Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dariannna

pomozcie dziewczynki wazna sprawa

Polecane posty

jak to tak naprawde jest z tym wchlanianiem sie witamin ?? kazdy mowi co innego i sie pogubilam ?? na moich ciazowych wit jest napisane podczas posilku ,ale podczas zawsze zapominam i biore bez posilku najczesciej przed snem jak sobie przypommne i cala ciaze tak biore !!! to wchlania mi sie czy nie ?? lekarz powiedzial mi ,ze tez sie wchlsniaja ,ale duzo osob mowi mi ,ze sie nie wchlaniaja tylko wysikija nie wiem co myslec :-(:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę to nikt juz nie wie :p jak to jest, biorac na logike lepiej podczas lub po bo brzuszek ładnie trawi wszystko, bo ma co :) a same witamini na pusty żołądek to tak juz mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
chodzi o to, ze niektore witaminy sie rozpuszczaja w tluszczach, dlatego lepiej brac podczas posilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te ktore rozpuszczaja sie w wodzie ,a ja nie popijam tej witaminy tylko slina lykam to sie wchlaniaja ,czy nie ?? nigdzie w necie nie ma info ,a Ci ktorych zapytuje mowia roznie jedni ,ze w ogole nic tylko wysikuja sie ,inni ze jakas tam czesc ,jeszcze inni ,ze wchlaniaja ale wolniej ..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak wysikuje nadmiar..ale to przy prawidlowym spozyciu ..o co chodzi z tym ,ze jedne tqbletki np przed posilkiem sie bierze ,inne po ,inne w trakcie nie kumqm tego ..czy ktos wie jak to w koncu jest ztymi witaminkami jesli nie biore ich w trakcie posilku jak jest nap w ulotce tylko bez posilku zupelnie ..czy to ma jakis sens ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazda z was pewnie bierze zgodnie z zapisem ulotki ,prawda ?? ze podczas posilku ..ale zna sie ktos na tym jak to jest jak sie bierze inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsxhjfdfh
nic tobie ani dziecku nie będzie ja też tak brałam czasem nawet co 2 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ,ze nic nam nie bedzie to.jasna sprawa ,bo ptzeciez wiele kobiet w ogole nis zazywa witamin ,ale tu jest kwestia ,czy one sie wchlanialy ,czy nie ?? czy przelatywaly i nic nie zostawalo w organizmie ..na tej zasadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trtrtrtru
DZIEWCZYNKI idiotko to sa w burdelu, tam ,gdzie pracuje twoja stara:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to słuchaj
to nie jest tak, że jak łykniesz tabletkę z witaminami, to ta tabletka okrąża organizm i wylatuje :D. Witaminy muszą się rozpuścić, żeby się wchłonąć i żeby organizm mógł je przyswoić. Więc: niektóre witaminy rozpuszczają się w wodzie inne w tłuszczach. Jeżeli bierzesz komplet witamin w jednej tabletce, to wśród nich są witaminy rozpuszczalne w wodzie i te rozpuszczalne w tłuszczach. Jesli chodzi o te rozpuszczalne w wodzie, to nie ma kłopotu, bo popijesz wodą (herbatą, sokiem) i się przyswoją. Jeśli chodzi o te rozpuszczalne w tłuszczach - to niby czy miałabyś je popić, żeby się przyswoiły? Olejem? To dlatego zalecają je brać przed/w trakcie/ zaraz po posiłku - bo na kromce jest masło (tłuszcz), w obiedzie mięso (smażone, pieczone), na kolację jogurt czy serek - to wszystko zawiera niezbędny do rozpuszczenia witamin tłuszcz. Dlatego, wracając do pytania zasadniczego - jeśli łykasz jedną tabletkę, która zawiera i takie i takie witaminy, nie dostarczając jednocześnie żadnego tłuszczu - istnieje ryzyko, że nie wszystkie witaminy zostaną przez Twój organizm przyswojone. Te rozpuszczalne w wodzie - tak, reszta - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jesli tabletka nie jest popijana tylko slina przelknieta to te rozpuszczalne w wodzie wchlaniaja sie ,czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapewne chodzi by nie doszło do perforacji żołądka wchłaniać zapewne włachaniają ale gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno, jak Ci lekarz mowi ze sie wchlaniaja to sie wchlaniaja, szukasz dziury w calym szukajac porad na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to słuchaj
wchłaniają się amanda, tylko organizmowi jest trudniej rozpuścić tabletkę, jak "nie ma w czym" - zwiększa się produkcja soków trawiennych potrzebnych do rozpuszczenia tabletki, a jak ci zapewne wiadomo - jest to kwas. Z kolei permanentny nadmiar wytworzonego kwasu perforuje ściany żołądka i prowadzi do wrzodów. Więc lepiej tą tabletkę popić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sluchaj - ale w tym wypadku o ktorym piszesz w ost wyppwiedzi ..wchlaniaja sie tyllo te rozp w wodzie ,tak ?? bo te rozp w tluszcz w ogole znikaja i nic z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja z kolei jak biore witamine to przelykam jedzeniem , a nie popijam to jsk to w koncu trzeba ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to słuchaj
Tak, w tamtym przypadku opisywałam rozpuszczanie witamin w wodzie (kwas żołądkowy składa się też z wody) a nie w tłuszczach (bo w kwasie żołądkowym tłuszczu nie ma). Luz, dziewczyno :). Rozpuszczanie tabletki nie trwa 10 sekund tylko około 20 minut. Dobrze byłoby, gdybyś w tym czasie zjadła np. mały jogurt (tłuszcz) a tabletkę popiła połową szklanki wody czy soku. Masz wtedy pewność, że wszystkie witaminy się wchłoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to słuchaj
O, następny Twój post wiele wyjaśnił - jak bierzesz tabletkę podczas posiłku, a później popijasz to jest ok :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jesli ja biore bez jedzenia i najczesciej bez popijania tylko przelykam rowniez slina to branie tych wit cala ciaze nie mialo zadnego sensu ,bo tak jakbym ich nie brala ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to słuchaj
Nie, te rozpuszczalne w wodzie się przyjęły - być może kosztem Twoich późniejszych wrzodów na żołądku na skutek wytworzenia zwiększonej ilości soków trawiennych. Te rozpuszczalne w tłuszczach raczej się nie przyjmowały, bo nie miało ich co absorbować. Sprawdź sobie, co się wchłaniało a co nie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sluchaj - a jestes pewna ,ze te w wodzie rozpuszcz sie przyjmowaly ?? znasz sie na tym ?? bo matrtwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×