Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania5545

Od jakiego wieku nauka gry na pianinie?

Polecane posty

Naukę zawsze najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. A że zapał może okazać się słomiany, to i tak też się zdarza. Wiele dzieci chce grać, ale nie każde ma ku temu predyspozycje i tyle siły by wytrwać w tym postanowieniu i ćwiczyć. A z tych tańszych pianin niskobudżetowych do 2 tys. to dobrym instrumentem do rozpoczęcia nauki jest Casio CDP-130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauka gry na jakimkolwiek instrumencie może się rozpocząć w dowolnym wieku. Ostatnio przypadkiem trafiłam na nowy portal www.utalentowani.pl i znalazłam wiele ciekawych talentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumnamamunia
Kocham grę na fortepianie, wysłałam moje dzicko-oczywiście nie z przymusu, tylko dlatego ze samo tez chciało :) na naukę gry na fortepianie, póki co bardzo dobrze mu idzie, nauczyciel bardzo go chwali, syn chodzi na nauke do szkoły Muzofilia w Warszawie, chetnie chodzi na zajecia i duzo ćwiczy w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a łatwo z keyboardu przejść na pianino i czy duża jest różnica. syn gra od półtora roku na keyboardzie i od jakiegoś czasu mówi, że chciałby grać na pianinie bo klawiszy mu braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dobrze mu idzie na keyboardzie, to warto przejść na pianino, bo będzie lepiej się rozwijać muzycznie i podwyższy swoje umiejętności. Na ważonej pełnowymiarowej klawiaturze znacznie lepiej się gra i interpretuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakiej firmy pianino najlepiej kupić, znajomy coś o yamaha mówił, że są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaki mamy budżet do dyspozycji. Jest kilka świetnych marek robiących bardzo dobre pianina cyfrowe. Jedne wyspecjalizowały się w tych droższych modelach inne w tych tańszych. Yamaha nie jest złą firmą, ale nie wszystkie jej modele są udanymi i jedne ludzie sobie chwalą na inne trochę się uskarżają. Masz jeszcze do wyboru takich potentatów muzycznych jak Roland, Kawai czy Casio. Napisz jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup instrumentu, to wtedy będę mógł coś bardziej konkretnie Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę przeznaczyć na zakup pianina ok. 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak do 2 tys. to mały wybór jest, a w zasadzie z tych markowych to tylko casio cdp-130 warty jest zainteresowania. Na pierwsze lata nauki spokojnie wystarczy. Jeżeli ten budżet zwiększymy o kilka set złotych, otwierają nam się zupełnie nowe możliwości. Za ok. 2,5 tys. można już kupić któryś z modeli z serii privia, których klawiatura świetnie odwzorowuje pianino akustyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka jak zaczeła chodzić na zajęcia miała 5 lat. Chodzi do szkoły muzycznej Artyz w Szczecinie. Wydaje mi sie ze w tym wieku własnie rozwija się słuch itd. :) A widziałam i młodsze dzieci na zajęciach około 4lat. A nauczycielka podchodzi do dzieci z ogromną cierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do nauki gry: mamatatagra.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta szczecińska Artyz jest dość znana w branży, oni robią te brytyjskie egzamiy muzyczne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak, po szkole Artyz dzieci mają mozliwośc uzyskać certyfikat ukończenia brytyjskiej, państwowej szkoły muzycznej. Ale to nie wszystko zapewniają materiały do nauki,można wynając instrumenty jeśli nie macie, organizowane są koncerty dla uczniów, dla przedszkolaków powstał nowatorski program nauki gry na instrumentach. Lepiej trafić nie mogliśmy. a nasza córka chętnie chodzi na zajęcia z gry na pianinie http://artyz.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje dziecko marzy o grze na flecie? Jak wiadomo instrumenty muzyczne są bardzo drogie. Na szczęście w ofercie sklepu na stronie internetowej - http://www.cozacena.pl - jest dostępny w okazyjnej cenie flet prosty MSONIC MI5108CW w kolorze białym. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Sprawdźcie sobie ofertę instrumentów muzycznych dostępną na http://sklep-muzyczny.com.pl/ . Uważam, że bardzo dobry sklep, posiadający bogatą ofertę tego typu sprzętu i instrumentów muzycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje bliźniaki zaczęły uczyć się gry na pianinie w 1 klasie podczas zajęc dodatkowych w szkole www.szkolapromyk.szczecin.pl . Uwielbiają to i już maja na swoim koncie kilka sukcesów z tym związanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akademiagitary
Naukę gry na pianinie można rozpocząć naprawdę wcześnie - w wieku 3-4 lat. Grunt to znalezienie dobrego nauczyciela, który ma doświadczenie w pracy z tak małymi dziećmi. Podobnie wygląda sprawa z gitarą - naukę moża rozpocząć w wieku 5-6 lat, pod warunkiem, że znajdzie się dobrego, doświadczonego nauczyciela (nie amatora, bo może nauczyć dziecko złych nawyków). Na zajęcia umuzykalniające, rytmiczne - zawsze warto dziecko zapisać, bo poza typowym umuzykalnieniem (pracą nad słuchem muzycznym, poczuciem rytmu), są to zajęcia ogólnorozwojowe. Zawsze warto też chodzić z dziećmi na koncerty dedykowane dzieciom - w ten sposób budujemy w dzieciach dobry gust muzyczny, no i ciekawość muzyki :) http://guitaracademy.edu.pl/w-jakim-wieku-najlepiej-zaczac-nauke-gry-na-instrumencie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie ma konkretnego wieku od którego dziecko powinno chodzić i uczyć się grać na pianinie. Każde dziecko jest inne, ma inne zainteresowania. Myślę że trzeba obserwować czy ma wyczucie słuchu, rytmu itp. Jeżeli dziecko już od przedszkola interesuje się instrumentami, ma to wyczucie i widać że ma ochotę się uczyć warto skorzystać i spróbować zapisać na takie lekcje :) Moja córka zaczęła grać w wieku 6 lat i bardzo lubiła książeczki z nutami z tej strony https://www.alenuty.pl/pl/c/nauka-gry-na-pianinie/63 Zawsze warto wspierać i pomagać dziecku w jego pasji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×