Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nazdrowsze produkty

Najzdrowsze: ketchup / majonez / margaryna

Polecane posty

Gość nazdrowsze produkty

Próbuję czytać składy, ale często napotykam się (np. w ketchupach) na składnik "przyprawy". Dla mnie przyprawy to sól, majeranek, papryka itp. Dla kogoś przyprawą może być glutaminian sodu czy inne warzywko :o I jak tu odróżnić który produkt jest lepszy? :( Czy ktoś oblatany w składach może podpowiedzieć jakie mamy na rynku sensowne pod względem składu produkty? Np. wspomniany ketchup, majonez, masło, margaryna. Margaryny wiem, że są niezdrowe w ogóle, że podobno lepsze jest masło. Ale mam wysoki cholesterol i muszę masła unikać. Kupuję Florę, ale skład jest dość długi, co chyba nie świadczy dobrze... Co w miarę zdrowo zastąpi masło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
NIe wiem ktore najzdrosze, ale ketchup kupuje pudliszki (nie ma tam glutaminianu), majonez kielecki a z margaryn na chleb to delma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sterlla
Zamiast masła czy margaryny (najgorsze co w nich może być to tłuszcze trans, o wiele gorsze od cholesterolu w maśle!) używaj dojrzałych awokado - najzdrowsza opcja :) Glutaminian i jemu podobne powinien być na etykietce jasno wskazany, bo wielu osobom może szkodzić (np. migrenowcom). Jeśli nie jest wymieniony to najpewniej go nie ma, ale zawsze można napisać do producenta i zapytać. Z ketchupów polecam te od Rybaka (Słodka Ania i Krzepki Radek), włocławek kiedyś był dobry, ale dawno nie jadłam więc nie wiem, czy się nie popsuli. Majonez najlepszy domowy, a jeśli masz przeciwskazania do jego jedzenia to staraj się go zastępować sosami na bazie jogurtu greckiego (podkręcony musztardą czy czosnkiem świetnie nadaje się np. do sałatek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagęszczone jogurty
Jogurty tzw greckie sa zagęszczane substancjami zagęszczającymi, kto wymyśłił takie świństwo i jeszcze poleca jako zdrowe. Najlepsze jogurty to te z florą bio, samo masło nie robi ci cholesterolu tylko zależy z czym go jesz. Przestań jeść pieczywo albo jedz razowe i go niczym nie smaruj, jeśli już musisz jeść kanapki. Margaryn nie uzywaj wcale. Ja używam masła od zawsze, jem jajka i nie mam problemu ani z cholesterolem ani z cukrem a mam 55 lat. Majonez kupuje z winiar, ketchup własny (w sezonie robię sosys paprykowopomidorowe albo sos typu chutney z brzoskwiń albo moreli, ostatnio sos "żurawinowy" z czerwonej pożeczki). Planuj tak posiłki zebys wędliny albo nabiał jadła z warzywami a nie z chlebem. Do diety włącz olej lniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zagęszczone jogurty
Co to za argument, że jesz masło i jajka i masz cholesterol w normie? Masa ludzi ma tak samo. A są tacy, co jedzą prawie same rośliny, mało tłuszczów/jaj i mają wysoki cholesterol. Bez sensu gadanie i tyle. Cholesterol to nie tylko dieta, ale też to jak działa nasza wątroba, bo to z niej się bierze cholesterol właśnie. Albo rada "zrezygnuj z margaryn w ogóle" :o Nie zrezygnuję, bo do niektórych dań lubię użyć jakiegoś masłopodobnego tworu. Pytanie było który z tych produktów jest w miarę dobry składowo, a nie czy ich używać w ogóle. W ogóle to ja wiem, że tłuszcze trans są złe, ale co z tego, jak w PL nie ma obowiązku informowania na produkcie o tym czy zawierają utwardzone tłuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaden ketchup ani margaryna nie są zdrowe. ketchup - pełno w nim cukru margaryna - utwardzacze a majonez ujdzie w niewielkich ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagęszczone jogurty
Owszem, pytanie w temacie jest o to, które produkty są dobre. Skoro margaryny są złe to jak można polecać, że z tych złych jakieś są mniej złe?? Działanie wątroby zależne jest od diety. To co jemy od dziecka kształtuje nasze zdrowie na całe życie. Poczytaj sobie więcej na temat cholesterolu, jego poziom wcale nie zależy od działania wątroby. Nie rozumiem twojego oburzenia. Jak lubisz margaryny to je jedz. Ja nie lubie więc ich nie używam. Jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagęszczone jogurty
Poprawię, bo się ktoś czepi słówek: poziom cholesterolu nie zależy jedynie od pracy wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagęszczone jogurty
Przedmówczyni, jeśli jesteś autorką tematu to trzymaj się jednego nicku, przyjemniej sie rozmawia jak wiadomo kto jest kto. Jeśli jesz to co lubisz, to co ci smakuje to po co pytasz o to co zdrowsze? Kieruj się smakiem a nie składem chemicznym. Masz problemy ze zdrowiem (cholesterol) to zmień dietę, nie zawsze to co smaczne jest zdrowe i odwrotnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zagęszczone jogurty
Gucio o mnie wiesz, o mojej diecie, o zdrowiu :) A mądrala, jak ta lala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
a ja myślę, że temat cholesterolu to wielka bzdura moja ciocia nigdy nie dawała tego dobie leczyć i umarła dopiero w wieku 97 lat, na dodatek spadając ze schodów ;) a mimo starego wieku cieszyłą się dobrym zdrowiem moja mama, która jest osobą wyjątkowo szczupłą i która bardzo zdrowo się odżywia - zgodnie z zaleceniami lekarza unika tłuszczów zwierzęcych już od lat, je dużo warzyw, produkty pełnoziarniste, ryby itp. ma stale bardzo wysoki cholesterol, ta dieta nic nie zmieniła, poza tym mama czuje się świetnie i nic jej nie dolega, nie ma zamiaru brać leków na cholesterol po prostu niektórzy mają wysoki poziom i tyle ważniejsze jest, co ogólnie jemy i tu oczywiście warto wybierać te zdrowsze opcje a wracając do tematu - moim zdaniem margaryna to okropne świństwo, ja bym jej nie kupowała wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
to właśnie utwardzone tłuszcze roślinne trans windują choresterol w górę i margaryna może mieć ich najwięcej, zwłaszcza ta twarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do smarowania - jak już ktoś musi - najlepiej używać prawdziwego masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
margaryna zdrowa nie istnieje i nie chodzi tu juz tylko o tluszcze trans. uzywaj masla albo oliwy, albo obu na raz. keczup zdrowy bedzie taki, ktory bedzie mial jak najmniej skladnikow, jak najmniej cukru i zadnych chemikalii. majonez j/w i zeby byl ze zdrowego oleju, np. oliwa albo rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
sprawa cholesterolu: jesli ktos ma problem z podwyzszonym, zjedzenie czy nie zjedzenie jajka lub masla nic nie zmieni. cholesterol przyjmowany z jedzeniem ma mala zdolnosc w porownaniu z tym wytwarzanym przez organizm. to jest skomplikowane zagadnienie, nie mi je wyjasniac, ale na pewno gdzies na necie jest fachowe info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żab-x
żab-X żaden ketchup ani margaryna nie są zdrowe. a ty jesteś durna aż piszczy ketchup jest zdrowy wystarczy skład przeczytać szukać takiego który ma w soie jak najwięcej pomidorów tedy jest dużo likopenu który jest bardzo zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat ketchup jest zdrowy, pomidory przetworzone podobno są zdrowsze niż surowe. Ale nie jakieś Łowicze, Pudliszki. Kiedyś używałam ketchupu Włocławek. Podobno ma najlepszy skład. Obecnie sama sobie robię ketchup, wcale nie jest taki trudny do zrobienia. Co do margaryn to ogólnie ich nie polecam. Lepiej już smarować masłem, jest dużo zdrowsze. Przecież margaryna nawet smaczna nie jest to po co jej używać? Zrobienie majonezu to też prosta sprawa. Trochę żółtek, olej, musztarda, cytryna, sól, cukier i jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohohohohoooo
ketchub moze nie istniec w ogole ,ze smarowidel jedynie Oselka z jak najwieksza zawartoscia tluszczu zwierzecego ( chyba 86%) -tyle co jej posmaruje sie na kanapki to pikus z ta chemia ktora spozywamy codziennie ,majonezu jadamy tez jak na lekarstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wiem co jem kiedyś
mówiła Pani Kasia,że najzdrowszy ketchup to Pudliszki (chodzi o skład) a inny program to masło-osełka właśnie. Ona nie mówi wprost nazwy,ale po opakowaniu można rozpoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohohohohoooo
ketchup i koncentrat Pudliszki jest dla mnie wstretny ,sam kwas:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wiem co jem kiedyś
No ja się nie znam akurat ale ja już bardzo długo kupuję pudliszki i osełkę, kotlin to dla mnie dno. Napisałam tylko co było w wiem co jem. Podobno w Pudliszkach jest dużo pomidorów mało dodatków chemicznych. Podobno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a ty jesteś durna aż piszczy ketchup jest zdrowy " potup i pokrzycz jeszcze trochę dziecinko, a na pewno keczupik stanie się zdrowszy. pomidory są zdrowe, ale nie z tą całą masa chemii, cukru i octu, którą się pakuje do ketchupu. dla mnie gotowe ketchupy są obrzydliwie słodkie albo odrażająco kwaśne. taka ilość cukru i octu jest na tyle niekorzystna, że "prozdrowotne" działanie ketchupu można między bajki włożyć. no ale producenci zapłacili niezłą kasę, żebyście łyknęli te bzdury o wielce zdrowym keczupiku :classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpiwosci ....
keczupy ogolnie bylyby w miare zdrowe, ale sa naladowane cukrem, albo, co gorsze!, jeszcze wieksza trucizna od cukru - syropem kukurydzianym :o same pomidory w keczupie wiadomo, ze sa zdrowe, ale niestety jest tam wiele innych beznadizejnych skladnikow. podobnie jak margaryny niezdrowe sa serki topione i inne seropodobne wyroby (np. te pakowane w pojedyncze foliowane plasterki), bo jest to utwardzony olej z dodatkiem mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś chce mieć zdrowy ketchup to najlepiej zrobić sobie w domu. ja bardzo lubiłam, ale teraz nie jestem w stanie jeść tych gotowych, tak są obrzydliwe. pudliszki są koszmarnie słodkie, kotlin - to samo. a kotlin to był mój ulubiony niegdyś ketchup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wiem co jem kiedyś mówiła Pani Kasia,że najzdrowszy ketchup to Pudliszki pani kasia bosacka nigdy nie mówi jaki produkt jest najlepszy najzdrowszy ma najmniej chemii ona nie może robić lokowania produktu my możemy jedynie się domyślać o jaki produkt jej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno się czytać skład , im mniej tym lepiej porównój skład podobnych produktów , nigdy tłuszczy trans ,barwników ,konserwantów najgorsze rakotwórcze to :E210,E211 ,E212,E249 ,E250 ,E251 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wiem co jem kiedyś
Bosacka mówi czasem,który produkt jest dobry tylko,że zasłaniają nazwę. Jednak często z opisu składu i po opakowaniu można rozpoznać produkt. Tak np. ostatnio krytykowała śledzie Lisnera. Kiedyś te śledzie były pakowane po 1000g. kosztowały coś ok 12 zł. Teraz te same śledzie są zafoliowane po 250 g i kosztują ok 6 zł. Czyli kg wychodzi teraz 24 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueeebleuuu bleee
te trzy produkty nigdy nie będą zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whitewidow29
majonez Winiary jest niezly ... Keczup Heinz jest najlepszy bo ma sporo pomidorow mniej cukru i naturalne przyprawy nie wiem jak jest robiona margaryna Rama , ale ma w skladzie sladowe ilosci tluszczy trans (tylko na tej margarynie jest napisane ile zawiera tych tluszczy) zadna delma czy inna ola ... jezeli sie ograniczy tak ogolnie cukrow w diecie to co szkodzi uzyc keczupu do kanapki nieraz ma sporo cukru , ale ma mnostwo likopenu a swiezy pomidor sladowe ilosci.. tak naprawde chodzi o umiar a jak ktos ma sporo czasu to prosze sie bawic z majonezami keczupami wlasnej roboty ... sprobujcie zrobic samemu maslo kupcie smietane 36 procent zmiksujcie w trakcie zrobi sie bita, ale konsekwentnie dalej miksujcie az wyjdzie maslo , z keczupem tez mozna kombinowac koncentrat pomidorowy do tego papryka czy cos ,kontrolowana ilosc cukru albo dajcie ksylitolu podgotujcie pobrobujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
w margarynie nie chodzi tylko o te tluszcze trans, o ktorych nawijaja reklamy ;) ale o sam fakt, ze jest to sztucznie utwardzony olej przemyslowy i to stanowi o jej nieprzyswajalnosci dla organizmu. tycka cukru z keczupu pewnie ze moze byc .... warto tylko napomniec, ze jak ktos chce ograniczac lub kontrolowac cukier, to keczup jest tez jego zrodlem, choc mogloby sie wydawac, ze nie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×