Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mara12348

aerobiczna 6 weidera POMOCY

Polecane posty

Gość Mara12348

hey :D od dzisiaj zaczęłam ćwiczyć a6w ale od dziecka mam problemy z kręgosłupem czy to wskazane żebym wykonywała te ćwiczenia czy raczej dać sobie z tym spokój dla własnego zdrowia?! Po dzisiejszych ćwiczeniach bardzo bolał mnie kręgosłup. Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa2111
nieprawda.a6w nie obciaza kregosupa jezeli cwiczenia sa popawnie wykonywane(głowa patrzy na sufit)a6w zrobilam cala mimo ze mam problemy z kregoslupem.nic mnie nie boli.efekty sa niesamowite:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Obciąża. Raz, że sam ten ruch obciąża kręgosłup, nawet jeśli patrzysz na księżyc, dwa: ćwicząc tylko brzuch doprowadzasz do dysproporcji między mięśniami brzucha i resztą (a zwłaszcza prostownikami grzbietu), co powoduje niekorzystne wyginanie kręgosłupa. W linku wyżej jest to bardzo ładnie napisane. To, że TY NA RAZIE nie odczułaś takiego problemu znaczy jedynie, że masz szczęście. Ktoś inny, a zwłaszcza osoba z już chorym kręgosłupem, takiego szczęścia może nie mieć. Chcesz ćwiczyć brzuch? Idź na basen, rób ćwiczenie "front plank" i ewentualnie izometrycznie napinaj mięśnie na co dzień. Będą o wiele lepsze efekty dla całego ciała bez szkody dla kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×