Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
markettta

Ogrzewanie Pellety

Polecane posty

Szukam na własną rękę infomracji o instalacjach grzewczych, zastanawiam się nad wyborem: ekogroszek czy pellety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicze
Wszystko zależy od tego co oczekujesz, zwłaszcza, że nie ma wielkiej różnicy w kosztach opalania jednym i drugim. Ja wybrałam pellet, bo jest po prostu wygodniejszy i czystszy od węgla. Nie mam także problemów z popiołem, bo jego zostaje tyle, co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berserkerrr
Tak pellet ma to do siebie że spala się prawie tak samo jak drewno, bo pellet powstaje z odpadów drzewnych, w zachodniej europie większość domów jest ogrzewana pelletem bo jest stosunkowo nie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Wiatm. Pellety OLIMP: Z 1 tony naszego produktu pozostaje 2,3kg popiołu. Zazwyczaj z 1 tony węgla pozostaje około 40kg popiołu. Dodatkowo Pellety Stelmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie. A każda paleta jest foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych. Ponadto emisja CO2 w trakcie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie wzrostu, jest paliwem czystym i bezpiecznym, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, popiół może zostać użyty jako naturalny nawóz. Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza. Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus. Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowa byla wyzsza niz 18,00 MJ/kg) Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witkowskii
ja zaopatruję się w pellet od zeszłego sezonu u Expedio w Zielonej Górze i naprawdę jest to opłacalna forma ogrzewania domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla222
ja mam pellet Lava fi8 i mogę go polecić, bo jest kaloryczny i idealny dla dużej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pellety to porównywalny opał z ekogroszkiem, ale warto zwrócić uwagę na przeważające nad tym drugim zalety pelletów. Między innymi: ekologiczność, niezła wydajność, czustość, wygoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wysocki
Czy ktoś z Państwa ma doświadczenia z porównywaniem pelletu do innych paliw? Chętnie wysłucham uwag i opinii. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onidion
Ja osobiście zgadzam się z przedmówcami, warto skorzystać z Pelletu, który jest nie tylko dobrym źródłem ciepła, ale materiałem względnie niedrogim i co najważniejsze, prostym w eksploatacji. Jeżeli o mnie chodzi to ja osobiście korzystam z Pelletu z Torfu firmy Biogroup, który posiada KALORYCZNOŚĆ na poziomie 18-22MJ/kg, co jest wartością moim zdaniem bardzo wysoką. Myślę jednak, że najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z firmą drogą mailową lub telefoniczną. Oni powiedzą ci co i jak i rozwieją ewentualne wątpliwości: biuro@biogroup.eu 603 79 69 70; 601 46 06 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyta33
także korzystam z pelletu z biogroup.eu..ceny mają mocno konkurencyjne uzależnione od wielkości dostawy..więc jeśli mało się tego zużywa to warto złożyć się np z sąsiadem..ja yak np robię. Dla mnie osobiści ten pellet jest wydajny..w zeszłym roku miałam o połowę droższy i dawał tyle samo ciepła..więc nie widzę sensu przepłacania w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andonina
A co to znaczy, że pellet ma certyfikat FSC? O czym on świadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, co to ceryfikat pelletu, wiem, że u nas po pellecie nie ma w kotłowni kurzu, smrodu, pyłu węglowego. Nie mam kilogramów wypalonego węgla. Dla mnie to było świetne rozwiązanie, przejśc na pellet, chociaż cenowo wychodzi podobnie jak eko groszek. Piec kupiliśmy w necie, założył go nasz hydraulik ( http://warszawa-hydraulik.pl) . Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Droga Andonina certyfikat FSC oznacza, że drewno pochodzi z nadzorowanych i kontrolowanych źródeł. Dodam także, że pellet Lava i Olimp, który znajduje się w ofercie firmy Stelmet został wykonany z surowca pochodzącego z lasów certyfikowanych właśnie zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej FSC. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja zauwazyłam taki trend na te pellety zastanawiam się z mężem aby zakupic kominek na pellety czy jest taka mozliwośc ma ktos z was taki sposób dogrzewania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My ogrzewamy dom gazem płynnym i mamy zbiornik Amerigas, dzięki komfortowym warunkom płacimy przez cały rok tyle samo i to duża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alban
To nie tylko już trend bo w Polsce są miasta gdzie radni głośno zastanawiają się nad zakazem palenia węglem i jego pochodnymi z uwagi na zanieczyszczenie powietrza. Z pelletem ten problem ograniczony jest do minimum. Więc raczej warto nad taką opcją się pochylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minoga
Z pelletem też trzeba uważać. Na rynku występują różne . Takie ze sklejek również. Dlatego przed zakupem trzeba sprawdzać producenta i skład pelletu. Szanujący sie producent prasuje pellet tylko z czystej biomasy np. z trocin drzew iglastych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dobry pomysł te pellety ale moim zdaniem wtedy gdy nie mamy innego rozwiązania z ogrzewaniem domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsita
No to niestety smutna prawda, że kupując pellet czy nawet ekogroszek można się naciąć z jakością. Tutaj gaz ma wciąż przewagę, zwłaszcza, że po upowszechnieniu kondensacji stał się znacznie tańszy, no i o wiele łatwiej kontrolować zużycie dzięki aplikacjom do kotłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie ogrzewanie gazem staje coraz bardziej ekonomicznym i jest bardo ekokogicznym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annka_wwa
tak mi sie tez wydaje a tym bardziej że to tez duża wygoda jednak dla wszystkich domowników. w amerigas można płacić stałą kwotę co miesiąc więc to tez na plus bo wiadomo jak planować domowe wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćTruska
u nas amerigas w okolicy ma sporo osób, nasz dom się jeszcze buduje ale chyba najwyższy czas pomyśleć o sposobie ogrzewania domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćted
a jak wygląda sytuacja w gaspolu ? ktos ma może doświadczenie z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszko
Moim zdaniem pellet jest godną uwagi alternatywą dla każdego innego rodzaju ogrzewania bo przy stosunkowo niewielkim koszcie inwestycji zapewniają tanie i przyjazne dla środowiska ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czytam i widzę, że nikt nie wspomniał o dyrektywnie ErP (http://www.erp-dedietrich.pl/) która ma w tym momencie bardzo znaczący wpływ na ogrzewanie, które w coraz większym stopniu dąży do tego by być ekologiczne i pochodzić od źródeł odnawialnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek47
Użytkując pellet zyskałem więcej korzyści niż zakładałem. Przede wszystkim dobrą cenę, łatwy dostęp do produktu, czystość dla środowiska i kotłowni i świetną wydajność. Właściwie to nawet jednego minusa nie dostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maksymili
Na szczęście opał z biomas staje się modny i popularny. Zawsze to jakiś sposób na nie mordowanie powietrza. Z tego co czytałem w necie i widziałem program w TV , pellet osiąga największą kaloryczność. Dlatego zacząłem rozglądać się za zmiana kotła właśnie na dostosowany do spalanie pelletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kramer
Czy to prawda że w skład pelletu wchodzi też skrobia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kramer, tak. W skład pelletu Olimp oraz Lava wchodzi skrobia, dzięki czemu zwiększona jest jego gęstość oraz wartość kaloryczna. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×