Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Mam umowe na czas nieokreslony, ale zawsze to nic przyjemnego, jak już wszystko ułozone, a na koniec sie cos zacznie sypać..:( Ja tez mam na 17 maja termin, ale u mnie żadnyk oznak, nawet pół skurczu. Jedno co zauwazyłam to 3 kropelki na piżamie przy jednej piersi więc może jakaś zapowiedź laktacji jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka No jasne, że nic przyjemnego ale zwolnić Ciebie od tak nie może. Może chyba chyba jeśli firma była by likwidowana i nawet jeśli w takim wypadku dojdzie do zwolnienia to tak samo przysługuje Ci zasiłek chorobowy do momentu rozwiązania, a po rozwiązaniu zasiłek macierzyński. Mi siara sama nie leci ale czasem jak gdzieś ucisnę mocno piers niechcący, czy tak jak ostatnio źle się ułożę czy kocur grubas mocno mi nadepnie to są malutkie kropelki. No i teraz tylko ten twardniejący brzuch ale to pewnie przez stres i przemęczenie, poza tym na wizycie było wszystko Ok, szyjka zamknięta, nie było skurczy przy dotyku aczkolwiek przygotowująca się już do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki :) tak sie rozpisalyscie ze nie nadążam z nadrabianiem. Ja po prostu odżyłam przez ta piekna pogodę , uwielbiam wiosne:) Klaudynka jak przeczytałam dzisiaj co ty wyprawiasz z tym remontem i sprzątaniem ...malowalas sufit , przecież my nie powinnysmy podnosić rak do góry bo np moze sie odkleic lozysko i ogólnie jest to nie wskazane , nie mówiąc już o wchodzeniu na drabine . Ja nie leże całymi dniami , ale są rzeczy których nie robię bo mogą byc niebezpieczne . Mam nadzieje ze już teraz będziesz odpoczywać :):) Jeśli chodzi o życzliwość ludzi to jakoś nie zauważyłam tego o czym piszecie , raczej wszyscy są mili , pytają ile jeszcze do porodu , czy chłopczyk czy dziewczynka itp. Moze dlatego ze w Niemczech taki niż demograficzny i dzieci na wagę złota :) Jedyne co mnie denerwuje to jak ktos sie wypatruje w moj brzuch . Z ubrankami do szpitala nie mam problemu , bo potrzebuje tylko na wyjście , maz coś przygotuje w zależności od pogody . Dziewczyny myślałam ze z moim chodzeniem do toalety to już nie moze byc gorzej , a jednak - w nocy byłam 8 razy ! ( wczesniej to były 2/3 razy) i aż sie boje dzisiaj zasnąć , to było koszmarne . Agrataka ty masz Haszimoto i niedoczynnosc tarczycy ? Jeśli to nie jest problem to mogłabys napisać ile bierzesz euthyroxu i jaki masz wynik tsh i ft4, bo byłam dzisiaj u nowego lekarza i jakoś mu nie ufam , nie bez powodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do Was pytanie Chodzi mi o sutki. Moje sa jakby takie popekane i w srodku maja takie male kropeczki wyglada to jak zaschnieta ropa. Zaobserwowalyscie moze cos takiego u siebie? Jak to scisne to jakby sie to otwieralo i to pozasychane mozna wyciagnac a raczej wydlubac. I potem zostaje taka popekana skora. Kurde nigdy nie widzialam obcych sutkow;) i nie wiem czy to norma... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianko Ja rowniez biore eutyrox, przed ciaza mialam tsh 3 w Pl twierdzili ze w normach jednak tutaj lekarz uparl sie ze w ciazy powinno krecic sie kolo 1. Wiec dostalam eutyrox na obnizenie na poczatku 75 mg. ale za wysoko spadl wiec pozniej 50 dalej byl za nisko przeszlam na 1/2 75 mg. po 4 tygodniach znow kontrola( bo jak robisz wczesniej to nie wiarygodne) i bylo ok. w ciazy na poczatku dawka ta okazala sie za duza wrocilam do 25 mg. A teraz pod koniec robilm znow badanie i okazalo sie ze trzeba zwiekszyc do 50 mg. Nie wiem czemu ale TSH mi skacze teraz w ciazy :( ft3 i ft4 tez robilam ale nie chce teraz grzebac w szafkach i chalasowac bo moj Malz spi. Jutro Ci napisze jak chcesz. A jaki wynik u ciebie na czas obecny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama ja mam to samo z sutkami. Też wyglądają jakby były popękane i dokładnie takie jak opisujesz. Nie zastanawiałam się nigdy nad tym czy to normalne bo przed ciąża też coś takiego czasami zauważałam. Ale też jestem ciekawa czy inne kobietki mają coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka29 Na szczęście to nie było malowanie sufitu przeze mnie od podstaw czy wałkiem, jedynie pędzlem tam gdzie szanowny Małż wcześniej tego nie zrobił. No i oczywiście podnoszenie rąk cały czas w górze nie wchodziło w grę, ogólnie mam długie ręce, dłuższe niż przeciętnie kobieta, więc przy tym suficie cały czas były ugięte, to też brzuch nie był napięty. Jeśli chodzi o pracę na wysokościach to chyba po prostu czuję się zbyt pewnie (do 5 miesiąca musiałam sobie radzić w pracy na magazynie włażąc na wysokie szczeble drabiny...:O) ale dałam już sobie siana, jedynie co mam zamiar zrobić to jeszcze przedpokój raz pomalować drugą warstwę ale tylko na wysokość mojej głowy,a resztę niech mąż kończy - zadowolony nie będzie że znów pracy mu dodam ale co ja poradzę jak połowa farby została a na nic innego się już nie przyda :) ale to już bardziej hobbystycznie to malowanie niż z konieczności, ogólnie to lubię takie prace, jakieś majsterkowanie itp (większość rzeczy w końcu ja naprawiam bo mąż nerwus) ale teraz jak jeszcze tyle przed nami to już po prostu ręce opadają. xxxxxxxxxxxxx Ja do toalety nie wiem w sumie chodzę często ale bardziej denerwuje mnie to, że jest mi ciągle okropnie GORĄCO! Szczególnie w nocy po prostu non stop, ostatnio noc za nocą budzę się spocona a śpię tylko w koszulce i majtkach i odkrywam przynajmniej jedną nogę, a i tak budzę się mokra. Okno balkonowe rozszczelnione wczorajszej nocy było na mikro i male okno tak samo i nic nie dało, a dziś po południu ucięłam sobie drzemkę i było normalnie okno uchylone i pomimo tego, że tak samo byłam ubrana i nie całkiem przykryta to i tak się okropnie zgrzałam, aż przy włosach :/ Tak to ja miałam jedynie jak stany podgorączkowe czy gorączki miałam a teraz takie coś :/ a stopy to mi wręcz goreją od 2ch dni.. :O xxxxxxxxxxxxx bede_mama Mówisz o sutku czy o całej brodawce sutkowej? xxxxxxxxxxxxx Kupiłam wczoraj w Rossmanie oliwkę BabyDream bo skończyłam olejek migdałowy, była na promocji niecałe 6 zł i jest b.fajna. Przyjemny zapach, troszkę gęstsza od samego olejku migdałowego ale fajnie mi się wchłonęła, skład też przyjemny. Jeśli chodzi o sutek to jak mnie bardziej piersi i sutki bolały to rzeczywiście sutek był bardziej suchy i widoczna popękana troszkę skóra ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majówki, jeszcze dwa tygodnie i zaczniemy po kolei rodzić na potęgę ;) Ja dziś byłam u gina i trochę mnie uspokoił - od 3 tygodni nic się u mnie nie pozmieniało, tj szyjka tylko tyle skrócona co ostatnio (ale uznał ze i tak długa, więc na pewno nie urodzę do następnej wizyty czyli przez kolejne 3 tyg), rozwarcie też dalej na 1cm czyli bez zmian. Odetchnęłam z ulgą ;) Dziś mam 34t4d. Mam teraz zrobić wymaz (a Wy w którym tyg robiliście? bo nie wiem czy iść w tym tyg czy za tydzień). No i za 2 tyg odstawić leki, czyli Asmag (3x2) i Duphaston (2x1) - zostaną mi tylko zastrzyki do dnia porodu. I tyle z najniwszych wieści. I czekam na maj :) *Klauddynka69 widzę, że próbowaliśmy taką samą (wielką) ilość szamponów. Ja dalej nie mogę trafić na ten właściwy - jak już wydaje mi się że jest ok to pojawia się łupież - wtedy wracam na sprawdzony H&S, ale wtedy najlepiej byloby myć włosy codziennie! Aj jak to miło było być dzieckiem i myć włosy raz na tydzień! *mamanita dzięki za radę i chyba byłaby najlepsza, ale ostatnio nie mogę znieść zapachu Białego Jelenia! Po prostu odrzuca mnie na samą myśl. Może po ciąży spróbuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*agrataka robiłam w poniedziałek dokładnie 35t3d, jak byłam na wizycie to ginekolog najpierw po badaniu ginekologicznym powiedziała, żebym przyszła w piątek rano to byłby 35t0d ale na USG szyjka była dalej zamknięta, na KTG wszystko w porządku więc powiedziała, żebym przyszła w poniedziałek. Co do szamponów, może po prostu przesuszają Ci skórę głowy stąd ten łupież? Może kup jakąś maskę do włosów i spróbuj z maską, raz na dwa tyg nałożyć, żeby nawilżyć skórę głowy. Owszem włosy będą pewnie już do umycia na za dwa dni bo tak to po maskach jest albo i wieczorem na drugi dzień ale później po jakimś czasie powinno być coraz lepiej. Ja mam maskę Perfect Care kokosową http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26379 i drugą bananową http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34245 Dla moich włosów kokosowa jest super, po bananowej szybciej się przetłuszczają i moim zdaniem nie działa tak dobrze jak kokosowa. Miałam też kokosową z Herbal essences ale po niej bardzo się tłuściły, tak samo po Syoss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**bede mama-mam to samo z tymi sutkami,kolor taki zoltawy-moze to od siary?bo w sumie to od czego innego? **my dzis spimy przy uchylonym oknie a i tak jest cieplo,ja wstalam do toalety wzielam lyka wody lekko gazowanej i w momencie zgaga a np po coli jej nie mam a tez gazowana,wiec zostalo mi do rana mleko pic **przyleciala wczoraj moja przyjaciolka z anglii specjalnie zeby mi zrobic baby shower;)normalnie tak sie ciesze ze jest bo to chyba bedzie ostatni raz jak bedziemy sie widziec przed porodem. **a dzis planuje sobie isc do kosmetyczki zrobic piety i paznokcie,regulacje brwi i moze henne-poczuje sie w koncu choc troche bardziej kobieco niz jak slonica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*katranka ja też zamierzam karmić piersią, ale mam na wszelki wypadek 3 butelki. Żadnej nie kupiłam - dostałam na różnych pokazach i szkole rodzenia. Mam Avent Natural, TommiT, i jeszcze Suavinex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, ja znowu nie spie :( Co do tych piersi chodzi mi glownie o sam sutek. I zapomnialam dodac, ze przed ciaza tez taka mialam, ale jak Juwelka tez tak masz :) to sie troche uspokoilam :) Dziewczyny czy pierzecie ten wklad i materacyk co jest w gondoli? U mnie w prawdzie wozek nie uzywany ale mam wrazenie ze strasznie go czuc... I sie tak zastanawiam czy sie bie odksztalci w praniu a metki nie ma zadnej wiec nie wiem., Co proponujecie? Niespodzianka robili ci tutaj wymaz na ta bakterie GBS? Jak tak jak to sie tu nazywa? Mi na ostatniej wizycie robil tylko na pneumokoki ale to pewnie nie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama ja też już wyspana ;-) i tak codziennie.. A co do piersi to u mnie wygląda to tak jak u Ciebie i chodzi o sam sutek. Nic nie boli tylko taka skorupka się robi więc to chyba normalne :-) a ja wyprałam ten materiał który jest na tym ochraniaczu na szczebelkach wokół łożeczka i skurczył się o połowę a prany w 40stopniach tylko. Teraz żałuję że prałam, chociaż ten zapach fabryczny mnie drażnił bo strasznie nieprzyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Ja tez tak mam z brodawkami, więc widocznie tak ma to wyglądac:) A tak swoją drogą hihi, to ja widziałam obce piersi, chociaz nie ciązowe;) Nawet niejedne masowałam, w tym także z silikonem w środku;) dziwne uczucie, nie wiem co faceci widza w piersiach...:D Cóz, taki mój zawód. Miałam tez pacjentkę, która zeszła z miseczki chyba GG na C, więc możecie sobiw wyobrazic jak taki biust wyglądał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. *Z piersiami to jest to możliwe. To zaschnięte kropelki siary są. Raczej tego nie wydłubywać tylko umyć piersi i nawilżać brodawki np. Maltanem. *Ja też z tych niedoczynnościowych:) Leki biorę od kilku lat. W ciąży endo zwiększył dawkę Euthyroksu z 75 na 88 i wyniki są ok. Chociaż zapowiedział, że tarczyca do usunięcia "po co sobie coś w szyi hodować" -jego słowa. *Po porodzie nasze dzieciaczki będą miały pobierane badania przesiewowe min. właśnie na tarczycę. Oprócz tego Fenyloketonuria i mukowiscydoza. *To tak na marginesie. Pobierają z piętki na specjalną bibułkę. Gdyby wyszło coś nie tak to przysyłają dodatkową bibułkę do domu z instrukcją i wtedy pobiera położna lub w przychodni. *Do tego wykonują przesiewowe badanie słuchu , cukier kiedy dzieciaczek jest malutki albo mutancik powyżej 4kg. Może kogoś zainteresują moje wywody:) Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
witam wszystkie mamy obecne i przyszłe mam wiele pytan na które brak odpowiedzi staram sie z męzem od dwóch miesiecy okres miałam 29 marca owulacje 13 14 15 kwietnia kochaliśmy sie na całość strasznie chce dzidziusia popolewa mnie podbrzusze ból przeszkadza nigdy tak nie miałam miesiączke mam dostać 28 kwitnia a już dziś zrobiłam test NEGATYWNY nie wiem czy nie jest za wczesnie jak myślicie strasznie bede wdzieczna za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta7
proszę o pomoc strasznie chce dzidziusia myśle ze za bardzo staram sie o tym nie myślec ale nie da sie , nie mam kogo sie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Anillo, ja mam, enteroccocus feacelis, paciorkowiec grupy D, a raczej enterokok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że im bliżej porodu, tym nocny ruch na forum płynniejszy i bardziej intensywny :-) xx to co opisujecie na sutkach, to chyba faktycznie zaschnięte fragmenty siary, też to mam i wczoraj doczytałam w ulotce mojego kremu do pielęgnacji brodawek sutkowych (Linoderm Mama), że można już przed właściwą laktacją stosować. xx ja wyprałam wczoraj wyściółkę fotelika samochodowego - wstawiłam na pranie ręczne, tylko musiałam dołożyć dodatkowe płukanie, bo miałam wrażenie, że np. daszek w ogóle się nie opłukał. Rozłożyłam na suszarce na płasko i wszystko ładnie się wysuszyło, nic nie skurczyło. Pokrowiec od materacyka też tak wyprałam i na plasko suszyłam. więc 30 stopni daje radę. xx Szyszka, Nikola - dzięki za opinie o pasie poporodowym, w takim razie na razie nie kupuję, a jak kupię to się przyjrzę temu Pani Teresy, oglądałam na doz.pl xx Klaudynka - nie cuduj już tak z tym malowaniem i sprzątaniem, bo spuchniesz z wysiłku jak ja tydzień temu :-) xx Kropeczka - tak potwierdzam, herbata z pokrzywy pomaga zejść opuchliznie, ale razem z odpoczynkiem. I faktycznie nie pijcie bąbelków - nawet czystej wody gazowanej, bo po niej też chyba gorzej. Za to dużo zwykłej wody piję. xx Katranka, nawet jeśli Twoje miejsce pracy zostałoby zlikwidowane, to tak jak pisały dziewczyny będziesz miała zasiłek chorobowy do rozwiązania, a potem macierzyński z ZUS - natomiast nie wiem szczerze powiedziawszy jak się wtedy oblicza wysokość takiego świadczenia, czy na podstawie Twoich wcześniejszych dochodów czy na podstawie jakichś zusowskich wskaźników. xx Miłego dnia Wam życzę drogie dwupaczki - dziś chyba trochę padać będzie w części Polski - na pewno na Mazowszu, bo jest wiosennie, ale typowo pochmurno na deszcz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gbs i hbs bede miala robione dopiero za tydzień, więc jeszcze nie wiem, ale po jednej wielkiej infekcji w ciąży wcale się nie zdziwię jak gbs wyjdzie mi dodatni.. Moja pani doktor mówiła, że ok. 40% kobiet ma wynik dodatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) jestem w szoku bo udało mi się spać do 9 :D Teraz jestem głodna i mały się chyba upomina o śniadanie rozpychając się w środku. Też tak miałam z sutkami. Smarowałam wtedy maścia i wszystko wróciło do normy. Na przetłuszczajace sie włosy mogę polecić szampon biały jeleń do skóry tłustej wrażliwej ze skłonnością do alergii - mi pomógł. Włosy są po nim dość 'tępe' więc używalam po nim odżywki tylko tak żeby nie dotykac skóry głowy. Wpadne później bo mi mały żyć nie daje w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kochane, troche sie uspokoilam z tymi sutkami :) Chyba zaczne bepanten wklepywac:) Co do eutyroxu i go przyjmowania wciazy to czy ktoras z Was pytala lekarza czy dziecko musi orzejsc jakies dodatkowe badania po urodzeniu??? Kurcze znow sie. zmartwilam :( Jakby ktoras miala wizyte na dniach to niech podpyta gina. Ja mam dopiero za 2 tyg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka to dobrze ze teraz już troszkę odpoczniesz :) ja tez w nocy budze sie w mokrej koszulce , wcześniej żeby sie spocic musiałam iść na saune . Będę mama dziekuje ci bardzo za odpowiedz , ja mam normalnie nadczynnosc tarczycy , ale w ciazy biorę euthyrox , przy wynikach : tsh 1,71 ft4 12,73 dostałam euthyrox 25 , po 6 tygodniach : tsh 1,51 ft4 11,91 lekarz zwiększył na 50 , ( to był moj lekarz w Polsce który prowadził mnie od początku ) . Wczoraj byłam u nowego lekarza z wynikami tsh 0,82 ft4 0,92 i nic nie zmienił w dawkowaniu , mimo tego ze ft4 tak spadło ( a w moim przypadku to jest ważniejsze od tsh ) i nie wiem czy mam szukać innego lekarza , czy tak to zostawić . Będę mama 321 pisała ze wszystkie dzieciaczki bedą przebadane na tarczyce , ale z ta mukowiscydoza to właśnie wczoraj widziałam program ze w Polsce jest za późno diagnozowana ( 3-4 latka ) także chyba nie wszędzie robią te badania . A i nie miałam tych badań , wogole lekarz nic nie wspominał a ja z wrażenia zapomniałam sie zapytać a jeszcze tydzien do wizyty . Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :)) U mnie znowu pranie!! Wczoraj dostalismy mega paczke od mamy i siotry mojego. A juz myslalam, ze mam prasowanie za soba ;)) tyle ladnych i przydatnych rzeczy dostalismy...az sie oboje rozplakalismy z tego wszystkiego!! Wczoraj caly dzien bylam na zewnatrz, ale cudnie, mialam tylko sukienke z dlugim rekawem na sobie, spotkalam sie z koleznkami, lazilysmy sobie po miescie...cudownie :)) pozniej bylam wczoraj u lekarza, na szczescie nei mam paciorkowca!! Mam wrocic za 10 dni i dostane skierowanie na cc, prawdopodobnie ok. 10go maja Maly bedzie juz z nami!! :)) Nie przytylam ani kg! Ale i tak mam 17 na plusie, do tego 10kg nadwagi sprzed ciazy, wiec mam 30 do zrzucenia...jak to brzmi?!30 kg nadwagi...dam rade!!! Klaudynka ciesze sie, ze jestes z nami, mamy naszego osobistego specjaliste :))uwazaj na siebie i staraj sie nie przeciazac, szkraby jeszcze troche moga sobie w brzuszkach posiedziec, Twoje i Malej zdrowie najwazniejsze. Co do pasa, to dostalam taki jakby "rajstopowy", myslicie, ze sie nada po cesarce? Popytam jeszcze pozniej poloznych co i jak. Nikola, ciesze sie, ze Maluszek zdrowy :)) to juz niedlugo i bedzie z Toba!! a wage nadrobi po porodzie :)) U mnie ani kropelki siary...nic a nic...ale piersi znowu zaczely sie robic nabrzmiale. Mam nadzieje, ze nie bede meic zadnych problemow, do tego ta cesarka, tak bardzo chcialabym karmic piersia... butelki mam na wszelki wypadek... Bede mama, ja tez zauwazylam "cos takeigo" o czym piszesz kilka razy, tez mnie to ciekawi :D moze to mini mini kropelki tej siary..sama nie wiem! U mnie toaleta maks trzy razy w nocy, na szczescie. a wczoraj zlapal mnie taki okropny skurcz lydki, ze zaczelam krzyczec :D:D zawsze napinam palce w kierunku piszczela i przechodzi, a tu nic! moj sie obudzil na rowne nogi i zlapal mnie za stope, przy srodstopiu i mocno popchnal, jejku ale ulga...od razu przeszlo...do tej pory mniemeisien boli... Klaudynka co do pocenia i goraca, to slyszalam pod kolezanek, ze to normalne, mi sie tez zdarzaja takie uderzenia goraca. Kolejna rzecz to kolekcji objawow ciazowych :D Ten olejek BabyDream podkradlam Malemu, jak mi sie moj skonczyl i tez bylam zadowolona :)) Bialy Jelen faktycznie ma spcyficzny zapach i zostawia takie dziwne uczucie i na wlosach i skorze...ja zawsze w domu, ale uzywam od przypadku, bo wlasnie nie lubie tego dziwnego uczucia, ktore zostawia. Do tego jest swietny na plamy na ubraniach! :)) Martyna moja przylatuje po porodzie, juz sie nie moge doczekac!! wiec podejrzewam jaka musisz byc podekscytowana :)) Aneta, ja tez uwazam, ze to troche za szybko, ale mnie rowniez pobolewalo podbrzusze jak na okres, wiec nigdy nie wiadomo!! Musisz byc cierpliwa i sluchac siebie i swojego ciala. Zdarzylam zauwazyc, ze z ciaza i objawami nie ma co wariowac, bo co ciaza to inne objawy, dolegliwosci. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze..jaka mi epopeja wyszla!!! tak sie rozpisalyscie dziewczyny, ze czytalam was na jednym oknie, a odpisywalam na drugim ;)) Milego dnia wszystkim zycze!! Lece wieszac pranie :)) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Niespodzianka29 tak mam Hashimoto i niedoczynność. Do tej pory brałam 125 Euthyroxu, ale zjechało mi tsh przy tej dawce do 0,23 (przy normie od 0,4), więc ponad miesiąc temu lekarka zmniejszyła mi trochę dawkę i biorę pon i pt 125 a we wr, śr, czw, so 100. Właśnie dziś byłam na badaniach, a w poniedziałek idę na wizytę, więc dowiem się jak jest aktualnie i jak to z lekami przy porodzie będzie. A jakie Ty masz normy do tych wynikow,bo może tu problem, co inne laboratorium to i normy inne. A ft4 miałam badane miesiąc wczesniej przy tsh 0,4 wtedy ft4=1,3 przy normie do 1,48). *bede_mamą tsh ogólnie skacze w ciąży, dlategi dużo lekarzy bardziej patrzy na ft4. PS moje sytki wyglądają dokładnie tak samo. A endo w poniedziałek dopytam jak badają dzieciaczki po porodzie, bo też jestem ciekawa. *klauddynka69 wypróbuje te maski na pewno :) *juwelka a jaką Ty masz posciel i ten ochraniacz? Kupowałas na allegro? Bo nie wiem czy prac swój! *321 a Ty też masz Hashi czy tylko samą niedoczynność? Moja tarczyca już wielkości połowy normalnej, więc niedługo nie będzie mi co wycinać haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka no właśnie normy dla tsh są takie same a na ft4 jakieś inne , faktycznie to moje ft4 ledwo ale mieści sie w normie a wg polskich norm jest zdecydowanie za niskie , chyba narazie to zostawie bo oszaleje od tech interpretacji :( poczekam do piątku , wtedy moje wyniki bedą już u mojego rodzinnego lekarza , jeszcze raz robił mi auty bo na usg nie widział Haszimoto ! Niestety właśnie przez to nie bardzo mu ufam bo w pl diagnozowalo mnie 3 lekarzy a to jest nieuleczalnie z tego co wiem także raczej nie zniknęło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka nizej podaje moje wyniki z 19 lutego TSH 1,07 Ft 4- 1,01 Ft3- 2,6 We wtorek je powtorze wiec dam Ci jeszcze z nac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×