Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cukinia cukinia

jak zrobić placuszki z cukini?

Polecane posty

Gość cukinia cukinia

trzeba się "pozbywać" środka czy nie? i co dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalalalalala
Placuszki z cukini robi się tak jak z placki ziemniaczane. Najlpeiej wydrążyć ziarka jak jest to duża cukinia. Ja polecam też krążki doprawione solą i pieprzem, obtaczne w jajku i mące, smażone na oleju na rumiany kolor. Pycha. Następny przepis to łódeczki z cukini. Cukienia przekrojona wzdłuż, wydrążony środek posypana przyprawami, na to kładziemy farsz według uznania ( mięso mielone doprawione jak na kotlety, albo leczo z papryki i kiełbasy, może być też farsz pieczarkowy itp.) pieczemy w 180 stpniach 20 min, późiej kładziemy starty ser żółty i wkładamy jeszcze na 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem po co wydrążać
cukinię? Trzeba kupić młodą, aby pestki nie były za twarde i można je było pogryźć. Obrać cukinię ze skóry, umyć, posolić i popieprzyć z obu stron, poczekać 10-15 minut, aż cukinia wsiąknie sól (zielona, bo żółtą można od razu), namoczyć w jajku rozbełtanym i bułce tartej i smażyć w głębokim tłuszczu na złoty kolor z obu stron. Zjeść na ciepło, bo takie najsmaczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalalalalala
Najlepiej by było przecztac to co napisałam ze zrozumieniem a później sie wymądrzać. :Najlpeiej wydrążyć ziarka jak jest to duża cukinia.:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem po co wydrążać
zapomniałam o najważniejszy, po umyciu cukinii, pokroić ją w plastry o szerokości ok. 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem po co wydrążać
ale jak wydrążysz ziarenka, to będzie dziura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to była prośba o przepis na placuszki z cukinii a nie cukinię panierowaną i tutaj spokojnie można użyć dużej cukinii, którą i tak się potem zetrze na tarce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za roznica skoro i tak
sie to zetrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uhmmm@#%
Ja ostatnio robilam tak: Duza cukinia Dwa duze ziemniaki Dwie marchewki Cebula Dwa zabki czosnku Cukinie i ziemniaki starlam na grubych oczkach, reszte na drobnych. Wbilam trzy jajka i mieszajac dosypywalam maki, zeby bylo geste. Cukinie starlam najpierw, posolilam i odczekalam pare minut, zeby wypuscila wode, dopiero wtedy reszte warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×