Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lalalalalalaalla

ile kosztuje własna myjnia samochodowa

Polecane posty

Gość gość
Tzreba brać coś solidnego. Na przykłąd optime. Wtredy nei ma awarii ani żadnych przestojó i nie jest sie w plecy z czasem i pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopkladnie. Optima to najlepsze obecnie myjki na rynku. Do teog maja spory wybor i dobra oferte, nie warto się pakowac w cokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ynga
Jeśli ktoś chce mieć stabilny biznes na wiele lat to najlepsze są bezdotykowe belgijskie myjnie DiBO. Są solidne i budowane nie z myślą o zarabianiu producenta na serwisowaniu po upływie gwarancji ale dla ludzi , którzy sami chcą dbać o swój sprzęt. To Mercedes wśród myjni. Oczywiście nie warto ich budować w miejscach gdzie ruch jest niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja wiem? Optima ma równie solidny sprzęt do tego warunki finansowe sa lepsze. Ale cenna uwaga – *****musi być, bez tego nie ma biznesu i zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze wszystkich wymienionych optima jest najlepsza. A poza tym oprócz mycia smaochodow można swiadczyc usługi czyszczące, to nam zdecydownaie powieksza zrodlo dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też z estawienia te belgijskei a optima bralbym to drugfie. Jednak marka jest bardziej znana a ryzykowac co do sprzetu nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na c***j ci własna?! Nie możesz umyć auta w cudzej?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze po prostu zorientuj sie w wyposazeniach myjni w jakiejs firmie. Np w firmie www.petronova.pl/ i zobacz ile kosztuje sprzet, to bedzie znana czesc kosztow. jeszcze lokal - najlepiej przy stacji benzynowej i to wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślałem nad optima ponieważ chce wejsc w ten biznes, ponoc jest bardzo opłacalny a u mnie w miescie Malo myjni i chce to wykorzystac, panowie co brali optima – jakie to sa koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pod Rzeeszowem dziala firma, która zrobi ci wycenę, mają dobre myjnie bezdotykowe, fajne tryby mycia, jest to firma http://www.klimres.pl/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W myjnie bezdotykową trzeba dużo zainwestować? To chyba jakaś kpina. Ja kupiłam cały sprzęt w firmie http://www.klimres.pl i wcale nie zapłaciłam wiele, a biznes jest naprawdę dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość sporo, ale sa franczyzy i wtedy już potrzebujesz o wiele mniej pieniędzy. Słyszałem że www.ecomyjnia.pl ma np lokalizację pod marketami i pomaga otworzyć takie myjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ecomyjniato te myjnie parowe co samochody myją? oni do klienta dojeżdżają z tego co wiem. A pod marketami - to chyba dobra lokalizacja ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także uważam, że trudno jednoznacznie określić ile taka myjnie będzie kosztować. Ale z doświadczenia wiem, że na pewno warto zainwestować w dobrą chemię dla myjni samochodowych i specyfiki myjące. Sam prowadzę taką myjnie i wszystko co potrzebne kupuje od http://www.bkfwarszawa.com.pl/. Firma ta ma ogromny wybór różnego rodzaju chemii dla myjni w przystępnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myjnia to koszt od 300 tyś do nawet 1mln. Wszystko zależy od ilości stanowisk. Czy warto w to zainwestować? Jak z każdym biznesem. Jeżeli tematu się przypilnuje to tak. Przypilnować to nie znaczy pojawić się na niej raz dziennie i sprawdzić utarg. To myślenie o biznesie 24h na dobę. Generalnie uważam ze wybór producenta nie ma takiego znaczenia - wszyscy mają podobne rozwiązania i ceny. Ale producenci myjni wpychają klientów na totalną czyli na tak zwane gwarancje. Niby fajnie ale haczyk jest w punkcie dotyczącym zakupów chemii do myjni. Klienta jest skazany na co najmniej dwa na kupowanie chemii od producenta myjni. A w 100% przypadków producent myjni nie jest producentem chemii tylko kupuje te produkty z różnych źródeł - nie zawsze dobrych - liczy się maks zysku - kupić jak najtaniej a sprzedać drogo - przez dwa lata (często dłużej bo z powody niebotycznych zysków na chemii producenci przedłużają gwarancje na kolejne lata) ma monopol na dostawy chemii i może dyktować ceny za chemię i serwis. W pierwszym momencie klienci myślą że złapali Pana Boga za nogi - wow gwarancja i to z możliwością przedłużenia. Niestety klient nie zdaje sobie sprawy z tragizmu sytuacji ponieważ za sukces myjni nie odpowiada wygląd czy funkcjonalność myjni tylko jakość mycia na niej, a za jakość mycia na myjni odpowiada zastosowana chemia. Klient powiedzmy wydał na myjnie 500 tyś i jest de facto fikcyjnym właścicielem ponieważ nie ma wpływy na najbardziej istotny parametr "swojej" myjni jakim jest jakość mycia bo zgodnie z umową nie może wybrać innych produktów chemicznych od firm, które mają dobre produkty chemiczne. Skoro właściciel nie może nic w tej materii zrobić to sami widzicie, że ryzyko bankructwa takiej myjni wzrasta ogromnie. Dziwię się potężnie właścicielom myjni że podpisują tak skonstruowane umowy. To tak jakby kupić samochód i sprzedawca rozkazał by nam tankować tylko u siebie - no absurd - nikt by się na to nie zgodził - a tutaj właściciele myjni się godzą. Notabene jest to praktyka nie zgodna z prawem i na pewno UOKiK miałby tutaj co robić - nie wiem czy robi bo branża jest bardzo wąsko więc może o tym procederze nie wiedzą. Ale kiedyś ktoś z takim problemem się do nich zgłosi i wtedy posypią się kary dla producentów myjni. Wtedy właściciele myjni odzyskają kontrolę nad swoimi myjniami i liczba nierentownych myjni zmniejszy się radykalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wprowadzać do swojego biznesu różne nowinki, ostatnio widziałem na myjni w Krakowie na Stojałowskiego samoobsługowy odkurzacz parowy do tapicerki – super sprawa. Po kosztach można sobie wyprać tapicerkę, kolejka się tam ustawiała I spojrzałem, ze tu takie coś można nabyć http://www.inwestujwmyjnie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy jaka myjnia i skąd. jestem jednak zdania że dobrze jest zainwestować w sprawdzone i dobrej jakości myjnie (jak np te z http://www.klimres.pl/ ) niż kupić jakieś po kosztach i żeby się psuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu zgadzam się z niektórymi że lokalizacja to podstawa, ale to jaka chemia jest używana na myjni to również bardzo istotne. My postawiliśmy na lokalnego producenta ProElite bo spełnia wszystkie wymogi jakie sobie założyliśmy. Z chemii producenta myjni nie byliśmy do końca zadowoleni więc zmieniliśmy, ciężkie rozmowy z producentem myjni których nie będę opisywał ale to jest nasza myjnia i my decydujemy jakiej chemii będziemy używać. To klient ma być zadowolony, a teraz jest i to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam myjnię parową marki Optima kupioną od firmy Green steam. Myjnia ta działa już od kilku lat i nic się z nią nie dzieje. Produkt jest bezawaryjny, a przy okazji dokładnie czyści. Sprzęt radzi sobie naprawdę ze wszystkim. Poza tym jest lekka i łatwa w obsłudze. Teraz planuje zakup kolejnej myjni Optima od tej firmy. Produkt jest naprawdę warty zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy mojej myjni mam także samoobsługowy odkurzacz parowy kupiony od Green Steam http://www.inwestujwmyjnie.pl/. Jest to naprawdę świetna opcja. Odkurzacz pozwala prać tapicerkę suchą parą, można także prać z pomocą detergentu. W dodatku plusem jest to, ze monetami jak i banknotami. Zarabiam na tym naprawdę fajne pieniądze. Wiele ludzi jest zadowolonych z tego sposobu mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybudowanie myjni jest największym kosztem, ale zawsze można starać się o jakieś dofinansowanie. Późniejsze koszta nie sa już takie duże, trzeba regularnie kupować chemie - http://sklep.tiptopol.pl/srodki-do-myjni-samochodowej.html Wiadomo rachunki za wodę i ogólnie miejsce, ale budowa to największe koszta jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także mam myjnię parową Optima od firmy Green Steam. Myjnia ta działa bez zarzutów. Ma kilka stanowisk pracy. Nigdy mi się nie popsuła. Wszystko dokładnie czyści. A do tego ma niskie zużycie paliwa. To był strzał w dziesiątkę. Teraz myślę o kupnie kolejnej myjni Optima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam własna myjnie samochodowa i można na tym zarobić fajne pieniądze. Planując założenie własnej myjni całe szczęście natrafiłem na http://www.inwestujwmyjnie.pl/. Tam znalazłem super opcje – samoobsługowy odkurzacz parowy do prania tapicerki. Klientów mam mnóstwo. A pranie tapicerki jest proste i tańsze niż na zwykłej myjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jaka myjnia i ile stanowisk. Ja robię na cztery w http://aspera.com.pl/. Podobno najbardziej konkurencyjni na rynku, a myjnie niezawodne, praktycznie bezawaryjne, co jest bardzo istotne w przypadku bezobsługowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melimelo
Ja też właśnie myślę o Aspera, bo mój kolega zamawiał u nich myjnię i biznes się kręci. Cenowo są przystępni, jakościowo bardzo, bardzo dobrzy, a poza tym chętnie doradzają i wspierają w biznesie. Ja właśnie się zastanawiam między 4 a 6 stanowisk. Działkę mam swoją. Spokojnie na 6 by starczyła, tylko trochę musiałbym zaciągnąć kredytu, by całość sfinansować. Obawiam się, że w tej lokalizacji co jak chce zrobić i w tak dużym mieście 4 stanowska to może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×