Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iver ir

Robię swój ocet jabłkowy :)

Polecane posty

Początkowo miał dochodzić w kamiennym naczyniu, ale niestety mi pękło. Przelałam to do zwykłego garnka na zupę i teraz nie wiem, czy może to w tym zostać przez 2-4 tyg (nie zajdą jakieś reakcje?) czy gdzieś przelać? Robicie też taki ocet same? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
ocet powinno się robić w słoiku szklanym albo w kamionce. Garnek do tego się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii fomalnej
A dlaczego nie w garnku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurde miałam taki fajny kamionkowy garnek i rysa się zrobiła, przecieka. Musze uda mi się to czymś załatać :) i przeleje. Jak pisałam wcześniej, 3 dni te jabłka stoją w garnku, nic im się nie stało przez ten czas? Mógł już wytworzyć się jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herrr kommendante
jak się robi ocet jabłkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sieci na pewno znajdziesz dużo przepisów, ja robię tak: jabłka kraje na drobno, wycinam tylko ogryzek, ale w niektórych przepisach jest tak, że można z ogryzkiem i można też utrzeć jabłka na mus. Jabłka zalewam przegotowaną, ale chłodną wodą z miodem (może być woda z cukrem), tak, żeby zostały zakryte. Na litr wody łyżeczkę miodu (cukru). Powinno się to robić albo w słoju dużym, albo właśnie w kamiennym naczyniu. Nakrywa się jakąś gazą, albo czystą szmatką. Odstawia się to na 4 tygodnie :) A później przelewa do butelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA 251
W sieci są różne przepisy na ocet jabłkowy. Niektórzy dodają drożdże i kromkę chleba razowego. Są też różne ilości cukru lub miodu. Który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×