Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie takie mam?

PATELNIA CYGAŃSKA

Polecane posty

Gość pytanie takie mam?

pytanie takie mam? czy można jeszcze takową kupić? ma ktoś z was ? jaka jest w użyciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Można kupić na bazarze czasem się zdarzy i w sklepie. Dlaczego pytasz o te patelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallkahalllka
Można kupić, ostatnio widziałam w jakimś dużym sklepie z agd, było ich chyba trzy rozmiary. ważne jest aby miała masywną, dośc szeroka rączką bo jak patelnia jest duża a rączka cienka to łatwo można z niej coś wylać przy przenoszeniu bo się chybie w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stralowa patelnia
Można - pytaj w sklepach Jedności i w sklepach Społem, w sklepach , takich które kiedyś nazywały się "TYsiąc jeden drobiazgów"ej sprzedają na rynku/bazarze nie daj sie nabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjk
Tych prawdziwych, niezawodnych patelni cygańskich już nie ma. Sprzedają tylko podróbki/fabrycznie produkowane i wciskają ludziom kity, że to ręcznie robione, zdrowe i niezawodne oraz na lata. Ostatnio w mojej pracy pojawiła się Cyganka i oczywiście patelnie wyciągnęła, zaczęła zachwalać i chciała sprzedawać po 60 zł za sztukę. Gadała jak to jej dziadek takie robił/robi itd. itp. Potem niby opuszczała do 40 zł za szt. aż w końcu skłonna była sprzedać jeszcze taniej. Ale nie wierzyłam jej i nie kupiłam. Zaraz jak poszła, sprawdziłam w necie i okazało się, że identyczne, fabrycznie robione, można kupić na allegro, pod nazwą 'cygańskie' i w sklepach internetowych za kilkanaście złotych, np. 15 albo i jeszcze taniej. Zaczęłam też szukać informacji na ten temat i dowiedziałam się, że oni często właśnie kupują masowo w jakiejś jednej konkretnej fabryce, chyba gdzieś na Podlasiu, patelnie inne niż teflonowe- stalowe bądź żelazne a potem je sprzedają jako "cygańskie'. A nawet jak się trafi na bazarze jakąś niby bardziej 'oryginalną, cygańską' to często się okazuje szajsem. Zastanówcie się. Kto by w dzisiejszych czasach zajmował się produkcją patelni wg technologii sprzed lat? Ręcznie, dokładnie, tak aby służyła na lata. Kto dziś takie coś umie? I ile by na tym zarobił ten człowiek? To już jest i biznes nie opłacalny i pewnie wiedza jak takie coś zrobić zanikła. Dzisiaj mamy ogromny wybór patelni i człowiek pójdzie sobie do sklepu i kupi co chce niż by miał ich szukać u Cyganów. Aha, oryginalne, stare, dawne można kupić...ale w antykwariatach, na aukcjach, targach staroci itd. itp. Niektóre mogą się jeszcze nadawać do użytku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś prawdziwych
cyganów juz nie ma..lalala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda tych
co kiedyś to już nie ma,obecnie sprzedają podróby,daj sobie spokój:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stalowa patelnia
Można - pytaj w sklepach Jedności i w sklepach Społem, w sklepach , takich które kiedyś nazywały się "TYsiąc jeden drobiazgów"ej sprzedają na rynku/bazarze Oczywiście, że są takie patelnie! Sama takie kupowałam około 4 lata temu sobie i koleżance. Służą mi do dziś i pewnie posłużą do końca życia :-) Skad wiem , że to TE patelnie ? Stąd że takie patelnie ZAWSZE były w kuchniach moich babek i matki i teraz moim. Wychowałam się z takimi patelniami i wiem jak wyglądają. Oczywiście ci co mówią nie kupuj takich patelni to ci, którym zalezy na reklamie chińskiego badziewia i wynalazków teflonowych, które musisz wymieniać na nowe co kilka lat (jak są dobre, bo jak tanie to częściej). Znamy tę strategię najpierw zarzuca się badziewiem rynek, a potem jak ludzie rozczarowani nowinkami chca wrócić do sprawdzonych produktów to się ich nie sprowadza do sklepu, bo niby nie ma popytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stalowa patelnia
Można - pytaj w sklepach Jedności i w sklepach Społem, w sklepach , takich które kiedyś nazywały się "TYsiąc jeden drobiazgów"ej sprzedają na rynku/bazarze Oczywiście, że są takie patelnie! Sama takie kupowałam około 4 lata temu sobie i koleżance. Służą mi do dziś i pewnie posłużą do końca życia :-) Skad wiem , że to TE patelnie ? Stąd że takie patelnie ZAWSZE były w kuchniach moich babek i matki i teraz moim. Wychowałam się z takimi patelniami i wiem jak wyglądają. Oczywiście ci co mówią nie kupuj takich patelni to ci, którym zalezy na reklamie chińskiego badziewia i wynalazków teflonowych, które musisz wymieniać na nowe co kilka lat (jak są dobre, bo jak tanie to częściej). Znamy tę strategię najpierw zarzuca się badziewiem rynek, a potem jak ludzie rozczarowani nowinkami chca wrócić do sprawdzonych produktów to się ich nie sprowadza do sklepu, bo niby nie ma popytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa nawet na allegro
moze i nie wyrabiane starodawna technologia reczną,ale przynajmniej nie jest to teflonowy szajs tyko porzadna stalowa patelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva42
stalowa patelnia i gdzie udalo Ci sie kupic taka patelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumen
patelnia patelni nie równa, te od bernhoffa są ze stali chirurgicznej, to nie jest dobra stal węglowa ale mieszanka różnego badziewia stopiona ze sobą. Dobra stal na patelnie to żelazo z niewielkim dodatkiem węgla i nic ponad to chyba że w śladowej ilości co jest bez znaczenia. Nie ważne że patelnia jest nie kuta ręcznie bo wtedy by kosztowała drożej niż te chirurgiczne badziewie, ważne że sam możesz walić młotkiem aż będzie ręcznie kuta albo cieszyć sie tym co masz bo i tak ma takie same właściwości zdrowotne. Jeśli kosztuje 15 zł i jest z czystej stali węglowej a nie chromo niklu to i tak kup bo warto.Ręczne kucie jest bez znaczenia, chyba że chcesz patelnie na wystawe a nie do smażenia naleśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIKKKKKI
patelnia cygańska? ohyda...nigdy bym nie wylizał cygance!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonli
Cyganie już od ponad 30 lat nie wytłaczają patelni. Były one miedziane. Nie prawdą jest również że nic do nich nie przylegało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morwana
Jeśli chcesz żeby nic nie przywierało do dna, to kup patelnię z groszkowym dnem. Bez tłuszczu można smażyć i jest O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dwie takie patelnie, jedna ma 38 lat a druga przeszło 50, są niezawodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×