Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość njnjnjnjk

ogórki kiszone i świeży koper?? proszę o poradę

Polecane posty

Gość njnjnjnjk

Jako początkująca pani domu z ogromnym zapałem zabrałam sie dziś do kiszenia ogórków. Wszystko przygotowane, chrzan, czosnek, ogórki umyte, słoje wyparzone i lecę jak wariatka do ogrodu po koper z nasionami, powycinałam cały wielki bukiet, a tu czytam gdzieś w necie, ze świeżego dać nie można tylko suszony?! Prawda to drogie Panie?? proszę o poradę, kuchnia zawalona, wszędzie słoiki, ogórki i inne a robota czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość godia78
musi być koniecznie suszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamanicaaa
Ja zawsze daję taki,jak Ty powycinałaś-i ogórki są pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njnjnjnjk
oczywiście, ze o takim mowa, sama góra z nasionami, ale czy może być świeży?? czy moze robi ktoś używając takiego świeżego i ogórki normalnie się kiszą, bo podobno z takim świeżym to się nie ukiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowykasztan
taki swieży z ogrodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja zawsze daję świeży koper do ogórków gdzieś w Internecie znalazłam radę, żeby używać tylko baldaszków kopru (kwiatków), bez łodyg i żeby wrzucać je do wrzącej zalewy z solą, studzić i dopiero wtedy dawać do słoja z ogórkami - w ten sposób uniknie się pleśni, która czasami się pojawia (często widać ją w postaci nieapetycznego kożucha na powierzchni) i faktycznie - od kiedy tak robię ogórki zawsze się udają i nigdy pleśń nie weszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję wyłącznie świeży - taki z dojrzałymi nasionkami,wtedy ogórki pięknie nim pachną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
W tym roku kisiłam wcześnie ogórki i nie było kopru jeszcze, więc ukisiłam z koperkiem. Ogórki już dawno zjedzone, a w smaku nie było różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Wiadomo, że świeży jest lepszy od suszonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×