Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i co tu zrobić?

montaż drzwi wewnętrznych przed panelami czy po?

Polecane posty

Gość i co tu zrobić?

sporo czytałam na różnych forach opinie są różne ale zdecydowanie przeważa opinia że taki montaż drzwi z ościeżnicami robi się jak już jest wszystko zrobione na czysto i ściany i podłoga, należy przygotować tylko odpowiedni otwór, podobno nawet reklamacje nie są uwzględniane jak montaż jest robiony przed, a tu nagle pan który miał wstawiać te drzwi mówi że on będzie to robił najpierw tzn zostaną wyrwane stare ościeżnice ,przygotuje odpowiedni otwór wstawi nowe ościeżnice i drzwi i dopiero mamy sobie robić ściany i podłogi, jestem zaskoczona ale nie chcę z nim dyskutować i udawać mądrzejszej, martwię się jednak że to nie ta kolejność , on jeszcze twierdzi że skoro na podłodze będą panele to właśnie dlatego najpierw muszą iść drzwi żeby nie uszkodzić póżniej paneli , trochę to dziwne , oglądałam sporo filmików na you tubie i tam wszędzie wstawiają jak już jest zrobione "na czysto" i wszysto tam pasuje , nie trzeba obcinać drzwi na dole itp, dodam że będą to zwykłe takie "marketowe" drzwi i ościeżnice stałe mdf, a ten pan sprzedaje w tym sklepie i dodatkowo trudni się wszelkimi remontami i podobno bardzo dużo wstawia tych drzwi, co robić zaufać czy uciekać i szukać innego fachowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz oscieznice stale,to drzwi sa przed panelami,a jesli regulowane,to po-wlasnie to przerabialam,zycze udanego remontu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odrzwia montuje sie przed pane
lami ale skrzydla warto montowac po panelach bo wtedy dopasowuje sie wysokosc skrzydel, jak zalozysz wczesniej to drzwi nie beda pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziken

Moja uwaga: ościeżnica powinna wspierać się na wylewce a nie na panelach. Stawianie ościeżnicy tylko na panelach nie jest właściwe gdyż panel z pianką nie utrzyma ciężaru ościeżnicy jeśli np puści mocowanie lub pianka zwłaszcza przy ciężkich drzwiach z szybami. Drzwi  te mogą za kilka lat osiadać. Z drugiej strony dopasowanie panela do ościeżnicy jest niemożliwe gdyż panel rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury i wilgotności. Ja robię tak: ustawiam ościeżnicę na wylewce ale wcześniej podcinam w ościeżnicy "kieszeń" w której będzie pracował panel ( głęboka na około 3 cm). Problem nośności i estetyki z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×