Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dangol2

ciasto na urodziny

Polecane posty

Gość dangol2

jak w temacie potrzebowałabym przepisu na jakies fajne ciasto do pracy dla męża bo ma w poniedziałek urodziny i tak sie u nich utarło , ze zawsze ktos coś przynosi ,no ale ......... musi to ciasto zapakowac i przewieść pociągiem jakies 15 km , więc nie moze byc z masą , galaretka , smietana bo mu sie to rozjedzie , jeszcze jak by cieplej sie zrobiło , co polecacie ?? dzięki za rozsądne podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste w ykonaniu
bardzo smaczne ciasto - spisałam z topiku i wypróbowałam:):):) - ciasto nazywa się "biała dama" Biszkopt kakaowy: 6 - 7 jaj 1 szklanka mąki tortowej 2 łyżki mąki krupczatki 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1 szklanka oleju 2 łyżki ciemnego kakao 1 szklanka cukru MASA: 5 łyżek cukru 1 cukier waniliowy 0,5 litra śmietanki 30% 1/2 opakowania żelatyny (niebieskiej 1 śnieżka 1 szklanka zimnego mleka 1/2 kg sera do serników (w wiaderku) Żelatynę rozpuścić w 1/2 szklanki gorącej wody i wystudzić.Ubić kremówkę,ubić śnieżkę w mleku.Połączyć serek,ubitą śmietanę i ubitą z mlekiem śnieżkę,cukier i cukier waniliowy.Na koniec dodać ostudzoną żelatynę i delikatnie wymieszać.Biszkopt przekroić na 2 części 3/4 masy wyłożyć na jeden płat ,przykryć drugim i wierzch posmarować pozostałą 1/4 masy i posypać np.wiórkami lub kolorową posypką lub tartą czekoladą albo płatkami migdałowymi - wg upodobań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proste w ykonaniu ----Autorka napisała że bez masy ciasto ma być :) Różnego rodzaju muffinki/babeczki Ciasto ucierane z owocami w końcu teraz jest na nie sezon sernikowi pieczonemu też nic nie powinno się stać w podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potworze z bagien biała dama
to właśnie taki rodzaj sernika i wielokrotnie go wiozłam w dalekich trasach ,nic się z nim nie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja bym zrobiła placek z sezonowymi owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena ##
podoba mi się ten przepis na sernik :) chyba go zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BYM ZROBIŁA CZEKOLADOWE Z
WIŚNIAMI I SZARLOTKĘ MNIEJSZE BLASZKI, ALE DWA RODZAJE OBA ŁATWO SIĘ PRZETRANSPORTUJĄ Czekoladowe z wiśniami - to po prostu murzynek, do którego wmieszane są wiśnie wydrylowane. Polewasz czekoladą i jest mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dylemat. Za dwa dni mój mąż ma urodziny a ja nie za bardzo potrafię piec ciasta. Rozważam jakiś prosty przepis, ale z drugiej strony też wchodzi w grę kupno domowego ciasta. Co lepsze? Nawet udało mi się znaleźć fajną piekarnię http://brzeczek.com.pl/, ale czy mąż pozna, że ciasto jest kupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieczenie to moje hobby. Ważne jest tylko to, żeby składniki były dobrej jakości, a z resztą każdy sobie poradzi. Dużą część składników kupuję w Swojskiej Piwniczce, bo nadają się do każdego ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×