Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hejlii

Szybki obiad z mięsem -pomóżcie !!!

Polecane posty

Gość Hejlii

Nie mam już pomysłów na gotowanie. Co mogę zrobić facetowi na obiad ? Musi być mięso,spaghetti odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieso dowolne byle nietluste ciachasz w kostke. Sypiesz obficie przyprawa gyros, chlapiesz sosem sojowym, troche octem winnym, olejem sezamowym jesli masz, a jak nie to zwyklym, mieszasz i odstawiasz na troszke, ile tam chcesz. A jak nie masz czasu to od razu na patelnie. Obsmazasz, podlewasz kapke wody i niech sie dusi. Wstawiasz ryz. Kroisz pomidora w kostke. W miseczke wlewsz troche jogurtu/smietany, lyzke majonezu, zabek czocha, ciut soli, troche ziol, miachasz blenderem. Na talerzu robisz stertke ryzu, na ryz mieso, na mieso pomidory, a na czubek sos. Moze tez byc z frytkami Moze byc z ziemniakami Moze byc z dowolnym innym warzywem (ja mam dzis z pomidorem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierś kurczaka duszona w sosie koperkowym + młode ziemniaczki lub ryż + surówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam pierś z kurczaka + sos tzatziki :) Sos wykonuje się ze startych na tartce ogórków, potem dodajemy zmielony czosnek, majonez, śmietanę/jogurt naturalny, sól, pieprz + ulubione przyprawy(np. bazylia, oregano, inne zioła). Bardzo dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×