Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cielątko

nie wiem czy się zdecydować na drugie dziecko

Polecane posty

gdyż po 1 jestem chora i musiałabym odstawić leki i przez 9 miesięcy żyć z wielkim bólem 2 nie wiem czy damy radę finansowo 3 czasami nie układa nam się z mężem 4 czy dam radę przy dwójce dzieci (teraz mała ma 2 lata)? Czy któraś z was miała też taki dylemat. Bardzo chcę być w ciąży i mieć kolejne dziecko. Wszystkie moje znajome decydują się na drugie i trzecie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziśniemamnicka
Ja też się zastanawiam nad drugim, ale jak pomyślę o porodzie, ciężkiej ciąży, strachu, łzach to szybko mi się odechciewa. Prawdopodobnie sama nigdy nie zdecyduję się na kolejne dziecko. Moja córka ma 2 lata, a ja ciągle przeżywam traumę poporodową i płakać mi się chce na wspomnienia ciąży i wcześniejszego poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migoteckza
dylematy chyba ( wpołowie) jak każdej z nas:) Ja jakbym nie zaliczyła wpadki z pierwszym dzieckiem to pewnie do dziś bym go nie miała bo zawsze było by jakieś ALE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada dla ciebie
Też się zastanawiam. mój syn ma 1,5 roku. Nie chcę dużej róznicy wieku. I wypadałoby tak za rok, dwa starac się o kolejne. Ale jak pomyslę o tym stresie, o swoich panicznych lękach,że poronie potem,że za wczesnie urodzę. lęku o zdrowie malenstwa, nocach, chorobach to wymiekam. Teraz z synem idzie się dogadac, wszystko układa si ę ok i nie wiem czy dam rady jeszcze raz przez to przechodzić. I czy bede umiała kochać równo oboje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choruję na reumatoidalne zapalenie stawów, I ciążę ledwo przechodziłam dosłownie: nie mogłam chodzić bo stawy bolały, jak mała się urodziła nie mogłam brac jej na ręce bo bolały dłonie itp. dużo by pisać. Musiałam pół roku przed zajściem odstawić chemię i w tym czasie zdeformowały mi sie palce. Teraz jestem już 8 miesięcy bez tej chemi więc mogłabym zajść ale się boję czy dam radę fizycznie i psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little......
cielatko-po tym co piszesz to w zyciu,ale to w zyciu nie zdecydowalabym sie na drugie dziecko! to horror... Bedziesz potem bardzo zalowala,jestem tego pewna Masz male,zdrowe dziecko,masz dla kogo zyc Po co chcesz drugie? chcesz sie wykonczyc,osierocic dzieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak byorę leki min sterydy to czuję się w miarę dobrze. I wtedy pragnę tego dziecka. Ale gdy tylko zapomnę wziąść tabletki lub jest gorsza pogoda to bolą stawy i zdarza się że ryczę. Szkoda mi tych 8 miesięcy. Lekarze mówią że gdybym czuła się źle w ciąży mogłabym brać sterydy albo liczyć na hormony które miałyby b. dobry wpływ na chorobę. Niestety w I ciąży hormony nie pomogły a sterydów nie brała bo się bałam o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __oo__
Jeżeli masz już dziecko to wiesz ile czasu trzeba mu poświęcić, drugie to nie dwa razy tyle roboty, a 4 razy tle co przy jednym. Dzieci często się kłócą uwierz mi nawet te najmłodsze, parząc na to z boku to błahy problem, ale jak ci się nałoży to wszystko na kupę to nie jest fajnie. Kasa też jest potrzebna to fakt... No i najgorsze, brak pewności co do drugiej połowy... Z żoną długo rozważaliśmy fakt poczęcia drugiego dziecka... może za długo (3.5 roku różnicy). Tyle że raczej ufamy sobie, ........ Taka decyzja to sprawa indywidualna i nikt rozsądny ci nie powie że masz nie mieć więcej dzieci, albo masz mieć ich jeszcze pięcioro.. Jeżeli nie ma przeciwwskazań od strony medycznej to twoja decyzja. Jeżeli jest ryzyko że twój stan zdrowia pogorszy się przez drugie dziecko pamiętaj że jedno już masz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Twoim miejscu nie zdecydowałabym sie! MAsz dla kogo życ, wrzuc na luz dziewczyno. Nigdzie nie jest napisane, ze dzieci musi byc co najmniej dwoje- kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za opinie. Jestem teraz w pracy i jak mam wolną chwile to czytam te wasze opinie i łza w oku staje. Wstrętne choróbsko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przestan naprawde. Ciesz sie, ze masz jedno, zdrowe dziecko, jestes w miare sprawna, zeby sie nim zajmowac. I zastanow sie dlaczego chcesz drugiego. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×