Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ale się nabrałam

olejowanie włosów - do dziewczyn które to robią

Polecane posty

Gość gość
Nie od rozjaśniania. Ja mam rozjaśniane i nakładam olej kokosowy, zero problemów ze zmywaniem. Ciepła woda plus szampon, zwyczajny, np Ziaja, jedno mycie starcza, więc nie wiem, o co chodzi. Wlosy mam gładkie i sypkie, myję 2 lub 3 razy w tygodniu. Acha, nieraz mam tej olej całą noc. Kupujesz nierafinowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinka347
Ja stosuję olejowanie włosów już od dłuższego czasu i również sobie bardzo chwalę ;) Zauważyłam, że stan moich włosów znacznie się poprawił. Polecam wszystkim które tak jak ja walczyły z suchą i sztywną czupryną. Ostatnio stosuję olejek do włosów marki Cece z olejkiem arganowym - ma bardzo dużą zawartość naturalnych składników tak więc nie obciąża włosów i sprawia, że stają się po każdym użyciu coraz łatwiejsze. Jedyna wada to to, że olejowanie jednak zajmuje trochę czasu - trzeba się z tym pobawić. Jednak dla tak pięknego efektu warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie fajnie pomógł olej rycynowy. Tutaj o zasadach jego stosowania rycynowy.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srace! To cece coś to są same silikony z olejem do olejowania nie mające NIC wspólnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsza sprawa by móc olejować włosy najpierw trzeba zmyć to co się na nich nadbudowało czyli nadmiar silikonów, keratyny i jedwabiu czyli zaczynamy od jakiegoś prostego w składzie szamponu potem już na oczyszczone włosy przed kolejnym myciem nakładamy olej (u mnie sprawdza się z pestek moreli i awokado) po dwóch godzinach możemy nałożyć na to odrobinę odżywki bez silikonów, wmasować, po chwili możemy umyć włosy po wmasowaniu odżywki przed myciem olejek bezproblemowo się spłukuje moje typy: szampon Dermena, olejek Scandia pomarańcza (mieszanina ilejku sojowego, macadamia, jojoba, awokado) z Superpharmu oraz odżywka Awokado i masło Karite Garniera przedtem używałam szamponów z silikonami i włosy były coraz bardziej suche i zniszczone, teraz są miękkie i gładkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy dla jakich włosów, na moich argan się kompletnie nie sprawdza, w przeciwieństwie do kokosowego czy masła shea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domini872
czesc dziewczyny:) chce sie podzielic wiedza ktora zdobylam niedawno:D od zawsze farbuje wlosy, sa zniszczone i zadne cuda nie pomagaly nakladalam rycyne, arganowy olej, oliwe z oliwek.. nic wiec ograniczylam sie do ogzywek(zrezygnowana) czytalam mase blogow a ostatnimi czasy odkrylam cud! moje dredy bo tak moge opisac stan moich wlosow poprawil sie dzieki mieszaninie olejow w jednym produkcie a natrafilam na niego z racji moich swierzych rozstepow(jestem w ciazy) i pomyslalam co mi szkodzi sprobowac z wlosami jesli juz mam ten olejek nie wiem czy ktos tu o nim pisal bo nie sledzilam wszystkich wpisow powiem tak mialam od zawsze problem ze zniszczonymi wlosami ktore trudno bylo rozczesac (pogrom) a tu takie zaskoczenie OK juz pisze w Rossmanie kupilam oliwke do pielegnacji ciala nazywa sie babydream fur mama.. w skladzie ma same oleje, ich mieszanke :olej sojowy, olej migdalowy, olej makadamia, jojoba nalozylam go raz a juz widze efekt po niczym stosowanym w warunkach domowych tak nie bylo.. nakladam olej czepek i recznik i tak siedze, super sie splukuje . POLECAM z czystym sumieniem zreszta wiekszosc osob chwali ta oliwke wlasnie za dzialanie na wlosy(jak z rozstepami to sie okaze) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domini872
poczytajcie troche opini na temat rossmanowej oliki babydream fur mama po co paćkać sie z kilkunastoma produktami (mnie to osobiscie strasznie wkurzalo) ze musialam latac za cala sterta olejow kosmetykow odzywek a tu jedna niepozorna oliwka przeciwrozstepowa zawiera cale mnostwo olejow i jest poprostu SWIETNA, chodz bardziej wlalabym odzyskac swoja skore sprzed rozstepową... ale jakis plus jest, oliwka kosztuje grosze a dziala cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Achor
Rok temu postanowiłam olejować wlosy żeby poprawić ich stan - najpierw olejem kokosowym, potem oliwą z oliwek. Efekt po kilkukrotnym olejowaniu na mokro - moim włosom coś obiło...zaczeły sie puszyc, nie ukladac, od wilgoci zaczynaly sie krecic - istny horror!!! I tu musze przyznac, że oleje rzeczywiście działaja na włosy! Akurat w tym przypadku nie tak jakbym chciała :-), ale działały. Przestałam, bo nie o puszenie, kręcenie itd. mi chodziło. Przez rok zgormadziłam w łazience stosy! odzywek, masek, sprayów serumów ;-) i .... wciąż żadnej poprawy. Tydzień temu postanowiłam ponownie zgłębić temat olejowania i ... po przestudiowaniu róznych postów postanowiłam zakupić olejek Alterry (ten z limonką). Tym razem zrobiłam to metodą na sucho. Połozyłam olejek w umiarkowanej ilosci na suche włosy, foliowy czepek na głowę i ... czapkę :-). Pochodziłam tak ok. 3 godzin, umyłam włosy normalnie szamponem (żadnych problemów ze zmyciem), nałozyłam odżywkę bo inaczej bym włosów nie rozczesała i .... NIE POZNAŁAM MOICH WLOSÓW :-) :-) :-) Gładkie, proste, błyszczące, o puszeniu nie było mowy, chociaż oj było wilgotno :-). Oby to nie był tzw. efekt pierwszego razu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne odkrycie, olej kokosowy nie nadaje sie do każdego typu wlosow, po prostu każdy olej ma inna wielkość cząsteczek i niktore typy olejów powodują puszenie i otwieranie łusek włosa olej dostosowuje sie do typu porowatości włosa Inna porowatość maja włosy suche, inna przetłuszczające sie, kręcone, farbowane itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może napisz jaki olej nadaje sie do jakich wlosow, ktory co powoduje na jakich wlosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie, skoro masz wiedze odnosnie wielkosci czasteczek poszczegolnych olejow, ich dzialania na wlosy o okreslonej prorwatosci to sie podziel - nie bedziemy musialy wyprobowywac roznych specyfikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, a to tak ciężko użyć wyszukiwarki? :o www.wiedzmabloguje.com/2012/04/oleje-podzia-i-troszke-o-budowie.html www.wiedzmabloguje.com/2012/06/oleje-szczegoy-wnikania-wedug.html www.alinarose.pl/2014/06/jaki-olej-do-olejowania-dla-wosow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdemu pasuje olejowanie i nie wszystkie oleje pasują danym włosom. Mi ze wszystkich, które stosowałam nie pasuje jedynie rycynowy i z oliwek. Czyli te dla mnie niejadalne, rycynowy z wiadomych względów no i z oliwek, którego smaku i zapachu nie cierpię. A umarłemu, to i kadzidło nie pomoże. Jeżeli włos jest mocno zniszczony, to lepiej może wyglądać chwilowo po zastosowaniu silikonów, które załatają dziury jednocześnie pogłębiając problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerknij sobie do bloga melaniesfasion, tam jest sporo na temat włosów, olejowania i prawidłowej pielęgnacji, może łatwiej Ci będzie ugryźć temat. Ogólnie olejowanie to świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YGOsiak
Na suche włosy najlepszy jest olej lniany z kwasami omega-3, u mnie sprawdza się taki spożywczy z lenvitolu bo on ma najwięcej kwasów. Włosy po rozjaśnieniach (wielu) i dekoloryzacji powoli wracają do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuję łyżkę oliwy i do tego 2 kapsułki wit a+e,podgrzać nad gazem,nasmarować włosy po godzinie 2 razy umyć włosy,nie suszyć suszarką.Tak 2 razy w tygodniu.Po 2 miesiącach zauważysz rożnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszka111
Polecam olej kokosowy! Najlepszy jak dla mnie :) Sprawdza się nie tylko w pielęgnacji włosów a tym artykule jest o wszystkich jego właściwościach http://morethanblog.pl/uroda/olej-kokosowy-%E2%80%93-cud-miod-i-orzeszki-w-jednym/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kempem
Proszę tutaj - http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=794 Macie tam nieco konkretnych informacji na temat zasad olejowania - o ile wszystko jest prowadzone jak należy, to efekt powinien być znakomity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malika876
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest używanie dobrej jakości szamponu i maski. Z doświadczenia mogę polecić kosmetyki marki Perfect.ME by JF Malcolm. Tutaj http://www.jestesdoskonala.pl można sobie o nich poczytać. Sprawdzają się rewelacyjnie i są niedrogie. Poza tym kupując je w Naturze można wziąć udział w konkursie, gdzie jest wiele świetnych nagród do wygrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała987
Ja po olejowaniu używam dobrych szamponów - bez parabenów, oraz odrobinę cytryny plus dość ciepła woda, aby rozpuścić tłuszcz. Rewelacyjne szampony to firmy Sidha lub Khadi (oba indyjskie, więc przystosowane do zmywania oleju z włosów. https://tulsi.pl/?s=szampon+khadi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz problem ze zmyciem to używaj mniejszej ilości i przed umyciem szamponem nakładaj odżywkę i odczekaj kilka minut. Powinno pomóc. www.100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię olejkować włosy. Najbardziej lubię ten olejek - http://olejek-makadamia.pl/ Olejek makadamia jest rewelacyjny, nigdy nie miałam tak pełnych blasku włosów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o rewelacyjne szampony, to dla mnie istnieje przede wszystkim Chantal. Nigdy moje włosy nie wyglądały tak pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejowanie włosów wcale nie jest trudne, ale przecież wiadomo, że dla uzyskania fajnego efektu trzeba dopilnować podstaw. Wszystko jest doskonale pokazane o tutaj - http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1081

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×