Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość głupia!!!!!

jak sie zwolnić?

Polecane posty

Gość głupia!!!!!

Witam... Mam pytanie pracuje w sklepie odzieżowym w galerii otwartej 7 dni w tygodniu po 12 godzin (wyjątek w niedziele 10 godzin)... pracuje tu 8 miesiąc... a 3 jestem sama (zwolnili zmienniczkę) i przepracowuje średnio około 300 godzin miesięcznie z czego za te 40 h tygodniowo mam 1100 zł a za "nadgodziny" 5 zł za godzinę.... miała być zatrudniona osoba jeszcze jedna ale... no właśnie ale przecież nie trzeba bo po co?!?!?! Mam umowę do końca maja przyszłego roku... w umowie niestety nie ma określonego okresu wypowiedzenia... Zastanawiam się jak rozwiązać tę umowę... bo juz niestety powoli nie daję rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz 2
tygodnie wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuhuhhh
idz na chorobowe-wroc za tydzien znowu chorobowe i ona cie w koncu zwolni sama sie nei zwalniaj bo nawet zasilku nie dostaniesz a tak odpoczniesz i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urummburum
jeżeli nie ma określonego terminu wypowiedzenia a jest to umowa na czas określony to ona musi wygasnąc ... nie można jej wypowiedziec chyba że za porozumieniem stron .. odsyłam do kodeksu pracy "Umowa o pracę na czas określony rozwiązuje się z upływem czasu na jaki została zawarta. Nie wymaga to dodatkowego oświadczenia żadnej ze stron. Umowa taka może być jednak rozwiązana wcześniej, na skutek: - porozumienia stron w każdym przypadku - dwutygodniowego wypowiedzenia w przypadku umów zawartych na okres dłuższy jak 6 miesięcy, pod warunkiem umieszczenia stosownego zapisu w umowie o pracę." JAk nie masz zapisu w umowie to tylko porozumienie stron !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urummburum
oczywiście przy umowach powyżej 6 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubczyk28
w tydzien zarabiasz 1100 wiec miesiecznie prawie 5 kafla wychodzi, w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupia!!!!
z tym 40 h na tydzień chodziło mi o to że za miesiąc "normalnej" pracy np 160 godzin (40h tygodniowo *4 tygodnie) mam te 1100 a za pozostałe godziny 5 zl wychodzi około 1600-1800 zł miesięcznie... Z ta umową tak właśnie czytałam że za porozumieniem stron i zastanawiałam się czy jest jakieś inne wyjście (umowa jest na rok ) bo w porozumienie to akurat wątpię ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
pracujesz 7 dni w tygodniu po 12 godzin?! za 1600zł? ciągniesz to już 3 miesiące? kiedy masz czas na życie?! uciekaj na l4 i w międzyczasie szukaj innej pracy. na l4 możesz przebywać do 180dni. wobec pracodawcy, który traktuje cię w ten sposób nie masz żadnych skrupułów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×