Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama po CC.

Ile tygodni opieki nad żoną co CC?

Polecane posty

Gość mama po CC.

Mój mąż dostał 3 tygodnie opieki nade mną, jestem po CC. Dziś dzwoniła księgowa i powiedziała, że mąż ma wrócić do pracy po 2 tyg, bo podobno takie jest prawo. Co powinniśmy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
mój dostał 2 tyg.i chyba tyle przysługuje na opiekę nad członkiem rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po CC.
No tak, pytanie, czy mogą kazać mu wrócić po 2 tyg skoro mamy zwolnienie na 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie max przysługuje z czego mi wiadomo, mój brał 2 dni jak źle się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko
ile wolnego tygodni po cesarce :D heheh w prawie pracy nic takiego nie ma!!! jest jedynie zapis ze ojciec dziecka moze wziac urlop macierzynski i to jest 2 tygodnie platnego urlopu do wykorzystania w pierwszym roku zycia dziecka (pozniej przepada) twoj maz moze wziac normalny urllop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirtha
Mój w ogóle nie dostał, brał wypoczynkowy. Od kiedy cos takiego funkcjonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że ma na 3 niczego nie zmienia, należy mu się dwa . Może wziąć wypoczynkowy np ale nie opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko
oczyswiscie urlop tacierzynski a nie macierzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dama na bruku
Niestety zwolnienie na opiekę nad osobą dorosłą lub dzieckiem powyżej 14 lat to tylko 14 dni kalendarzowych w ciągu roku. Lekarz wystawiający zwolnienie powinien znać przepisy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po CC.
To nie jest przecież urlop tacierzyński ani wychowawczy!! To się nazywa opieka nad żoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
W świetle art. 32 Ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (publikacja: Dz.U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 i nr 110, poz. 1256, oraz z 2005 r. nr 10, poz. 71) prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje ubezpieczonemu pracownikowi, który opiekuje się chorym dzieckiem lub „ innym chorym członkiem rodziny. Członkami rodziny w rozumieniu art. 32 ust. 2 tej ustawy są małżonek, rodzice, dziadkowie, teściowie, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci powyżej 14 roku życia. Pracownik może skorzystać z prawa do zasiłku opiekuńczego nad żoną będącą w połogu. Prawo takie będzie mu się należało, wtedy, gdy lekarz chorób kobiecych uzna konieczność sprawowania takiej opieki z powodu choroby żony. Co ważne, z tego zwolnienia może skorzystać pracownik tylko wtedy, jeżeli nie ma innego członka rodziny, pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym, który może sprawować taką opiekę. Okres pobierania zasiłku nad chorym członkiem rodziny nie może przekroczyć 14 dni w danym roku kalendarzowym (art. 33 ust. 1 pkt 2 ustawy zasiłkowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaalooo
No niestety są tylko 2 tygodnie tak jak pisali wyżej, ale po tych dwóch tygodniach może wziąć urlop tacierzynski:) ewentualnie na siebie l-4 jeśli dogadacie się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×