aż spadnie do 0,w sumie cieszę się ,że odbyło się bez zabiegu,mniej inwazyjna "sprawa" dla macicy,ale nie ukrywam,że nie miałam obaw czy macica sama się oczyści,jednak natura wie co robi... Trzymaj się ciepło,mam nadzieję,że spotkamy się na innym topiku,bardziej radosnym dla nas:)pozdrawiam Wszystkim mamom życzę zdrówka:):):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, u mnie dziś pięknie świeci sloneczko ale jest chłodnawo. Piszę teraz bo zaraz idę do pracy a później jedziemy ze znajomymi na kolację. Dziś im powiem, że zostaniemy rodzicami. Ja moim dzieciom jak powiedziałam, że będą mieli rodzeństwo to corka powiedziała: "Naprawdę mamo, nie martw się ja ci będę we wszystkim pomagać" a mój mały synek "żeby to był braciszek, bo siostry to strasznie krzyczą." Ale teraz starają się być grzeczni, wiedzą, że mama nie może sie denerwować. Buziaczki pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
dzieki tezmama. teraz to lekkie plamienie mi ustalo, mam wszystko czyste i nie wiem czy ponawiac tel do lekarza czy nie. ech nic nie wiadomo co czlowiek lepiej zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e ona
Witajcie, ja po wizycie, serducho wali, termin na 20 kwietnia, jestem przesczęsliwa! :) Chyba zwariuje ja wiem ze tli sie w Tobie jeszcze iskierka nadziei ale uwierz mi ze jak sama sie oczyscisz bedzie lepiej! Nie bedziesz przechodzic stresu z zabiegeim ta sala jest okrutna, potem boli brzuch, do tego jest male co prawda ale ryzyko zrostow - trzymaj sie, wiem ze ci ciezko bo przez to przechodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
dzieki e ona i ciesze sie, ze u Ciebie OK. nie walcze z tym, no jasne, jak sie oczysci to sie oczysci, narazie plamienie jest lekkie. Do lekarza zadzownilam powiedzial ze moze rownie dobrze ustac, wiec spokojnie ajakby bardzo sie nasililo krwawienie to podjechac na izbe przyjec. Wiadomo nawet jak poronie sama musza sprawdzic czy czyscic czy nie. Zmykam wam juz z tego topiku, bo macie sie tu cieszyc i nie stresowac a nie sluchac takich historii jak moja. Tylko zżylam sie jakos hehe i ciezko mi sie "wyprowadzic". trzymajcie sie kochane kwietniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Zwariuje- ja tez tak mialam. Plamienia na przemian lekko podbarwione na brazowo, brazowe, rozowe, troszke krwi jakby szpilka ulkul, potem w ogole przestalam plamic, jeden dzien bez plamien to byl, potem znow sie zaczelo. Trwalo to 5 dni i 5 wieczorem dostalam okres mozna powiedziec, bo tak sie lalo jak miesiaczka i skurcze. W szpitalu rano sie okazalo, ze sie sama oczyscilam ale lyzeczkowali resztki. Nie wiem, czy tel do lekarza cos da. Ja bralam do poniedzialku, kiedy poronilam luteine i duphaston ( luteina 3x4 szt. i duphaston 3x1 szt.) Nic nie pomoglo, bralam no-spe i magnez na rozkurczenie, ale nic to nie dalo. Przygotuj sie na to, co ma byc. Nie panikuj. Ja sie najbardziej balam tego, jak to sie "roni". A to byl tylko okres. ( poronilam w dniu spodziewanego okresu, tzn. wtedy sie zaczelo, po 5 dniach sie skonczylo). Caluje i sciskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Despina ja tez mam prenatalne 11 pazdziernika tyle ze jestem w 8t2d :) juz sie doczekac nie moge, ile placisz? ja 250 zl. ja dzis spie na stojaco :( i siedzaco :) a tu w pracy trzeba do 21 wysiedziec :(( aaa i od kilku dni mam STRASZNE wzdecia !! zwlaszcza wieczorem i w nocy az mnie brzuch boli :( dokucza mi to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Fufa - tak pamietam, ze pisałas o plamieniach. Ja juz dzis jak to zobaczylam to przestalam brac ta luteine a duphaston mi sie skonczyl, a on wczoraj na wizycie nic nie mowil, zeby brac dalej. teraz wiec biore tylko dopegyt bo mam lekkie nadcisnienie na nerwowym zreszta le - dziedziczne po tacie. Juz nie ma sensu wstrzymywac lekami podejrzewwam.. jestesmy, bylysmy na podobnym etapie ciazy takze faktycznie duzo tu analogii.Ja mialam mie popzrednia miesiaczke 3 sierpnia biorac pod uwwage moje krotkie cykle to gdzies kolo 29 nastepna a niby jest juz 7.09. ale kto wie jakby nie te leki, moze juz dawno bym plamila, troche pewnie powstrzymywaly sprawe. dzieki Ci za slowa pocieszenia. aha a z lekarzem gadalam po 14 ale mowil ze przyjechac dopiero jakby bardzo sie nasililo krwawienie, wiec faktycznie zapewne chodzi wtedy o sprawdzenie czyscic czy nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona: gratuluje szczęśliwej nowiny. Mam nadzieje ze ja w poniedziałek też bede mogła się takową pochwalić \( matrwie się brakiem objawów) już od tygodnia odliczam dni do wizyty. Dzis odebrałam wyniki badań i wyszystko okej. jestem w szoku po moich wynikach żelaza, bo całe życie mecze sie z anemią a ty proszę poziom ponad 100, tylko leukocyty troche poniżej normy ale mam nadzieje ze doktorek temu zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożka2390
znów wyciere z zycia dzień ---------- migrena chyba zwariuje aż sie popłakałam bardzo mi przykro :( ja ogolnie dziś juz dobrze ale rano musialam wziąść nospę tak bolał brzuch i paulinka strasznie płaczliwa z przedszkola przychodzi jeszcze sie katar przyplatał dobrze że weekend mamy to może odreaguje i w domu ją podlecze u nas wieje i zachmurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e ona
lubieczresnie ja tez nie mam objawow, w ogole. nie sikam, nie spie na stojaco, nie bola mnie cycki, nie mam mdlosci, nic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość primaaprilistoja
dołączam do topiku chociaż mój wyliczony termin to 01.04 :D wszyscy się uśmiechają kiedy mówię jaki dzień ma być rozwiązaniem, teraz to koniec 11 tygodnia i chętnie czasem tutaj zajrzę :) czytam tutaj o plamieniach itd. dziewczyny!!! nie lekceważcie ŻADNEGO NAWET NAJMNIEJSZEGO PLAMIENIA! Ja trafiłam do lekarza w 5 tygodniu ciąży a 2 dni wcześniej zauważyłam dosłownie 3 kropeczki maleńkie czegoś brunatnego (tak małe że nawet się zastanawiałam czy dobrze widzę) i okazało się to być niestety krwiakiem-i tak po wizycie 2 tygodnie leżenia!!! wstawanie tylko do toalety i na łóżko. Krwiak był niebezpieczny bo powyżej zarodka i dużo większy od niego. Teraz jest ok, ale nie mogłam pogodzić się z tym, że mogłoby się stać najgorsze i dlatego proszę was bądźcie odpowiedzialne za siebie i za waszego maluszka, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despina, może sie dopiszesz do tabelki? mala ada, powiem Ci, ze na naprawdę beznadziejna babę trafiłaś, ja myślę, że baba miała zły dzień i się na Tobie wyżyła! co oczywiście świadczy że jest bezadziejnym człowiekiem, nie martw się! normalni ludzie tak nie postępują! dopiszesz się do tabelki? karcia, domyślam sie, ze jest Ci ciezko, ja przychodze po pracy i nic nie musze, a jeszcze narzekam... manakwietniowa, też masz fajne dzieciaki, takie rezolutne, w ogóle dzieci są fajne :) e ona, wspaniałe wieści! to chyba też miałaś jakoś ostatni okres tak jak ja? a ile dzidziuś już ma? moze tez sie dopiszesz do tabelki? anecka, a ledwo tez wytrzymalam w pracy, o malo nie zasnelam, ale to tez pewnie pogoda! lubieczeresnie, ciesze sie, ze masz dobre wyniki! bozka, wspólczuje tych migren, primaaprilistoja, witaj! fatycznia data porodu wywoluje usmiech na ustach:) ja przyszlam z pracy, mialam obiad, wiec zjadlam i leze, nie zamierzam nic dzis robic, pogoda jest okropna, maz remontuje wiec nawet nie mam co ze soba zrobic, najgorsze jest to, że sie najadłam cukierków i ciastek z nudów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
primaapirilistoja Ja miałąm taką sytuację jak Ty. Krwiak nad płodem i bardzo blisko jaja płodowego. Nakaz leżenia i duphaston, Niestety u mnie z leżeniem nie było mowy, bo sama muszę na siebie liczyć, ale na szczęście mimo aktywnego trybu, krwiak został pokonany przez pęcherz tzn krwiak sie nie zmniejszyl, ale jakby oddalił od pęcherza.Na szczęście. lenkaś ja też dzisiaj leniuchuję odkąd wróciłam z pracy. Ale nalezy mi sie bo do 15 mam taki młyn i bieganie, że pozniej padam czy chce czy nie, no ale teraz to juz mnie dupsko od siedzenia boli ;)i zajadam sie fasolówką któa jak na złośc chyba ze 3 godz sie gotowala. Nadal mam wzdęcia, espumisan nie pomaga , no i jeszcze zalatwię sie fasolką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- no to się załatwisz tą fasolówką :D szykuj napar z kopru włoskiego szybko bo będzie draka :D hehe skąd ja to znam :D ja za to zajadam owoce - zwłaszcza śliwki i popijam surowym mlekiem - codziennie rano kibelek , ale nie mogę sie opanować tak mi smakuje ten mix :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam, Dopiero wróciłam. Ciężki dzień w pracy - całe 10h przed kompem i nerwówka. Wszystko dlatego, że byłam dziś sama. Miałam iść z wynikami toxo do internisty, ale nie dało rady wyrwać się z roboty - czekam do przyszłego tyg. lenkaś - mam to samo: cieszę się weekendem; niby wielkich obowiązków nie mam, ale uwielbiam ten piątkowy błogostan ;) i też podjadłam i chyba dopcham się nutellą prosto ze słoika ;) któraś pisała dziś, że jest i serduszko i zero objawów - zapamiętajcie sobie to dziewczyny, które martwi brak objawów! - trochę mniej się udzielam, bo mam stresa z wynikami krwi, a do tego jestem po 1 usg, a już bym potwierdziła swój stan kolejnym; pisałam kiedyś, że w temacie ciąży jestem zielona; nie zdawałam sobie sprawy, że np. płód może obumrzeć... powiększająca się wiedza na temat ciąży czasem mi niestety... ciąży; najlepiej czuję się, gdy nie myślę o swoim stanie; wiem, że bardzo potrzebuję potwierdzenia, że nadal wszystko jest w porządku... potrzebuję skonfrontować moje subiektywne (czasem skrajnie pesymistyczne) odczucia z faktami (interpretacja wyników, usg);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) dołączam tutaj jako świeżak :) Nasz długo wyczekiwany Fasolinek wstępnie ma pojawić się na świecie 13 kwietnia 2013 :) . Obecie 9 tydzień Maleństwo ma 2,2 cm i o dziwo nie daje mi się we znaki :) jedynie co, to dopadło mnie przeziębienie i już jestem na zwolnieniu . Z leków biorę Luteinę 2x dziennie i Centrum Materna 1 tabletka na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha przedtem cos pomylilam z nikiem i wskoczyl pomarańcz dziewczyny brzuch boli leżałam teraz troche i przeszlo Paulinka grzeczna lezała ze mną :) witajcie nowe dziewczyny dopisujcie sie do tabelki :) zapraszamy i gratulacje ja na slodkie nawet nie za bardzo raczej nadal pomidoryu kroluja ":P zastanawiam sie czy w niedziele jak sie dobrze bede czula to do końcioła moge iśc ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej jak mnie brzuch boli 😭,zjadłam jeszcze trochę popcornu i tak mnie boli, pewnie nie będę spać:( nie pamiętam kiedy się tak załatwiłam... olabia, dziś czytałam o zaparciach i właśnie było, że strączkowe jak groch i fasola są dobre na zaparcia, co prawda ich skutkiem ubocznym są wzdęcia i gazy, ale jednak... :D Asia, to masz faktycznie zachcianki, mleko i śliwki, fuj,bleeee Celka, weekend szybko minie, niestety, i sprawdzisz wyniki, nie martw się bądź dobrej myśli 🌼, ja też kiedyś nie wiedziałam na czym polega poronienie i się tak wszystkich upewniałam, że dopóki nie ma krwawienia to nie muszę się przejmować, aż przyszła do mnie koleżanka i powiedziała, że jej ciąża obumarła i dowiedziała się o tym jak poszła na kontrolne usg, że dzidzia już nie żyje, a ona nie wiedziała... to jest dla mnie straszne, że tak naprawdę nie możemy nigdy do końca być pewne, że w brzuszku wszystko w porządku! :( Nastka , witaj ! gratulujemy! bożka, a to Ty musisz leżeć? że się zastanawiasz nad tym kościołem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dziewczynki mam jak najwiecej leżec nadal luteina dlatego sie zastanawiam jednak godzina i stanie potem w kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mialam parszywy sen...snilo mi sie ze mocno krwawilam az tryskala krew... mam nadzieje, ze moj dzieciaczek ma sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! odpadłam wczoraj na filmie... lenkaś - podobne mamy odczucia; i o tym co ostatnio pisałyśmy i jakoś tak ogólnie ;) aneckaaaa - mnie też zbudził sen o niefajniej wizycie u gina, a wcześniej śniły mi się bardzo małe dzieci na wózkach inwalidzkich :( człowiek budzi się i jakiś taki obciążony psychicznie jest, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! niedawno dopiero wstałam, mężuś zrobił jajecznice na kiełbasce, mniam :D bożka,jeśli bardzo Ci zależy, żeby pójść o kościoła, to idź wcześniej, żeby zasiąść w ławce a jak trzeba będzie wstawać czy klęczeć to Ty po prostu będziesz siedzieć :D a z drugiej strony myślę, że Bozia się nie obrazi jeśli nie pójdziesz, bo wie, że nie możesz :D anecka, celka, też miałam koszmar, tylko taki, że mnie mąż zdradzał :( ale nie przejmujcie się, takie sny nie są przepowiednią są wyrazem naszych obaw! które się na pewno nie sprawdzą ! Celka, jaki film oglądałaś? ja obejrzałam dwa odcinki Rodzinki.pl, którą uwielbiam! i poszłam spać :D teraz muszę iść się ogarnąć i może pojadę gdzieś na rynek, a potem sprzątanie mieszkania, wieczorem jeszcze nie wiem czy siedzimy w domu czy jedziemy do teściów, a Wy jakie macie plany na sobotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja dziś miałam plan dłużej pospać ale obudziłam sie przed budzikiem ja nigdy. Teraz leże sobie i zbiaram moc żeby się podnieść i zabrać za ogarnianie mieszkania, ale mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamusie :) Ja czytalam cos o paczkach i oczywiscie checi na paczusia w lukrze z dzemem nabralam :p W przyszlym tygodniu mam kolejna wizyte u gina, pewnie usg mi zrobi znowu, maz sie jakos stresuje, powiedzial ze nie chcialby tej wizyty bo nie chce myslec ze jakis facet mnie oglada :D a z drugiej strony to sie doczekac strasznie nie moze juz tej wizyty, zeby wszytsko bylo dobrze :) Wiecie co, ostatnio zdalam sobie sprawe ze bardziej sie ciesze z tej jego radosci o ciazy, niz z samej ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś --> "Obsługiwałem angielskiego króla", ale nie poległam, bo mnie znudził - po prostu po tygodniu pracy padam; z planów to musimy wyrzucić elektrośmieci (w wyznaczone do tego miejse - trzeba podjechać)) i może na chwilę na piknik lotniczy; mam też chęć zakupić spodnie większe, może już nawet ciążowe; czy wiecie, gdzie kupić takie a'la leginsy, ale bardziej spodnie, tzn. nieprzezroczyste, grubsze bądź spodnie rurki z cieńszego jeansu? jestem niska, a jednak podobam się sobie w wąskich nogawkach; na allegro większość spodni ciążowych ma szerokie bądź rozszerzane nogawki albo - co gorsza - jedno i drugie :o lenkaś, a u Ciebie rodzina/teściowie wiedzą już o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka13 ze wzgledu na taki kroj i ceny polecam Allegro, choc wiem ze te rozmiarowki i jakosc moze odbiegac od zdjec i opisow. Kiedys zakupilam bombke sukienke z All, piekna byla na zdjeciu, jak przyszla paczka to okazalo sie tragedia totalna, byl tak brzydko pozszywana ze tylek w niej mialam 5 razy wiekszy. Ale to tak raz mi sie zdarzylo, sama tez sie juz ogladam, bo brzusio zaczelo mi powoli wystawac, i kiedy jestem pochylona to uciskaja mnie spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×