Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mam żadnego pomysłu juuż

Sałatka bez majonezu-podpowiedzcie dobry przepis...

Polecane posty

Gość nie mam żadnego pomysłu juuż

Lazurowa mi nie smakowała, grecką robie co chwilę....Znacie jakieś fajne przepisy?wiem,ze było dużo wątków, ale są tam przeważnie przepisy z majonezem,a nie mam czasu przegladać i wybierać...Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w takim związku
może taki gyros piersi z kurczaka smażone w przyprawie gyros 0,5 kg woreczek ryżu czerwona papryka puszka kukurydzy 0,5 kapusty pekińskiej 1 mały jogurt naturalny 2 łyżeczki przecieru pomidorowego sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gangrena123
Na takie gorące dni polecam taką: ok. 30 dag szynki indyczej 3 spore pomidory 4 spore ogórki świeże 1/2 cebuli 2 ząbki czosnku, 1/2 pęczka koperku 1/2 pęczka natki 1/4 szklanki oliwy Oliwę wlewamy do dużego kubka, do tego drobno pokrojoną cebulę, czosnek i zieleninę. Solimy, pieprzymy i zostawiamy na ok pół godz. Pozostałe składniki kroimy drobno. Mieszamy, zalewamy sosem z oliwą, doprawiamy do smaku i odstawiamy do lodówki na co najmniej 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Moze salatka z kuskusem i pieczonymi warzywami. Warzywa kroimy na kostke (cukinie, papryke, czerwona cebule, pieczarki, pomidorki koktajlowe) obtaczamy w oliwie (ja nie lubie) lub oleju solimy, pieprzymy, posypujemy ziołami i dajemy starty zabek czosnku i pieczemy w piekarniku az warzywa beda miekkie i przypieczone. Ja od czasu do czasu mieszam je zeby sie za bardzo nie spiekly. Kuskus robimy jak napisane na opakowaniu, jak juz napecznieje dodajemy do warzyw, pamietajac aby caly pyszny sok ktory puscily warzywa znalazl sie w potrawie. Pyszne na cieplo jako dodatek do obiadu np do grillowanej piersi z kurczaka lub na zimno jako salatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agus888
a może spróbuj pomidor w kostkę szczypiorek pokrojony sałat wszystko wymieszać i dodać sos np ziołowo czosnkowy lub koperkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może z sosem musztardowym
kapusta pekinska/salata, pomidor, ogorek, jajka, mozna dodac papryke, oliwki, brokuły, kukurydzę. do tego sos musztardowy: majonez, musztarda, smietana/jogurt naturalny, sol pieprz, wszystko wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brokuly feta czerwona
papryka, czerwona fasola, drobny makaron typu gwiazdki albo ziarenka ryzu (opcjonalnie kukurydza), wszystko wymieszac, nie trzeba zadnych przypraw ani sosow :) Albo: tunczyk z puszki, jajka, ogory kiszone, cebula - tez nie trzeba sosu, bo tunczyk wszystko fajnie "oblepia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiecanki cacanki..
pomidor z sosem czosnkowym ( jogurt+ czosnek+przyprawy) sałata z oliwką i pomidorem w sosie vinegret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie z sosem winegret, a jest ich mnóstwo. wystarczy spojrzeć w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu zamiast majonezu
daj oliwę albo jogurt. Ja tak robię, bo majonezu nie lubię. sałatkom nic się nie dzieje, a niektóre nawet zyskują na smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś co dopiera
Moim zdaniem najlepsza sałatka to pomidory z mozzarellą i świeżą bazylią doprawione octem balsamicznym, oliwą, solą i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko jest git majonez
jak bez majonezu to sałatki typu greckie z fetą, np sałata lodowa(albo inna jak np strzępiona czerwona albo kilka rodzajów) papryka (różne kolory) oliwki zielone i czarne, ogórek świeży albo młoda cukinia , młoda cebulka i można dodać trochę kukurydzy , oliwa z jakimś ziołem np tymiankiem i wcinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko jest git majonez
o albo taka zrób gyrosa z czego tam chcesz , pomidor sałata, jajo i dorzuć czarnych oliwek , może być bez jaja czasami im prostsza sałatka tym smaczniejsza wiosenna jajo na twardo albo ile tam ich chcesz, kalafior , brokuł, pomidor, możesz dorzucic gotowanego ziemniaczka troszkę , polac śmietanką do niej sól pieprz posypać świeżym koperkiem albo szczypiorkiem ogórek surowy, podsmażone pieczarki , ser żółty pokrojony w kosteczkę , rzodkiewka teżw kosteczke albo cieniutkie talarki, kukurydza albo fasolka czerwona mozna podawać z lekkim śmietanowym sosikiem, ważne żeby było dużo surowego ogórka mniam , mozna trochę zmodyfikować dodając dobrej szynki trochę szynka/kurczak , ananas ,seler tarty albo jak kto woli konserwowy, kukurydza do tego sos majonez ze śmietanką i doprawić pieprzem albo jakąś dobrze komponującą się przyprawą , ważne dość mocną sos musi być wyrazisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZESZ ZROBIC
MOZESZ ZROBIC KAZDA SALATKE BEZ MAJONEZU. ZASTAP GO JOGURTEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×