Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

321 - spoko, nie zywie urazy o nakladki :) na rozmiarze L bylo napisane ponizej, rozmiar standardowy, a przy S rozmiar maly - dla mnie moje sutki teraz sa ogromne, wiec swiadomie kupilam L :) no ale jednak sa S hehe My tez zamierzamy chustowac, na poczatek elastyczna planujemy. Zjadlabym frytki I owszem, ale aktualnie znow jestem obrazona z M, wiec na pewno mi nie przywiezie. Takie Belgijki z mayo bym zjadla (I zapila kriekiem :). )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje ze u mnie bez zmian, odstawione leki hamujace porod, o 18 kroplowka z zapobiegawczym antybiotykiem, o 2 w nocy zastrzyk na plucka Oliwki i czekamy az sie cos rozwinie. chociaz polozna mowi ze bardziej prawdopodobne jutro cesarskie ciecie bedzie... a brzuch jak na okres pobolewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec jak wyszlam o 8.30 z domu to wrocilam 40min temu;) we wtorek ide zdjac pessar i wtedy odstawiam tez luteine,maly jest glowka w dol wiec spoko;) zrobila usg tak kontrolnie tylko i wazy ok 2900(nie wiem ile mierzy). No i nastepna wizyte mam 9maja ale ona mowi ze mozemy sie juz nie zobaczyc i dala mi juz kwitek na becikowe;) pozniej pojechalam do pracy wiec milo spedzilam czas bo na szczescie szefa nie bylo:) odwiedzilam mame w pracy i poszlysmy do ciucholandu(ma na przeciwko pracy) i kupilam sobie super zakiet za 7zl bo mieli 75%taniej dzis i dostalam od sprzedawczyni zapakowany orginalnie misia do kapieli z kubusia puchatka i myjke(disney;)),odwiedzilam tez ciocie i tak wrocilam do domu;)i odpoczywam lezac bo jednak juz nie dla mnie takie objazdowki;) Myslalam nad chusta ale jak dostalismy nosidelko z ta wkladka to chyba juz nie bedziemy kupowac jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedy ciąża jest traktowana jako donoszona? Bo spotykam się z różnymi opiniami. Ja mam termin cc dokładnie w 37 tygodniu i 6 dni, i martwie się czy nie za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a bola was piersi?mnie w sumie caly czas ale od dzisiejszego poranka to mnie mega sutki bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@anilla: skończony 37, czyli 37 i 6 dni, tak to w szpitalach liczą, więc bądź spokojna :))) @Martyna89: piersi raz bolą, raz nie, ale sutki mi się powiększyły i mam wrażenie jakby były napompowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONITKA1985 - mialam ten sam problem na poczatku. Junior nie umial chwycic prawidlowo sutka, denerwowal sie i plakal przy piersi a ja razem z nim bo myslalam co ze mnie za matka skoro wlasnego dziecka nie umie nakarmic. (dziamal cos tam ale szybko sie meczyl). Zaczelam odciagac i karmic butla. Tylko ze to podwojna praca. Znajoma mnie zjechala i mowi ze w takim razie nie ma sensu przystawiac juniora do piersi bo i tak nie bedzie ssal skoro ma do wyboru butle. Przy piersi dziecko musi wykonac znacznie ciezsza prace ssac niz przy butli. Na butli sie dziecko rozleniwia. 2 dni sie meczylam ale w koncu sie udalo. Jonathan zalapal, ze ma chwycic nie tylko sutek ale i otoczkę. Buźka musi być szeroko otwarta i wargi wywinięte na zewnatrz. Trzeba przystawic dziecko tak zeby nie zatykac mu piersia noska. U takich malenstwdobrze sprawdza sie pozycja do karmienia tzw "spod pachy". Tak karmilam przez 2tyg, od kilku dni karmie w pozycji klasycznej. Podusia na kolana i maly na niej bokiem w kierunku piersi. Wazne zeby ramionko-bioderko-nozka byly w tej samej lini. Odzywaj sie jak tam u Was :) xxx DZIEWCZYNY jezeli chcecie karmic piersia przystawiajcie dziecko od pierwszych chwil zycia. Wowczas zapotrzebowanie dziecka na pokarm jest nie wielkie (w pierwszej dobie zycia 5-10 mililitrow na karmienie). Troche possie, zalapie o co chodzi. Jak zaczniecie butelkowac to to potem bedziecie mialy problem z przystawieniem do piersi. xxx SZYSZKA, 321 - ja chustuje malego. Polecili mi w szpitalu z racji tego ze to wczesniaczek. Dzieciatko ma bardzo wrazliwy uklad nerwowy i nadmiar bodzcow zewnetrznych na tym etapie rozwoju nie dziala stymujujaco na dziecko tylko je stresuje. Taki kontakt z mama dziala kojaco. xxx Co do lewatywy to ja sama o nia poprosilam. Mialam porod z zaskoczenia i wcinalam co chcialam dopoki mi nie powiedzieli ze dzis rodzimy. Balam sie ze jak zaczne przec to nawale pod siebie i bedzie wstyd :) xxx A my dzisiaj mielismy pediatre. Jonathan super sie rozwija i wazy juz 3700 :D pediatra powiedziala zeby go nie budzic w nocy na karmienie tylko karmic na zadanie bo zapase niedzwiadka :) maly z dnia na dzien fajniejszy. Super sie usmiecha (tak nieswiadomie albo przez sen) pokazuje dziaselka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem na 98% na tak odnośnie chusty. Tylko nie wiem jaką. Ceny są różne, a jak mam kupić taką do 15 kg, to chyba lepiej dołożyć i kupić taką co można wielkiego stwora też nosić. Kurcze szkoda, że nie mam od kogo pożyczyć na dzień/dwa i zobaczyć jak i co. Już myślałam aby sama uszyć tylko jaki materiał. Uszycie to nie problem. Siadam do maszyny i pół godz i mam zrobione. U nas by się super sprawdziła szczególnie rano kiedy prowadzę starszego na autobus-poboczem, bo chodnika brak. I potem w fotelik i do miasta a w mieście w chustę i bez pakowania karety. Tylko nie wiem czy ta mała glizda będzie chciała siedzieć. Dla starszego miałam nosidło, ale to była porażka- zsuwało się z ramion i było mało bezpieczne. Ps. Ochota na domowe frytki spełniona-mam nadzieję, że dzisiaj mnie nie weźmie na rodzenie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja na minutke, bo ostatnio nie mam dostepu do kompa, a musze sie pozalic:) We wtorek bylam na wizycie, moj klocek wazy 4400, a lekarz mowi czekamy do terminu tj. 07.05 i jak nie urodze to 09.05 cesarka.. dopiero.. boje sie ze mlodego przenosze, przeciez on do tego czasu bedzie wazyl 5kg, nie wiem co o tym myslec.. anila a ty czemu bedziesz miala cesarke 30.04? bo chyba nie doczytlam dlaczego tak wczesnie.. jutro doczytam wszystkie posty, i zycze spokojnej nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTYNKA jakiej firmy masz nosidelko? Zadowolona jesteś? Solidne jest? Ja musze kupic Jakies dobre tylko ze mam zamiar uzywac dopiero po 3 mies zycia. Wiem ze one sa dla newborn tez ale nie podobaja mi sie takie malenstwa w nosidelkach. Nie trzymaja glowki takie maluchy w dodatku nie powinno sie pionizowac takich smykow przez dluzszy czas. Z poczatku tylko aby odbic dziecko po karmieniu. Na poczatek lepiej sie sprawdza chusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna - lekarz pewnie wie co robi, moze Twoje dziecie jest po prostu duze, I tak masz miec cc, wiec meczyc przy sn sie nie bedziesz. Jesli dzidzia postanowi wyjsc wczesniej, to tez zrobia Ci Cc, a taka cesarka, "na goraco" podobno najlepsza. No I poza tym, to waga szacunkowa, nie zapominaj :) Dla pocieszenia - moja babcia urodzila mojego chrzestnego sn, a mial ponad 5kg, wiec sie da I zyja oboje do dzis - dasz I Ty rade przez cc. :-D Xx Mam nadzieje, ze u mnie dzis bedzie spokojna noc, bo moj M wrocil od dentystyki z zatrutym zebem I cierpi. Juz mi nawet obraza na niego przeszla :) musi byc naprawde w kiepskiej formie, bo pozwolil sobie dac wody, lekarstwa, temperatury bez zadnych protestow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ale naskrobalyscie. Mnie tak bola zebra ze nie mam sily na nic. :-( dziewczynki cesarkowe, nie stresujcie sie, bedziecie w dobrych rekach napewno wszystko bedzie dobrze!! xx jodyna ojejku 4400 ale duzy !! xx anula czekamy. Trzymam mocno kciuki!! xx monitka ale fajosko masz:-) Przy cycu zaraz nabierze wagi:-) Najwazniejsze ze zdrowy!! xx lilith jak Twoje puchniecia? Ale mi narobilas ochoty na fryty chyba zaraz wysle m, takie z pysznym czosnkowym sosem. Ojeeeeeej. :-) Tak co jak co ale fryty i gofry to maja tu przepyszne:-) xx Ja dzis po wizycie. Mala mierzy 47cm i wazy 2700, szyjka zamknieta, paciorkowca brak. Jakies probki krwi na cos pobrane, nawet nie zdazylam zobaczyc na co. Za 1,5 tyg nastepna wizyta. Wyglada na to , ze mala posiedzi sobie do konca czyli21maja. Xx milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
For ewer z wami :) I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**czekam na wiosne-mam dokladnie takie http://www.manduca.pl/manduca_standard_sweetsoda.html material bardzo porzadny,niby od newborn ale ja osobiscie bym sie obawiala troche choc mozna cos tam odpiac do podtrzymania glowki malenstwu,napisane jest tez zeby nozek nie wystawiac takiemu 0-3mca,no i ze ma to byc pozycja M czyli kolanka wyzej niz pupka. Zobaczymy,wiem ze kolezanka miala i byla bardzo zadowolona i dlugo jej sluzylo. **ja wlasnie jestem ciekawa jak to bedzie u mnie z tym porodem i czy faktycznie nie dotrwam do nastepnej wizyty (9maja),z jednej str nie chce juz jej miec a z drugiej w glowiem mam tylko takie aaaaaaaaaaaa-jeszcze nie! :) **my dzis rocznica ale niestety co chwile jakies sprzeczki sa miedzy nami i rocznice "obchodzimy" w dwoch pokojach,to chyba mi juz hormony bija na dekiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**czekam na wiosne-Ja tez nie wiedzialam;) **monitka-sliczna masz ta core!!!jakie ma wloski piekne!!taka do calowania!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Witajcie Kobietki:) Jak samopoczucie? Ja w poniedziałek do szpitala, brzuszek opadł jeszcze bardziej, delikatne skrócenie szyjki, rozwarcie na jeden palec. Wg lekarzy ze szpitala termin na poniedziałek a z USG z prenatalnych na piątek:] Lekarz polecił jechać już w poniedziałek, żeby mi zrobili komplet badań, żeby każdy lekarz coś doradził etc. póki przed 1maja będzie komplet lekarzy... i mam czekać tam na poród. Zwariuję. Znowu leżeć, znowu nic nie robić. Przytyję tam więcej leżąc niż przez całą ciążę:] Echh żałuję, że powiedziałam o tym mężowi. Niepotrzebnie moim zdaniem pojadę tam. Chciałam jechać dopiero ze skurczami. Echhhhhh :/ Przeraża mnie fakt nicnierobienia i tego, że mogę tam leżeć nawet tydzień albo i więcej jak urodzę pod koniec tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka ale przecudna ta twoja corcia:) a jaka slodka ma czuprynke:)boska:) i na pierwszy rzut oka wydaje sie byc podobna to taty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia i czekam na wiosne nie mogę sie napatrzec na te wasze malenstwa :) Anula trzymam kciuki :) Jodyna duży dzidziolek , moja Hania tez do najmniejszych nie należy i pytałam dzisiaj położona czy poród takiego klocuszka jest faktycznie taki straszny , i powiedziała ze najgorsze jest nastawienie z góry ze nie damy rady , kobiety tak potrafią sie psychicznie zablokować wielkością dziecka ze sn staje sie niewykonalny ,powiedziała ze najlepiej jak kobieta nie wie jakiej wielkości jest dziecko , wtedy zawsze łatwiej idzie :) Martyna ja mam następna wizytę 8 i odczucia podobne do twoich, nie wiem czy chce do niej doczekać :)troszkę szkoda takiego nastroju w rocznice ale doskonale cię rozumiem bo moje hormony tez szaleją , jeszcze w zeszłym tygodniu byłam bardzo spokojna a ostatni mi odbija i denerwuje sie z byle powodu no i maz jest zawsze pod ręka ...ale widzę ze nie jestem sama :) A i pytałam położona o poduszeczke lub klin do łóżeczka - nie wskazane , podobnie jak wszelkiego rodzaju baldachimy itp. I wytłumaczyła tez o co chodzi z tym gronkowcem , uspokoiła mnie dużo bardziej od mojego lekarza , moze dlatego ze jednak inaczej sie rozmawia w gabinecie a inaczej w domu przy kawce:) Lilith opiekuj sie ukochanym i faktycznie w takiej sytuacji już sie nie gniewaj , dentysta to wystarczająca kara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) czytam Was cały czas, ale nawet nie miałam kiedy nap. Wczoraj cały dzien goscie. Dzis moj maz pojechał na 4 do pracy, a ja nie moge zasnac... W sr ode miałam wizyte. Pobierał mi wymaz i badał „recznie. Mam już rozwarcie na 1,5cm! Dziecka nie badał. Nastepna wizyta i wynik już w poniedziałek. Pozniej długi weekend. Zaczynam sie na prawde bac... Nadal biore nospe, twardnieje mi brzuch, ale dodatkowo boli mnie jak na okres. Pisze z tel, wiec trudno mi skomentowac wasze posty, tym bardziej o tej godz. X juwelka-gdzie jestes? Dawno nie pisałas. Ost sie zastanawiałam, czy może już urodziłas? :) X Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) się zaczyna dziać co to się będzie w maju wyprawiać :D III faktycznie Juwelka ostatnio nie pisała, może wkrótce zobaczymy już trzeciego bobasa :) III obejrzałam zdjęcia Maleńka jest prześliczna :) i zobaczyłam bociankowe - aż pożałowałam, że nie miałam i jaki okrąglutki równiutki brzuszek:) Miłego dnia Mamuśki:) Już niedługo Nam brzuchy opadną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie w ten sloneczny dzien;) Dzis w nocy mialam straszny sen az sie obudzilam-snilo mi sie ze mleko(kupne) mi sie skonczylo a ja mialam tak potworna zgage ze hej,obudzilam sie i patrze-jest,przy stoliku nocnym prawie pelna butelka mleka;) Mam nadzieje ze uda mi sie dopakowac torbe do szpitala juz dzis. Czy przy wyborze rzeczy dla dziecka zastanawialyscie sie czy wszystko jakos do siebie pasuje?;) Juz mam wysuszone rzeczy do kolyski "wysciolke";) dzis ja bede prasowac i jak sie uda to wrzuce na maila juz ubrana kolyske;) Klaudynka mialas wrzucic zdjecie pojazdu dzidziusia;) Buziaki na ten piatkowy,cieply(ma byc 26stopni!) dzien;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A h o j kobitki:) Zdjęcia cudowne, Milenka jest cudna, nasz Jonathan również boski:) Czekamy na więcej zdjęć:) Martyna89 mnie się śnią takie pierdoły i ciągle coś z sexem związane...chyba przez ten post:) Paulina :) nie bój się, wszystko będzie dobrze, wszystkie z nas czeka Ten dzień i wierzmy wszystkie, że będzie dobrze, musi być!!! lilith-marlie ja tam Twój facet? , oby ból przeszedł....nie wiem czy się zgadzacie, ale jak mój facet jest chory lub coś mu dolega to przeżywa to znacznie bardziej od płci pięknej:) jodyna, ale duży ten Wasz Miś:) Niespodzianka29 chyba masz rację z tym nastawieniem psychicznym, czasami można się zablokować i d u pa... Miłego dnia dla wszystkich mamusiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczny :) Ale dobrze mi sie dzisiaj spało , tylko dwie wizyty w toalecie . Tez myślałam ostatnio o Juwelce , odezwji sie kochana bo będziemy sie martwić ! Martyna ubierasz kolyske z tymi wszystkimi " ozdóbkam" ? , bo moj kosz położona trochę rozbroila :)I ubranek na szczęście nie muszę wybierać , do szpitala nic nie potrzebuje a na wyjście przygotuje maz , nie wiem jaka będzie pogoda itd . Martyna pewnie ze przygotuj sobie tak żeby trochę pasowało :) Justyna to zdanie mojej położonej , zjawisko dość częste i poród kończy sie cesarka :) Snów niestety nie pamiętam ostatnio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi wczorajsze bole prawie przeszly, sa duzo rzadziej ale powiedzieli ze jeszcze czekamy czy sie zacznie naturalnie, a jak nie to beda dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a mnie cos od nie dawna brzucho pobolewa jak na okres ale nie mocno...wczoraj z mezem zesmy ten tego i nie wiem czy byl to dobry pomysl ;p justynakochapawla moj jak jest chory to gorzej jak dziecko;) xxx no wlasnie juwelka odezwij sie:) czyzbys sie juz rozpakowala?:) xxx jutro wybieram sie z moim na male zakupy,wieczorem moja mama przyjezdza i jeszcze w niedziele ja wyciagne bo nie wysiedze w domu,musze stres przed poniedzialkowy wyladowac:p a zakupy wiadomo jak dzialaja:D milego dzionaska dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatkowa2013
Do Brunetka007 Skoro lekarz zalecił Ci żebyś była już w szpitalu to chyba miał w tym jakiś cel. I jeszcze jak mówił o komplecie lekarzy to może znacztyć ze coś się dzieje i potrzeba szerszej konsultacji a nie chce Cie martwić na zapas. Może ma jakieś podejrzenia? Potraktuj ten pobyt w spzitalu jak odpoczynek przed wyteżonym czasem pracy po narodzinach:) Pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×