Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ka-milka

gry planszowe - wasze typy

Polecane posty

Gość ka-milka

Ponieważ długie, zimowe wieczory przed nami chciałabym zająć czymś pożytecznym moją 4-latkę. Szukam jakiś gier/zabaw planszowych które uczą przez zabawę. Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My lubimy grzybobranie i mamy tez taką ( w pepco kupioną) detektyw a z drugiej strony spacer po zoo. Rewelacyjna jest. Dzieciaki od razu zalapały o co w niej chodzi i bardzo lubią w tro grać- zwlaszcza ten detektyw jest ekstra. Jak znajdę link to wkleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja098
Jako osoba pracująca z dziećmi powiem tylko, że każda gra planszowa przeznaczona odpowiednio do wieku dziecka jest dobra, bo każda czegoś uczy. Kup gry razem z córką, bo wtedy na pewno będą się JEJ podobać (nie koniecznie te "firmowe", bo kosztują mnóstwo pieniędzy, a często nie są ich warte). Na długie wieczory polecam również puzzle oraz zabawki, które rozwijają zdolności manualne i koordynację ruchową, która jest równie ważna. Tak poza tym to sam fakt, że inwestujesz w tego typu rozrywki sprawia, że córka na starcie jest wygrana:) Takiej mamy tylko pozozdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-milka
dzięki wiosenna :) takaja - puzzle się nam sprawdziły i właśnie szukam czegoś nowego. I dziękuję za komplement :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hybuy8yyb
Ulubioną grą planszową mojej córki jest gra Dni Tygodnia. Moja córka potrafi grać w nią godzinami. Szczerze mówiąc ja też lubią w nią grać :) Takie gry edukacyjne to świetna sprawa, Mała bardzo dużo się dzięki nim uczy. Dni Tygodnia oraz inne gry planszowe zakupuję zazwyczaj tutaj: http://szkolnis.pl/gry_edukacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona wariatka
polecam wam również memo - fajnie uczy zapamiętywania i spostrzegawczości, stare dobre Piotrusie, i delmateńczyki - ale powiem że mój 3 latek stworzył sobie swoje zasady - nie wiem jak u was. grunt, że sobie to weźmie i ok. godzinki sie sam nią bawi - to nie wnikam. a mam prośbe do dziewczyn powyżej - proszę o zdjecie tej gry detektywa, bo brzmi ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
moja córka ma już 10 lat, ale od małego lubiła gry planszowe i mamy cały regał... ja też pracuję z dziećmi, trudnymi i problemowymi dziećmi i wiele pomysłów/gier przenoszę z domu do pracy i z pracy do domu... grzybobranie, węże i drabiny - najprostsze planszówki, ale podobają się - moja chętnie gra do dziś. Detektywa mam z granny, też fajna gra. Poza tym mamy dużo gier nie planszowych, np. spadające małpki, farmer/super gra/, quizy różnego typu, gry logiczne - te też bardzo rozwijają... Zerknij na gry z firmy granna - na prawdę bogata oferta, porządne wykonanie i ceny jeszcze normalne w porównaniu np. z grami z reklam /w wielu przypadkach bezsensownymi.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
właśnie jeszcze gry karciane i zręcznościowe, z karcianych polecam uno, ze zręcznościowych np. jenga czy studnia jakuba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
spadające małpki kupiłam córce znajomej i grała non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
prawo dżungli też jest fajne ale nie wiem od ilu lat jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osadnicy z Katanu! Ale to dla starszych dzieci i doroslych :) super zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję! Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje. Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa. Dlaczego pokochasz tę grę? Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi! Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzi blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia. Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;) Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie. Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego. To właśnie tę grę polecamy początkującym aby wciągnąć ich w świat gier planszowych. Zawartość pudełka: 19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy 6 żetonów "morze" 4 karty "koszty budowy" 2 karty specjalne 120 kart surowców i rozwoju 18 żetonów z cyframi 60 dróg 20 osad 16 miast 1 pionek rozbójnika 2 kostki Instrukcja Almanach 2 woreczki z tkaniny 2 pudełka na karty W naszej ofercie znajdą Państwo książki, a także gry planszowe i karciane. http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=9&us_id=26079086 Księgarnia Fantastyczne Światy Aleja Józefa Piłsudskiego 11/3 lokal 01 w BIAŁYMSTOKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylka34
Zajrzyj do sklepu Brainshop (www.brainshop.plwww.brainshop.pl ). To unikalna oferta starannie wyselekcjonowanych produktów wspierających mózg. W Polsce tego typu oferty handlowe są jeszcze nowością. W sklepie udało mi się znaleźć m.in. bardzo fajne gry, które naprawdę pomagają rozwinąć pamięć, zdolności logicznego kojarzenia faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assssxxx
Dobrze pomyślane gry edukacyjne i programy można wyszukać na stronie http://justsoft.com.pl. Od razu ostrzegam, że produktów tego typu mają multum. O tyle dobrze, że wyszukiwarka jest dostępna na stronie i asortyment jest sensownie podzielony na kategorie, więc w miarę łatwo dotrzeć do tego co się szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\Wskocz do sklepu to świetna gra. Zadaniem graczy jest uszeregowanie różnych produktów do odpowiednich sklepów. Gra edukacyjna i rozwijająca wiedzę o świecie. Produkt dostępny jest w sklepie internetowym CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ogólnie polecam sprawdzić propozycje od tailor games - mają sporo naprawdę świetnych tytułów, zarówno dla mniejszych, jak i dla większych - np. na imprezy. Chociażby leśna draka czy karczemne opowieści. Do tego nie są drogie, bo kosztują chyba około 40 zł, przynajmniej ja je za tyle kupowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tailor games trochę znam, bo od nich jest ortus. a my z chłopakiem od dawna mamy ciągotki do szachów, a to jest taka jakby bardziej rozbudowana wersja. No dla fanów w każdym razie ideał. Ale w takim razie sprawdzimy sobie od nich coś więcej, na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że wszelkiej maści gry wymyślone przez nas są najbardziej wartościowe. Fajnie tak jest sobie usiąść i stworzyć zasdy grania. My tak z mężem robimy a potem ta firma je twotzy na nasze zlecenie https://mediagold.com.pl/ świetna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście można mieć wiele typów, bo rynek planszówek ma się bardzo dobrze, ale ja uwazam, że nie ma to jak samemu coś fajnego wymyslic z rodzinką. My tak robimy i jestem bardzo zadowolona, bo następnie zlecamy wykonanie https://mediagold.com.pl/ i działają sprawnie i super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez reklam - Labirynth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka gier w które warto jest moim zdaniem pograć

Scrabble

Monopoly

Oraz Jenga - gra bardziej zręcznościowa ale nie jest tak bardzo angażująca jak inne gry. Jak również nie zajmuje tak dużo czasu 😉 

W ostatnim czasie gramy w sumie najczęściej w monopoly. Im więcej osób, tym większa rywalizacja 😉 Wersji jest bardzo wiele, my mamy Monopoly World. Polecam zajrzeć  sobie tutaj https://holdemshop.pl/63-monopoly W sklepie obecnie jest spory wybor Monopoly (maja chyba wszystkie wersje). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla dzieci lepiej najpierw latwiejsze wieksze mniej skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×