Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madonnna34

co jesc na wkacjach tanio i smacznie

Polecane posty

Gość madonnna34

razem z chlopakiem oraz jeszcze bedziemy mieszac w domku letniskowym zastanawia mnie co gotowac lub co zabrac do jedzenia zeby wyszlo i smacznie i tanio. kuchnia bedzie do dyspozycji ale niestety posilkow nie mozna kupic co wy zabieracie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
w takich sytuacjach najlepiej na maksa korzystać z tego, co dostaniesz w okolicy - świeże owoce i warzywa, mleko i jajka od jakiegoś okolicznego gospodarza, jeżeli to taka okolica to też ryby jak macie niedaleko las, to możecie nawet sami iść np. na jagody i zjeść je później na obiad w jakimś makaronem i śmietaną albo czymś podobnym takie jedzenie zawsze najlepiej smakuje i potem te smaki kojarzą się z tymi wakacjami jeszcze długo a ze sobą zabrać możesz trochę "wypełniaczy" typu makaron, ryż, kasza, jakieś dżemy, herbaty, przyprawy - czyli to, co taniej dostaniesz w supermarkecie, a się nie zepsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madonnna34
w sumie te rzeczy mam teraz na wyciagniecie reki jesli chodzi o swojskie produkty ;) ale dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalarepka81
my zawsze na biwak czy pod namioty zabieramy gotowe dania, jakies sosy, zupy w woreczkach, konserwy.jakies warzywa i owoce, parówki, kabanosy,zalezy gdzie jedziemy i czy bedziemy w jakms buszu czy z dostepem do cywilizacji.ale w marketach zawsze kupujemy gotowy puszki, jest tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jak co ale ja bym takim
daniem ze słoika gotowym czy zupką w proszku nie pojadła :o Zaraz byłabym głodna bo to tylko syci na chwilę. Obiad musi być konkretny i nie mówię tu o wielkim kawałku mięsa z górą ziemniaków i sosem tylko jakiś zdrowy i sycący. Może w domku letniskowym obiadów nie zapewniają ale nie uwierzę, że nie będziecie mogli zjesć czegoś w knajpie na mieście. A jeśli już gotować to porządny obiad, np na 2 dni żeby nie stać przy garach tyle. W domu też możesz przygotowac do słoików jakiś bigos, pulpety, leczo, fasolke po bretońsku czy inne dania jednogarnkowe, zawekować i zabrać ze sobą. Lepsze to niż te okropne dania w słoikach które sa niezdrowe i mało smaczne a takim na pewno nie pojecie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekka masa
my zawsze bierzemy mieso,kielbaski na grilla i to glownie robi za nsz obiad i kolacje :P do tego salatki na sniadanie jajka,kanapki, tosty. w zeszlym rokuy testowalismy "zarce" ze sloikow i niestety wyladowalo w koszu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my np. kupowaliśmy fasolke w słoiku w sosie pomidorowym do tego podsmazyłam świeży boczek, cebulkę itd nie polecam dań gotowych z mięsem - nie kupuj raz się skusiłam i takie dziwne żylaste rurki znalazłam w daniu, fujjj dlatego wybierałam fasolke w sosie pomidorowym, bez żadnego miesa, kiełbasy itd - wolałam kupić boczek sama do tego można robić najróżniejsze kanapki smażyć na grillu, kiełbaski piec na ognisku, ziemniaki zupy różne, np. żurek szybko mozna zrobić itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my gotujemy makaron lub ryz i do tego sos pomidorowy z gulaszem sojowym, pomidory albo kupujemy swieze albo zabeiramy pzreciez :) na kolacje parowki, mozna na wiele sposobow przyrzadzac opiekane gotowane na zimno z salatka itd.. jak jest upal kochamy saltki z salaty papryki i pomidora :) zamaist sojowych kotletow mozna tez konserwe uzyc do sosu i juz jest spaghetti :) na snadanie zwykle jajka i pasztety w puszkach :) albo zabieramy dzem to sa nasze sprawdzone sposoby na wakacje pod namiotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekniebrzeg
najbezpieczniej jest chyba kupić w sklepie dobrze zapakowane gotowe dania i nie ma problemu, wielu producentów robi w tej chwili bardzo dobre jedzenie w sloikach np pudliszki albo mój ulubiony profi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co w ogóle jedziesz na wakacje jak nawet na jedzeniu chcesz oszczędzac...siedz z doopą w domu jak nie masz kasy...śmieszą mnie tacy ludzie ,jadą na wakacje a na wszystkim oszczędzają,nawet obiady gotują zamiast kupić...jadą i szkłem doopę podcierają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam jezdze nieraz na wakacje i tez wole sama ugotowac niz kupowac te syfy, w restauracjach jest drogo i wcale nie jest pysznie, najgorze sa ryby ze smazalni nad morze, to nawet nie sa swieze ryby morskie tylko zamrozone filety, danai gotowe ze sloika to sama chemia, poczytajcie etykietki na takiej puszcze czy sloiku i zobaczcie czym sie trujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za wakacje w jakiejś szopie, z własną wałówką i gotowaniem? To dziadowanie, a nie wypoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słoiki sa ohydne,to już wolę ziemniaki z kefirem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiakbgc
na wakacjach szkoda mi czasu na gotowanie, zeby zjesc tanio i smacznie polecam np dania gotowe marki profi. Do wyboru mamy m.in makaron z sosem bolonskim, gyros z warzywami i ryzem i inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odwal sie z tym profi bo tylko zniechecasz . kobietki same robcie dania w sloiki na wyjazdy i nie sluchajcie glupich opini o oszczedzaniu bo to jest tylko podbudowanie ego ludzi , ktorzy nigdy nie wyjazdzaja ,wiem co mowie mam taka w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolkienka
ja na wakacjach zawsze staram się jadać lokalne smakołyki, że poznać trochę kuchnię kraju który odwiedzam, wiadomo, nie zawsze kończy się to dobrze, dlatego mam przy sobie cholestil max który pomaga na wzdęcia i inne problemy z żołądkiem, na wakacje zawsze go pakuję, bo jak mam jakąś niestrawność to biore tabletkę i nie psuję sobie wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o wyjazdy i jedzenie, to jeżeli chcemy oszczędzić i wiemy, ze będziemy mieli wszystko jak podgrzać, to stawiamy n dania gotowe. Najlepsza opcja to chyba te frykas - bo i są dobre, i nie sa drogie. W tamte wakacje jak mieliśmy taki trip po Polsce, to m.in. właśnie z nimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją ogromną pasją jest gotowanie dlatego postanowiłam założyć bloga na Facebooku. Blog ma nam służyć do wymiany przepisami. Zapraszam serdecznie do polubienia strony web.facebook.com/Gotowanie-moja-pasja-1740833252611549/ Zapraszam do zamieszczania postów ze zdjęciami potraw i przepisami. Dodam że kto pierwszy zamieści post otrzyma drogą pocztową nagrodę niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będziecie na wycieczce w Poznaniu, polecam www.questapizza.pl naprawdę świetna pizza za przyzwoita cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×