Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pandaaa20

Wyniki USG tarczycy

Polecane posty

Gość pandaaa20

Witam Chciałalabym się upewnić czy wyniki USG tarczycy są prawidłowe Płat prawy o wyemiarach 20x14x36 mm o objetosci 5,2 Płat lewy o wymiarach 11x9x33 mm o objetosci 1,8 ml Echostruktura tarczycy jest jednorodna i oblizona. Węzły chłonne szyji nie są powiekszone. Czy to są dobre wyniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sentia
to juz koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duszpasterz Kafeterii
będę się za ciebie modlił, córko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinianka anka
Potwierdzam. To koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaa20
Stado debili jak macie pisac takie smieci ni episzcie wcale pojebancy, chodzi mi o konkretne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinianka anka
Tarczycę masz w normie, gorzej z mózgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaa20
Tak tez ustalilam z lekarzem ale nie bylam pewna, nie mam zaufania do lekarzy, Zasnanawia mnie tylko jedno dlaczego pomimo prawidlowego Usg tarczycy wyszlo mi w THS niedoczynnosc tarczycy? a co to tego mózgu, gratulacje za inteligencje, skoro ktos pisze coś na forum oczekuje konkretnych odpowiedzi a jeżeli ktos nie potrafi napisać nic konkretnego lepiej zeby nie pisał, chyba gorzej z umyslem maja tam te osoby. Powodzenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinianka anka
O matko.... No dobrze, po kolei. Niedoczynnośc nie ma nic wspólnego z budową tarczycy ( a USG pokazuje tylko budowę i miąższ tarczycy, nie pokazuje jej działania!). Niedoczynnośc to pewna słabość działania tarczycy a to nie ma prawie nic wspólnego z jej budową. No chyba,że ma się guzki tarczycy, które mogą skutkować niedoczynnością. Ty guzków nie masz, tarczycę masz w normie, poza może różnicą w wielkości obu płatów, jeden jest praktycznie 2 razy większy od drugiego, ale to też nie problem, taką masz po prostu budowę osobniczą. Ciesz się,że nie masz guzków, niedoczynnośc można leczyć. Finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duszpasterz Kafeterii
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże, Duchu Święty, Boże, Święta Trójco, Jedyny Boże, Święta Maryjo, - módl się za nami. Święta Boża Rodzicielko, Święta Panno nad pannami, Matko Chrystusowa, Matko Kościoła, Matko łaski Bożej, Matko nieskalana, Matko najczystsza, Matko dziewicza, Matko nienaruszona, Matko najmilsza, Matko przedziwna, Matko dobrej rady, Matko Stworzyciela, Matko Zbawiciela, Panno roztropna, Panno czcigodna, Panno wsławiona, Panno można, Panno łaskawa, Panno wierna, Zwierciadło sprawiedliwości, Stolico mądrości, Przyczyno naszej radości, Przybytku Ducha Świętego, Przybytku chwalebny, Przybytku sławny pobożności, Różo Duchowna, Wieżo Dawidowa, Wieżo z kości słoniowej, Domie złoty, Arko przymierza, Bramo niebieska, Gwiazdo zaranna, Uzdrowienie chorych, Ucieczko grzesznych, Pocieszycielko strapionych, Wspomożenie wiernych, Królowo Aniołów, Królowo Patriarchów, Królowo Proroków, Królowo Apostołów, Królowo Męczenników, Królowo Wyznawców, Królowo Dziewic, Królowo wszystkich Świętych, Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta, Królowo wniebowzięta, Królowo Różańca świętego, Królowo rodziny Królowo pokoju, Królowo Polski, Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami. W ciągu roku: K.: Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko. W.: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała + i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, + uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa Pana naszego. W.: Amen. W okresie Adwentu: K.: Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi. W.: I poczęła z Ducha Świętego. Módlmy się Boże, z Twojej woli za zwiastowaniem anielskim odwieczne Słowo przyjęło ludzkie ciało w łonie Najświętszej Maryi Panny, + spraw, aby wspomagało nas wstawiennictwo Dziewicy, + w której Boże macierzyństwo głęboko wierzymy. Przez Chrystusa Pana naszego. W.: Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaa20
oo dziekuje za wyjaśnienie, ale słyszałam włąsnie że jezeli ma sie niedoczynnosc tarczycy i organizm wytwarza za mało hormonu to właśnie tarczyca powieksza się żeby produkować wiecej hormonu który jest niezbedny do prawidlowego funkcjonowania, ale z tego wynika że bede musiala udac sie na dalsze badania THS FT3 i FT4, oby dowiedzieć sie jaka dokładniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinianka anka
A to jest możliwe, chociaż każdy ma mniej czy bardziej niesymetryczną tarczycę, tu bym nie szukała drugiego dna, no ale nie zarzekam się. Poproś też o skierowanie na badania w kierunku Hashimoto, to tak tylko dla pewności, lepiej zawczasu wiedzieć, bo to paskudna choroba i im szybciej się ja rozpozna tym lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaa20
a dla pewnosci zrobie a jak wyglądają badania na tą chorobe Hasimoto? wydaje mi się że to jednak tylko ta niedoczynnosc tarczycy, stosuje juz od pewnego czasu dięte ryby, woda jodowana, sól jodowana i wszytko co zawiera jod, ale zobaczymy po dokladniejszych wynikach i pozniej konsultacja z endokrynologiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flora8981
Z wynikami trzeba iść do dobrego endokrynologa. To jest podstawa. Tutaj https://psychomedic.pl/endokrynolog-warszawa/ można sobie zerknąć. Są tam namiary na Klinikę Psychomedic. Można się tam zarejestrować i dowiedzieć czy nam coś dolega czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie endokrynolog skierował na badanie usg tarczycy ponieważ podejrzewał guza. Trafiłam do kliniki Proclinic we Wrocławiu i tam własnie wykonywałam usg tarczycy. Jestem zadowolona przemiła obsługa i dostałam bardzo dokładny opis badania http://proclinic.pl/oferta/usg-tarczycy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

We Wrocławiu polecam p. Stolarską. Bardzo dokładnie wykonane usg i szczegółowe omówienie badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam p. doktor Barbarę Stolarską - wykonywałam u niej kilka zabiegów i z każdego jestem zadowolona, a co najważniejsze zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multimed - jeśli Wawa i okolice, ewentualnie, jeśli możesz tam dojechać. Zdecydowanie warto pod wieloma względami. Głównie chodzi o poziom wszystkiego - wyposażenie, podejście lekarzy, zaangażowanie, podpowiedzi, sugestie, konsultacja i zalecenia. No i udało się szybko załatwić termin, co już robi naprawdę dużą różnicę. Jeśli tylko macie wątpliwości, nie macie gdzie załatwić sobie wizyty na wysokim poziomie, to uderzajcie gdzieś dalej. Przecież wiadomo, że szybka diagnoza robi różnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×