Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ojojoj nie czy tak

roczne dziecko dostaje 2 razy mleko mm + 1 dziennie mleko krowie czy nie za dużo

Polecane posty

Gość ojojoj nie czy tak

nabiału ? córka tydzień temu skończyła rok codziennie mleka krowiego nie dostaje ale tak co 2 dzień. zawsze pierwszy mleko mm dostaje na śniadanie o 7 i wypije 210ml i potem na spanie po 21 ale wtedy to pije z 30-40 ml myślałam żeby zrezygnować z tego nocnego ale o 18 je kolację to ni ebędzie bardzo głodna do 7 rano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj nie czy tak
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oijfdjoej
moj pije 300 ml mleka plus jogurty i sery i tez nie wiem czy nie za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko powinno
Wypijać min.500 ml mleka. Twoje tyle nie pije. Jak zrezygnujesz z wieczornego to jak będzie głodna to się po prostu obudzi i tyle. martwi mnie co innego-dajesz dziecku to mleko przez sen? Z butelki? A co z zębami? Myjesz je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksjdksdfjkd
A jeszcze odpowiem na pytanie autorki. Roczne dziecko nie powinno juz jadać w nocy (pić mleka) gdyż tego wogóle nie potrzebuje a jeżeli nadal woła o mleko to znaczy że żołądek nie został nauczony by odczekac do rana co w tym wieku już już normą (moja córka skończyła z nocnym jedzeniem jak skończyła 10 miesięcy). Kolacje należy podać o 19 tej , czyli na godzinę przed pójściem spać (lub na 1,5 godziny) , potem umyć ząbki i do dyspozycji mieć przygotowaną wodę mineralną w butelce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj nie czy tak
bardzo dziękuję córce nie daję dosłownie samego mleka krowiego tylko ser żółty twarożek jogurt naturalny a ząbki oczywiście myjemy 2 razy dziennie tylko to mleko o 21 je prawie przez sen ale dzisiaj już to zmienimy :) tylko dzisiaj będzie miała dość ubogą kolację bo kalafior fasolka szparagowa i brokuły i te warzywa zalane sosen czosnkowym na bazie jogurtu i nie wiem co mogę jej do tego dodać ? pasowało by jakieś mięsko tylko że nie mam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwety
Ja ostatnio byłam u lekarza i przy okazji sie spytalam mały miał wtedy 11 miesięcy i pił 700ml mleka na dzien i lekarka powiedziała ze spoko teraz ma 15 i nadal pije tyle czasami wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko , przedewszystkim
Mnie lekarka powiedziała że mleko modyfikowane junior czyli dla dzieci od roku powinno się podawać tylko dwa razy dziennie co często producent podkreśla na opakowaniu podając maksymalną porcję ml czyli 240 załóżmy na jedną porcję . Ja też wiem że maksymalna ilość to ok 600 ml i więcej się podawać nie powinno bo jednak mleko modyfikowane ma dodany skład a nie naturalny w tym witaminy i minerały są tak skomponowane by dwie porcje całkowicie zaspokoiły potrzeby dziecka. Moja córka ma 18 miesięcy i wypija dwie porcje mleka (choć mogłaby i 3 jakbym dawała ;) ) po 210 ml i to jest jej pojemność żołądka można by pomyśleć bo nawet jak dam więcej to wypija dokładnie 210 albo 220 ml i koniec :). Z tym podawaniem mleka nocą w przypadku autorki to zły pomysł bo niepotrzebnie jelita pracują nocą by strawić mleko a w tym wieku żołądek powinien już nocą odpoczywać i czekać na śniadanie. Lepiej oduczyć nocnego mleczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×