Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EUREKA120

co z tego zrobic?

Polecane posty

no wiec mam ogromna chec cos upiec, jednak mam ograniczone skladniki, a nie mam mozliwosci pojsc do sklepu w tym momencie. co mozna zrobic z tych skladnikow?: -250g twarogu -kakao -mleko -jajka -maka -cukier -cukier waniliowy -budyn waniliowy -proszek do pieczenia -pol margaryny :/ -olej -dwa male jogurty naturalne -aromaty: pmaranczowy,migdalowy i smietankowy myslalam o jakims moze ciescie jogurtowym z np masa serowa, albo z dodatkiem sera do ciasta tak jak sie ambasador z erem robi. sama nie wiem :/ prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koralik026
wiesz co? zamiast ciasta jogurtowego zrobiłabym masę jogurtową, podaje przepis: Masa jogurtowa: 1 duży jogurt naturalny 400 ml 2 szklanki mleka nisko tłuszczowego 0,3% kilka kropel aromatu cytrynowego 3 łyżki żelatyny 6 łyżek słodziku do pieczenia 1/3 szklanki wrzącej wody We wrzątku rozpuszczamy żelatynę, a następnie odstawiamy do lekkiego przestygnięcia.Do jogurtu dodajemy mleko, słodzik i aromat cytrynowy.Wszystko dokładnie miksujemy mikserem, aż powstanie lekka pianka. Na końcu dodajemy przestygniętą , rozpuszczoną żelatynę i nadal miksujemy przez około 2-3 minuty.Gotową masę jogurtową przelewamy do małej podłużnej foremki, u mnie silikonowa, a następnie foremkę wkładamy do lodówki aby masa porządnie się zastygła. Do tego mogłabyś zrobic też masę serową i przełożyc biszkopt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koralik026
mogłabyś też zrobic kremówke: KREMÓWKA NA KRUCHYM CIEŚCIE Składniki: Na kruche ciasto: * 300g mąki * 200g miękkiego masła * 100g cukru pudru * 1 żółtko * 2 łyżki kwaśnej śmietany (18%) Na kremy: * 600ml mleka * 220g jajek (ok. 4 sztuk) * 220g cukru * 110g mąki pszennej, typ 500 * 1 laska wanilii *140g miękkiego masła * cukier puder do posypania Kruche ciasto: Wszystkie składniki szybko zagniatamy i wstawiamy ciasto zawinięte w folię do lodówki na 30min. Następnie wałkujemy prostokąt o grubości ok. 6-7mm. Z niego wycinamy 2 kwadraty. o bokach 20x20. Każdy z nich pieczemy przez ok. 15min w temp. 175C. By były delikatne nie można upiec ich zbyt mocno. wyjmujemy i zostawiamy do ostygnięcia. Krem budyniowy: cukier, mąkę i jajka dokładnie mieszamy, dodajemy ziarna z laski wanilii oraz ok. 3/4 szklanki mleka. Pozostałe mleko wlewamy do garnka, gdy zacznie się gotować zmniejszamy ogień i powoli wlewamy masę jajeczną, cały czas energicznie mieszając. Zaparzamy krem do momentu, gdy zacznie odchodzić od ścianek naczynia. Gdy lekko przestygnie, połowę budyniu wykładamy na spód z kruchego ciasta i równo rozprowadzamy. Czekamy aż ostygnie. Krem budyniowo-maślany: drugą połowę budyniu wykładamy na talerz i zostawiamy do ostygnięcia (nie chowamy do lodówki). W tym czasie masło ubijamy na puszystą masę. Dodajemy porcjami zimny już budyń i ubijamy aż krem będzie miał jednolitą, puszystą konsystencję. Wykładamy krem na kruchy spód z zimnym już budyniem. Równo rozprowadzamy i przykrywamy warstwą kruchego ciasta, lekko przyciskamy. Nadmiarem kremu wyrównujemy boki kremówki. Gotowe ciasto wkładamy do lodówki na minimum 30min do schłodzenia. Następnie kroimy w kwadraty lub prostokąty i przed podaniem posypujemy cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pododba mi sie pmysl na kremowke. a czy smietana 12% tez bedzie ok? i zamiast laski wanilii cukier waniliowy? dzieki za przepisy :) wykorzystam je napewno jeszcze kiedys bo brzmia swietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
podziwiam, że chce Ci się robić kremówkę w taki upal :) wkleiłam linka do ciasta jogurtowego, bo robi się je dosłownie kilka minut, więc idealne na upalne dni, gdy nie chce się siedzieć w kuchni specjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chce mi sie posiedziec w kuchni, musze sie przed noca w pracy odprezyc :) ale za ciasto jogurtowe tez dziekuje, na weekend sie wezme za nie pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koralik026
śmietana 12% powinna byc, cukier waniliowy jak najbardziej. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×