Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kkrrtt

Zwolnienie z pracy

Polecane posty

Gość rykutyku
zanim wyjdę dam ci dobrą radę bo trochę mi cię żal jednak. Idz na forum prawników a nie na kafeterie z tym problemem, tam mozesz liczyc na fachową pomoc i pewnie nie jeden specjalista od prawa pracy ci wylozy kawa na ławę jak postąpić w tej sytuacji. Tylko wszystko dokładnie opisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest tu jakiś prawnik ???
Bo ja mam podobną sprawę Tzn wyglądało to tak że pracowałem po 12 godzin dzień w dzień. Najdłużej do 4 w nocy a o 8 rano od nowa. Nie liczyli nadgodzin. Najpierw zakładałem kasę za paliwo na firmę i czekałem po 2 tyg na zwrot. Miałem wszystko udokumentowane ale dysk pierdolnoł. Jeżdżenie niesprawnymi autami, narażanie siebie itd. I teraz pytanie co mogę zrobić żeby stara praca wydała mi druki delegacji i kartę pojazdu?? Na których to wszystko jest. Co więcej napisałem 3 mejle że potrzebuje liste zadań na mim stanowisku bo nigdy jej na oczy nie widziałem a nowy pracodawca chciał. Nie wydali mi. Zadzwoniła znajoma dla jaj zapytać co o mnie sądzą bo wydawało mi się że coś o mnie mówią i mówili jak najgorzej mam to nagrane. A byłem 2 gim pracownikiem pod względem wydajności. Ma ktoś jakiś pomysł?? Pip może sprawdzić pracodawcę i dać mi druki delegacji?? A potem do sądu pracy o nadgodziny, mobbing, narazanie życia i pomówienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANNA 145 kg zywej wagi
1. za jaki miesiąc skoro piszesz wczoraj? termin wypowiedzenia płynie od daty odebrania swiadectwa chyba 2. mam napisane NIERZETELNE WYKONYWANIE OBOWIĄZKÓW POWIERZONYCH PRZEZ PRACODAWCĘ na swiadectwie pracy umieszcza sie tylko art z kodeksu pracy, wiec cos nie tak z tym pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrrtt
PANNA naucz się czytac bo strasznie mieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest tu jakiś prawnik ???
A mi ktoś coś powie?? Ja na świadectwie mam UPŁYNIĘCIE TERMINU A to ja powiedziełem że ich pierdziele i nie przedłużam. Bo jednemu facetowi który pracował 4 lata wpisali nie wykonuje poleceń służbowych. A gość był naprawdę pro w tym co robił. Razem ze mną odchodziła jeszcze jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do czego macie sad pracy? Wystarczy ze bedzie ze dwoch swiadkow i pracodawca beknie za wszystkie grzechy. Na dodatek sad moze nakazac wyplate zaleglych nadgodzin,nie wiem dlaczego tak latwo sie poddajecie,a potem tacy skurwiele czuja sie bezkarni i robia z ludzmi co chca. Gdyby wszyscy dochodzili swoich praw to z czasem wiekszosc takich pseudopracodawcow dzieisec razy by sie zastanowila nad podjeciem niewlasciwej decyzji w stosunku do pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dessi23
no szkoda troche pracy ja mialam takie szczescie ze z pracy zazwyczaj sama odchodzilam przed jakimis wiekszymi zwolnieniami - intuicja :) na pewno musisz pamietac o tych przepisach http://praca.gratka.pl/raport bo niektore z nich zmienily sie od stycznia jesli chodzi o zwolnienia, moze to ci cos pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredny w hooy
bzykam kumpli :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja bym to zgłosiła do inspekcji i szukala nowej pracy. Niestety jak chcą kogoś zwolnić to to zrobią... Ostatnio czytałam na http://www.kancelaria-szip.pl/strefa-wiedzy/44,kilka-uwag-na-temat-zatrudniania-pracownikow-w-formie-telepracy.html ze coraz popularniejsza staje się tele praca. Zastanawiam się czy nie zacząć szukać takiej oferty. Fajnie byłoby pracować w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak pracodawca robi taki numer, że zwalnia jak autorkę z takim wpisem to się walczy o swój honor=opinię w środowisku właśnie. I właśnie po to ma ten pracodawca sprostować treść świadectwa, żebyś mogła je potem pokazać. To jest nawet naruszenie dóbr osobistych, że on ci dał taki wpis....a nawet nie dostałaś zakresu obowiązków. Możesz dowodzić, że mimo tego pracowałaś jak najsumienniej potrafiłaś. Wszystko da się udowodnić, każda sprawę można wygrać tylko kto za to zapłaci-tak mówią prawnicy. A tutaj masz możliwość bez sądu go przycisnąć, ale widzę, że ludzie się nie umieją upomnieć o swoje. Piszę to jako osoba po wielokrotnym mobbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×