Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość Maj2013_Brunetka007
Cześć Kobietki... Słuchajcie... Pojawiła mi się pokrzywka na lewej ręce, w tym samym czasie ostre bóle w klatce piersiowej, gdy się [połoyłam nagle "przeszło" na gardło. Pokrzywka nieduża w okolicach nadgarstka ale od wewnętrznej strony ręki. Tak jak w oczach rosła, tak nagle po 15 min. zeszła do zera. Od rana swędziały mnie dłonie. Obecnie prawa swędzi bardzo i mi puchnie w szybkim tempie. Już prawie cała jest napuchnięta. Wypiłam wapno przed chwilą i czekam co dalej... Zastanawiam się czy jechać na pogotowie/ do szpitala ewentualnie. Poczekam chwilę... Nigdy nie miałam żadnych reakcji alergicznych. Od rana nie czułam dzieciaczka, mąż napakował mnie więc czekoladą do której ostatnio mam obrzydzenie ale nie sądzę że to od niej. Dziwnie dziś się czuję... Miała któraś z Was takie reakcje na nie wiadomo co i nie wiadomo dlaczego? Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
anilla - część odpruwałam i teraz szykując po starszaku ubranka musiałam mierzyć rozmiarowo do innych z metkami... Zależy też jakie metki, bo ja mam część ubranek zagranicznych z Next i z takim misiem logo nie pamiętam teraz nazwy -a tam metki są baaaardzo delikatne, mięciutkie, więc ich nie odpruwałam i nie będę odpruwać.. Niedaleko mnie szyją ubranka dziecięce (są też na alle) i w naszych sklepach dostępne- mam kilka to metki są twarde, po bokach dość ostrawe- te odprułam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**anilla-ja wszystkie ubranka dostalam i w wiekszosci metki bylo odpruye co mnie troche irytowalo bo nie za bardzo sie znam na rozmiarach dzieciecych. **majowamamusia-ja tez ostatnio tak mam z tym piwem,tym bardziej ze lato sie zbliza i w ogole,no ale sa rzeczy wazne i wazniejsze-ale ochota jest **w ogole dzisiejszy dzien uwazam jako otwarcie sezonu grillowego!;) normalnie tego mi brakowalo,super wieczor,w miare cieplo bez deszczu wiec zyc nie umierac!:) **Maj2013_brunetka007-ja mam pokrzywke na udach miedzy nogami,i prawdopodobnie jest to pokrzywka ciazowa,mam ja juz od ponad 2tyg i nie schodzi nic a nic,pije 3xdziennie wapno i nic nie pomaga,troche tego tez mam na brzuchu ale najgorzej jest na tych udach,szczegolnie w nocy baaardzo swedzi,ale czytalam ze po porodzie schodzi,nie wiem jak jest u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez piękny , spokojny dzień :) Piwa nie lubie a tez miałam ze dwa razy w ciazy taka wielka ochotę , co wogole było dziwne ponieważ innych zachcianek nie miałam np. kulinarnych Wysypke taka niewiadomego pochodzenia miałam w 20 tc i do dzisiaj nie wiem co to było :( ale wysypka razem i opuchlizna razem to chyba wolałabym sprawdzić , zwłaszcza ze piszesz ze ogólnie jakoś zle sie czujesz . Metki tez obcinam , sama nie mogę wytrzymać jak coś mnie ociera a co dopiero takie malenstwo , niektóre z tych metek to naprawdę porażka , są takie grube i w takich miejscach ze trudno coś z nimi zrobić , tylko pogratulować producentom wyobraźni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ten ostatni miesiac to porazka normlanie, strasznie mi ciezko, diety utrzymac nie moge, zaczynaja puchnac rece i nogi.. itd itp.. ja metki odpruwalam przy bodziakach i kaftanikach, ale juz przy spiochach czy sweterkach uwazalam ze nie trzeba, nie maja bezposredniego kontaktu z cialkiem, ale kazda z nas zrobi jak uwaza:) maj2013 brunetka007 - jak to od rana nie czulas ruchow dziecka? Ja bym sie powaznie zaniepokoila powiem szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Wróciliśmy wwłaśnie z dyżuru- mąż postanowil, że najlepiej będzie jak obejrzy to lekarz... Przepisał Pudroderm stosowany miejscowo i wapno zwykłe (ja mam w domu z wit.C). Powiedział, że mimo, że chciał przepisac mi bezpieczny -niby, bo na sterydach ;) - lek dlakobiet w ciąży to jednak rezygnuje, bo jak mam termin "zaraz" to nie będzie faszerował dzieciątka takimi lekami, które mogłyby wywołać jakieś komplikacje. Takich lekarzy rozumiem i popieram:) Na razie opuchlizna zeszła, zobaczę co będzie w nocy i jutro. W ostateczności zadzwonię do ginekologa. Z tym zwlekam, bo nie chciałabym wylądować w szpitalu nawet tak na obserwacje, bo chciałabym być przy Synku póki nie muszę tam jechać... Wiadomo- jak będzie trzeba to cóż :// W ciąży jednak nie ma co na własną rękę wszystkiego robić. A nuż to nie to co pomyślimy i możemy nieświadomie "skrzywdzić" bobasa. Co do metek- faktycznie producenci mają je gdzie umieszczać :/ W ciuszkach które mam są z boku akurat nad nóżką i są dość długie -ok.3cm i jak pisałam mięciutkie więc nie przeszkadzają- tak mi się wydaje przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
jodynko - ja również się zaniepokoiłam, ale kilka dni temu też mało co czułam... Ciągle w domu coś robię, od rana sprzątanie, zabawa z Młodym i nie przywiązywałam wtedy do tego wagi.. Aż zjadłam obiad, położyłam się na łóżku, Młodziutki "poszedł" do swojego biolog. ojca i miałam czas relaksu. Mąż akurat zapytał czy się rusza, powiedziałam, że nie, że wcześniej byłam zajęta pracami w domu, zresztą razem robiliśmy wszystko- miałam dzwonić do lekarza, ale przyniósł mi Luby kilka kostek czekolady i czekałam aż Maluszek zacznie się rozkopywać. I faktycznie najpierw malutko, ledwo wyczualne ruchy w dole brzuszka pocułam, później zaczął się rozpychać mocniej. Ulżyło mi, choć nie czułam jakiegoś mega niepokoju. Może sama wyczuwałam, że jednak jest OK. Ogólnie... Mój Mąż bardzo sie martwi o dzieciaczka, o mnie i nawet z pierdołą jechałby od razu do szpitala. Ja staram się go trochę uspakajać, bo raz już byłam w ciąży i też wylądowałam na patologii bo nie czułam ruchów, ale leżałam wtedy cały dzień niemal i zero kopnięcia, w końcu pojechałam do szpitala. Wiem, że w ciąży trzeba uważać bardzo i chuchać dmuchać na wszelki wypadek, jednak my kobiety mamy też przeczucie, intuicję... Dałam sobie chwilę żeby ostatecznie sprawdzić czy wszystko OK/. Gdyby do 30min po zjedzeniu słodyczy nic by się nei ruszyło zapewne ruszylibyśmy do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff to dobrze ze z dzidzia wszystko okej:) zatem zycze spokojnej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrataks
*klauDDynka69 gratulacje :) *mamanita ja ogladam O Matko od początku :) I Położnych 2odc. też dziś oglądałam (tydzień temu pierwszy), ale jednak angielskie realia są zupełnie inne niż nasze. I najbardziej dziwi mnie to że one tam cały czas leżą, a u nas każda położna każe jak najwięcej chodzić. Ciekawe jak to będzie w praktyce juz na porodówce wyglądać. A co do włosów - moje marne. Zarówno przed ciąża jak i teraz przetłuszczają się non stop. Już nie wiem czym je myć, może Klauddynka mnie jakaś radą (znowu) uratuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*agrataka włosy to nie bardzo moja dziedzina ale sama mam bujne, długie i gęste i też problem z przetłuszczaniem się kiedy mam nieodpowiedni szampon. Ja mogę polecić - szampon z czarnej rzepy np. Joanna z tym, że po tym szamponie włosy będą bardzo "tępe" więc warto dać jakąś odżywkę. Ja akurat przynajmniej raz na tydzień nakładam maskę z placentą z tym, że nie mam czasu na 20-30 minut ale daję chociaż na 5 i wtedy nie na całą głowę tylko po całej długości i z tyłu od potylicy i spłukuję później trzymając głowę w dół - szamponu używam Head&Shoulders - mogę spokojnie nie myć głowy przez 3 dni, a jak kupiłam Timotei do przetłuszczających się to była masakra już na drugi dzień po południu, czułam, że włosy nie są świeże, nie pachną i zaczynają się tłuścić u nasady. Drugą maskę mam bananową ale po tej włosy mi się bardziej przetłuszczają. Wcześniej używałam też L'Oreal szampon Elseve różowe opakowanie z zielonymi akcentami (to jest chyba z proteinami perły i cytrusem) i miałam do tego odżywkę i tez byłam zadowolona. Jak używałam szamponu z rzepy to też używałam tej odżywki. Okropnie przetłuszczały mi się po Dove, Nivea i tych nowych Timotei (kiedyś sprawdzał się ogórkowy ale niedostępny chyba od paru lat.) Ewentualnie od czasu do czasu mogę użyć Timotei z henną. *majowamamusia mnie normalnie to aż "trzepie" na piwo (gdzie przed ciążą na prawdę jak wypiłam piwo i to jeszcze ze sokiem to było święto lasu - jakoś nie przepadam) już jakiś czas obchodzę się smaczkiem albo na jakiegoś drinka np. Sex on the beach.. no ale sobie poczekam jeszcze. Ostatnio w Carefurze było coś w takich malutkich butelkach jak mini szampan chyba wino musujące o smaku brzoskwiniowym to gapiłam się w to jak wryta i normalnie aż śliny mi się wytworzyła od samego gapienia :D a na prawdę rzadko pijałam coś wyskokowego przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:))Brunetka dobrze,ze wszystko w porzadku.Ja tez raz pojechalam na pogotowie, bo nie czulam ruchow, jak sie polozylam pod ktg, to mi az glupio bylo, ze komus glowe zawracam, bo nie nadarzalam z guziczkiem, tak sie maly wiercil. ale nie ma co, czasami trzeba sie upewnic i chuchac na zimne! Odnosnie spania, to mi od samego poczatku bardziej pasuje prawy bok, nasze ciala same wiedza czego chca, chociaz jest coraz ciezej i niewygodnoe z kazdej strony...Martyna, ja tez juz nie moge doczekac spania na brzuszku!i porobie sobie moje rozgwiazdy:D zawsze wydziwiam w nocy ze spaniem. Z siusianem u mnie jest roznie, ale czesto jak juz wstane ok 2/3 rano to pozniej nie zasne. Jesli cudem uda mi sie dotrwac do 4/5, moj kochany kot wie jak mnie skutecznie obudzic:p z piatku na sobote spalam moze 3h...caly dzien ledwo zylam!a przyjechala do mnie moja babcia i lata, skacze kolo mnie jak wariatka!dzisiaj chce mi zrobic rosolek, nawet przyjechala juz ze swoim mieskiem...niesamowita jest! Na mnie chyba juz pora, maly wierci mi dziury w brzuszku, idziemy jesc sniadanko:))ja wielki przeciwnik sniadan!!;))Milego dnia dziewczynt, odpoczywajcie troszke, widze, ze kazda z nas lubi sobie znalezc zajecie, wiec moze dzisiaj nogi do gory?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze chcialam napisac do agrataki odnosnie wslosow, moze sprobuj zwyklego szarego mydla?plus jakas lekka odzywka, albo Radicala? Moze trzeba tutaj wrocic do korzeni. Odnosnie metek, producenci robie sobie jaja!!! Po co w niedrapku 4 metki dlugie na 5 cm?!?!H&M bije tu wszystkich na glowe!ja czesc wycinalam , ale te delikatniejsze zostawilam. Duuuzo sloneczka wam zycze dzisiaj!!! Chociaz wczorajsza mini burza w Krk byla super:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my metki wszystkie powycinaliśmy - wycinam też dla siebie, więc podjęłam ten sam wysiłek dla dziecka :-) xx Z tymi szamponami to chyba jest czasem sprawa indywidualna, bo ja choć podobnie jak Klaudynka mam dobre włosy - grube i gęste, to jednak cierpię szczególnie zimą na przesuszoną skórę głowy. I choć nie ma kremu do głowy, to ratunek daje mi właśnie zwykły szampon Dove :-) teraz z kolei korzystam z rumiankowego No More Tears i jest spoko. Choć b. ciężko się namydla, mam wrażenie że pół butelki muszę lać na głowę, żeby jakoś te kudły zrobić. Jeśli macie możliwość, to polecam kupno niemieckich wersji szamponów - jest diametralna różnica w jakości. xx Brunetka007 - dobrze, że pojechaliście do szpitala - takie nagłe puchnięcie w tej fazie ciąży może być objawem stanu przedrzucawkowego, szczególnie jak ruchów nie czułaś przez kilka godzin. xx w ramach mojej własnej walki z opuchlizną w podręczniku i w kilku numerach M jak Mama doczytałam, że o ile opuchnięcie kończyć jest normalne (bo organizm zbiera wodę, aby przeciwdziałać odwodnieniu w trakcie wysiłku porodowego), to nagłe opuchnięcie twarzy jest już niepokojące. Wbrew temu co się by mogło wydawać należy dużo pić i napojów niegazowanych i kontrolować spożycie soli. Nie wiem czy się za bardzo tym nie zasugerowałam za bardzo, ale mam wrażenie, że jak 2 dni piłam tylko wodę niegazowaną, to mi było lepiej, a wczoraj wieczorem niestety skończyła mi się i dopijałam wieczorem cisowiankę lekko gazowaną, to już się tak dobrze dziś w nocy nie czułam. xx mamanita - co do śniadań, to ja czasem nawet jem osobne śniadanie dla syna, bo budzę się z takim głodem, że na szybko kaszkę owocową robię i dopiero jak ssanie odpuści, to siadam do normalnego śniadania z domownikami :-) xx spokojnej niedzieli Wam życzę - my dziś chyba pierwszy weekend od miesiąca będziemy się mogli lenić i zajmiemy się tylko przyjemnościami, wszystko w końcu skręcone, posprzątane, w miarę oprane. Może jakieś kino i jedzenie na mieście nawet zaliczymy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**mamanita-jak napisalas o rozgwiazdach podczas spania to wlasnie jest doskonale okreslenie!ja tez zawsze tak wydziwiam!!!:) **u nas tez dzis pogoda super!:)dalam wlasnie pranie na balkon to pewnie juz zaniedlugo bedzie suche i bedzie tak pieknie pachniec "polem"-uwielbiam ten zapach!;)jak tylko bedzie cieplo to ide z kawa na ogrodek sobie siasc;)moze nam z mezem tez sie uda gdzies dzis wyjsc bo na smierc zapomnialam ze trzeba kupic cos na obiad i na chwile obecna nic nie mamy;) Musze namowic meza zeby dzis mi zrobil jakas sesje z brzuchem bo jutro juz do pracy wraca to pewnie nie bedzie sily popoludniami sie w to bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Co do włosów również mam długie, gęste. W ciąży wypadały mi dość intensywnie między 3 a 6 mieWitajcie :) U nas też ładna pogoda (małopolska). Aż się chce żyć i wyjść na spacerek:) siącem (ok.) teraz mam wrażenie, że to ustało. Kupiłam szeroką prostokątną szczotkę z włosiem naturalnym i takimi plastikowymi "patyczkami" które masują przyjemnie głowę podczas czesania. Do tego grzebień (ale plastikowy, drewnianego nie mogłam dostać :/) z b. szeroko rozstawionymi "ząbkami" (tym rozczesuje włosy mokre, szczotką takie dość mocno podsuszone suszarą) i dosłownie kilka włosków znajduje w wannie czy na podłodze :) Nie wiem czy to zasługa akurat w końcu dobrze dobranych akcesoriów (wcześniej był tylko grzebień i miałam zawsze kilkanaście włosków w wannie) ale widać różnicę. Tym bardziej, że szamponu i odżywki nie zmieniałam a też mam przetłuszczające się włosy (na 2/3 dzień są już oklapnięte i delikatnie się błyszczą). Używam L'oreal Elseve różowego i odżywki tej samej- włoski są lekkie, gładkie, miłe w dotyku i pięknie pachną :) Czasami zamiennikiem jest fioletowy- na objętość i tylko szampon. odżywka pozostaje ta sama. Martyno89 - mnie mąż zabrania robić prania w niedziele...Wrrrr a została mi ostatnia tura ciuszków. Mam już prawie wszystkie poprane do 1 r.ż. Te które są od 6 miesiąca wzwyż mam poukładane w komodzie i przykryte szmatką żeby się nie kurzyły :) Jak tak zaglądam do niej to stwierdzam, że Maluszek ma już teraz więcej ciuchów ode mnie. A propo ciuszków- zaopatrujecie się w jakieś nowe dla siebie? Np. w sukienki z zamkiem z przodu, bluzeczki na guziczki itd. -te ułatwiające karmienie? Ja nie/stety muszę kupić trochę takich, bo zawsze chodziłam na obcasach w sukienkach do poł. uda i muszę zadbać o garderobę -buty na płaskim (na allegro znalazłam fajne "półtenisówki(http://allegro.pl/nowosc-wykrojone-tenisowki-material-7-kolorow-36-i3150979664.html)za grosze- na latanie z Chłopakami za blok do piaskownicy, na spacery w sam raz i jakieś fajne też niedrogie baleriny już na spacery bardziej "oficjalne" w gości etc. Wariuję, bo ciągle siedzę na allegro i nie mogę się zdecydować na jakieś łaszki konkretne. Kupiłam tylko piżamę z szortami bluzka bokserka na guziczki. Nie lubię zakupów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie. Termometr pokazuje 20 stopni:) szał normalnie:P Noc spokojna z przerwami na siusiu i obchód chatki-jak wstanę to mnie nosi i spać nie mogę:) Mój młody troszkę mniej się rusza-chyba już mu brak miejsca. Znowu wstałam z opuchniętą tylko prawą nogą???? Co do włosów to moje od zawsze liche:( obcinam na boba. Muszę jeszcze podciąć przed szpitalem bo już nie bardzo chcą się układać. Ale wypadania nie zauważyłam. Wczoraj poprałam resztę ciuszków -ładnie wyschły pomimo biegania z praniem taras-dom. Co do alkoholu to też tak mam. Nawet mój mąż się śmieje, że namówić mnie na piwo nie może a w ciąży mam ciągoty:) Miłego dnia dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Brunetka007-ja wczoraj wieczorkiem zrobilam pranie i powiesilam,a ze slonce swieci to tylko na balkon je dalam zeby pieknie schlo;) **co mnie w dole brzucha od wczoraj boli-nie wiem czy to dziecko tak naciska,bo mam problem z obroceniem sie z jednego boku na drugi i podczas chodzenia tez mnie boli,ale moze wczoraj troche przesadzilam bo mialam dosc aktywny dzien wiec dzis chyba poleze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie szaro i buro, ale całe szczęście ciepło. Na razie z włosami większego problemu nie mam, owszem wypadają ale raczej w takiej samej ilości co zwykle. Korzystając z okazji, że wszyscy wybyli z domu zrobiłam sobie niedzielne spa chyba ze wszystkimi możliwymi kosmetykami jakie mam. Teraz czuje się się tak przyjemnie zrelaksowana i wypoczęta. Wczoraj dopadła mnie chyba pierwsza zachcianka ciążowa:). Byłam w aptece po octenisept, gaziki itp i tak mi się ananasów w puszcze zachciało, że w drodze powrotnej napadłam na osiedlowy sklepik. I w domu wciągnęłam wszystko lotem błyskawicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja tez od kilku dni mam lekko podpuchniete palce u stop i rak. nie widac tego ale ja czuje to, taki delikatny obrzek i mrowienie. zaczelam kontrolowac ile pije samej wody moze to pomoze. i bardzo czesto wlasnie te odczucia po nocy albo w nocy. cisnienie mam niskie, mocz ok. od 3 dni tez w nocy jak wstaje do ubikacji to mam tak przesuszone oczy/oko jakby ktos mi piachu w nie sypnal. ja mam zespol suchego oka ale do tej pory w ciazy nie odczuwalam dyskomfortu a od tych 3dni szok a kropie kroplami nawilzajacymi. wlosy teraz mam fajne nie wypadaja. ogolnie mam gescine i grube wlosy. ale tez ok 6 mca strasznie mi wypadaly, a ze mam dlugie masakrycznie to wygladalo. teraz nic nie wypada. pamietam po porodzie pare m-cy tez mi tak lecialy. no i zastanaiwam sie nad jednymi tabletkami.... juz jakis czas temu moja okulistka zalecila mi branie Venoruton w tabletkach. moze ktoras z was bierze?? niby w ciazy mozna. to na poprawe i uszczelnienie naczyn krwionosnych, przeciw obrzekom itd. no ale w zasadzie nie zaczelam ich brac, ja to cykor z braniem lekow w ciazy ( a jeszcze wyczytalam w ulotce w dzialaniach niepozadnych bardzo rzadko: wstrzas anafaliktyczny) i tak sobie je odpuscilam. no i teraz zastaniwam sie czy jednak moze je brac,? brala ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a piwko tez za mna chodzi i to bardzo, a tez przed ciaza rzadko kiedy pilam :) Brunetka- dobrze, ze wszytsko ok :) w pierwszej ciazy poamietam raz wyszla mi dziwna wysypka po prawej stronie brzucha. bylismy na zakupach w Galerii i poszlismy sobie na kawe ja zamowilam goraca czekolade a poten na sklepy. i w przymierzalni patrze a tam " niewiadomo co" na brzuchu wygladalo strasznie, wystarszylam sie. po paru godzinach zeszlo, chyba jakas reakcja alergiczna na ta czekolade byla. a ze spaniem na boku.. ja najczesciej spie na lewym no ale wiadomo nie wytrzymam calej nocy na nim i przerwacam sie na prawy. tez slyszalam, ze prawy bok jest nie do konca dobry bo ucsika sie wazna zyle. ale na plasko na plecach tez odradzaja mi.in ze wzgl na uscik na zyly i na kregoslup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
kroppeczko pewnie to było to... jak wyskoczy na niewielkim obszarze ciała to nie jest to jakoś bardzo zagrażające nam... Najgorzej jak całe ciało zaczyna się pokrywać tymi bąblami wtedy trzeba od razu jechać do lekarza/na pogotowie. PUDRODERM jest bez recepty. Nie jest też drogi (10zł) i jak tylko coś Wam takiego wyskoczy to posmarujcie się- swędziały mnie znowu dłonie rano posmarowałam i szybko minęło. Kobietki, bierze któraś z Was fenoterol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore rozkurczowo luteinę i nospę, położna mi mówiła że po fenoterolu często jest kołatanie serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
anilla - Tak podobno jest, ale lekarz wtedy zapisuje zazwyczaj dodatkowy lek osłonowy aby zmniejszyć albo wyeliminować skutki uboczne. Biorę to właśnie z Ispotinem i prócz trzęsących się trochę dłoni nic się nie dzieje. Masz jakieś skurcze? Długo bierzesz taki zestaw? Mnie dziś biorą skurcze co kilkadziesiąt/kilkanaście minut. Biorę go niedlugo bo 1,5 tyg., ale za niecałe 3 tyg. mam termin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
anilla - Tak podobno jest, ale lekarz wtedy zapisuje zazwyczaj dodatkowy lek osłonowy aby zmniejszyć albo wyeliminować skutki uboczne. Biorę to właśnie z Ispotinem i prócz trzęsących się trochę dłoni nic się nie dzieje. Masz jakieś skurcze? Długo bierzesz taki zestaw? Mnie dziś biorą skurcze co kilkadziesiąt/kilkanaście minut. Biorę go niedlugo bo 1,5 tyg., ale za niecałe 3 tyg. mam termin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteine 4 razy dziennie i nospę forte 2 razy dziennie biore od jakichs trzech miesięcy, i dzieki temu nie mam skurczy:), brzuszek nie twardnieje, położna mi tłumaczyła, że jesli luteina i nospa nie przynosiłyby efektu to wtedy lekarz przepisałby fenoterol, ale na szczescie obyło sie bez tego, mi zostały 4 tyg. do porodu. Lekarz mi mówił że luteine mam brac do 36 tyg. ciązy, więc już ostatnie opakowanie kończę, a co z nospą powie mi teraz we wtorek bo mam wizyte. Poza tym we wtorek już chyba podejmie decyzję jak rozwiązać ciąże, bo byłam u neurologa i mam zaświadczenie o przewlekłym bólu kręgosłupa ---- 3maj2013_Brutentka007 nie wiem jak to zdefiniować ale mnie dziś w nocy łapały takie dziwne skurcze w macicy, ale myśle że to raczej te skurcze przepowiadające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ale u mnie dzis nudno:( posprzatalan obiad ugotowalam i teraz lenie sie na kanapie...co do puchniec to u mnie chyba podobie ale z rana mam opuchniete podeszwy stop i palce u rak tez tego nie widze ale czuje i tak mi sie zrobilo od niedawna...a skurcze przepowiadajace nie sa jakies bardzo czestsze ale staje sie silniejsze z tego co ost zauwazylam macica mi sie stawia ze nieraz normalnie to widac;) we wtorek usg juz sie nie moge doczekac a jednoczesnie sie boje:( oby tylko moj maluch byl zdrowy! Torba juz nie mal cala spakowana jeszcze jakies tam pierdolki musze dopakowac i nie pozostaje mi nic innego jak juz tylko czekac i odliczac:)od wtorku 39tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Ech mnie własnie macica się stawia od 2/3tyg. stąd ten fenoterol. Myślałam, że własnie to te skurcze przepowiadające, na co lekarz od razu zareagował i zapisał ten. lek... Dziś własnie mam trochę tych skurczów i faktycznie to widać -brzuch mega twardy i takie uczucie jakbym miała w sobie twardą piłkę :] Nikola2008 - Już 39 tc :O i jak się trzymasz? Stresujesz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie nadal boli ten dol brzucha jak chodze wiec dzis jednak caly dzien w lozku leze,obejrzalam 2odcinek poloznych. W ogole jakies schizy sobie wlaczam dzis,przez chwile myslalam ze wody plodowe mi sie sacza ale to chyba po prostu tyle sluzu mam...bo nie leci mi to ciagle ale w sumie dosc szybko mam wkladke mokra,ale moz z nudow juz po prostu swiruje,a poza tym na noc musialam wziac tabletke dopochwowa przeciw grzybiczna(ze wzgledu na ten pessar) wiec moze przez nia wiecej mi sie "leje"...co do luteiny to biore ja w sumie 3x2tabletki i juz brzuch tak czesto mi nie twardnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) ja dzisiaj zaczynam 37tydzień i pomału koniec lezakowania, chociaż i tak na dłuższe dystanse się nie wypuszczam z domu bo po przejściu kilku kroków kręgosłup strasznie boli i puchne od kilku dni tak jak większość z Was. U mnie tego jakoś bardzo też nie widać ale czuje rano jak wstaje opuchniete palce u rąk i nogi. A u mnie twardnienia brzuszka czyli tzw stawianie się macicy jest od 25tyg a mimo to lekarz nie chciał mi przepisać fenoterolu bo powiedział że to zbyt silny lek który powinni podawać tylko w szpitalu w krytycznych sytuacjach bo jest bardzo silny i nie pozostaje bez wpływu na dziecko. Zdziwiło mnie to bo wiem że dużo kobiet bierze ten lek. Ja do 37tyg miałam brać luteine także dzisiaj wszystko odstawiam ja nie zauważyłam żeby po nospie czy luteinie brzuch mniej twardniał. U mnie twardnienia były i są co chwilę. Już się przyzwyczaiłam że jak musi być. Ale cieszę się że pomimo to dotrwałam do 37tyg i mogę odstawic wszystkie tabletki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×