Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosia..........

zawroty glowy i inne objawy od miesiaca

Polecane posty

Gość serenada nocna
GOSIA, A MOZE TO BORELIOZA? zrob badanie na oznaczenie przeciwciał boreliozy IgM i IgG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margarettkaa___
Badanie kału można lub nawet trzeba powtarzać ponieważ nie wychodzą baaardzo, baardzo często. Jednak powtórki robimy co ok. 3-5 dni. Niektóre z nich np. owsiki skąłdają jaja pozaustrojowo i nawet sanepid poleca badać je tzw. badaniem plastrowym, bo wbrew powszechnej opinii ich nie widać w kale (tylko w stanach robaczyc totalnych).A co to to badanie plastrowe - jaja owsików zbiera się rano taśmą klejącą z okolic odbytu i przykleja na szkiełko laboratoryjne i tak zanosi do labu. Robaki są ich dwa rodzaje: a) obłe - w tej grupie są owsiki, tęgoryjce, włosogłówka, glista ludzka itd. Często leczy się je w ciemno po objawach. Stosuje się leki: - Pyrantelum u małych dzieci - Zentel u starszych dzieci i dorosłych - Vermox u starszych dzieci i dorosłych Kuracja powinna byc powtarzana 3-krotnie, ponieważ wszystkie te leki działają głównie na osobniki dorosłe. A problem w usunięciu robaków polega na wybiciu wszystkich lęgów z jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margarettkaa___
kandydoza czyli candida to grzyby i pleśnie - żeby je sprawdzić należy zrobić osobne badanie kału nazywane w kierunku grzybów i pleśni. Powinno przy metodzie hodowlanej trwać ok. 14 dni. Niestety laboratoria robią je ok. 4-7 dni, więc nie są w stanie w tym czasie sprawdzić większości z badanych rzeczy. Prawidłowo te badania przeprowadzają laboratoria przy przychodniach parazytologicznych (czyli "pasożytniczych"), mykologicznych (czyli właśnie specjalizujące się w mykologii nauce o grzybach), czasami przy szpitalach zakaźnych. Czasami też można uprosić laborantów o owe 14 dni hodowania próbki. Grzyby można leczyć dietą. Nawet profilaktycznie bez badań. Taka podstawowa dieta opiera się o 4 zasady: - zero mleka - zero słodkiego - więcej tłuszczy - więcej cebuli, czosnku i kiszonek. laboratorium, w którym sprawdzisz candidę i będziesz wiedziała, że wynik jest w 100% prawidłowy to www.laboratoriumfelix.com/publikacje.html jeśli nie jesteś z warszawy, próbki kału się do nich wysyła w termotorbach na mrożonki. odrobaczyć się każdy powinien - ja to robiłam kilka razy, moje dzieci też odrobaczam co pół roku póki muszę. to nic strasznego. co za wysiłek połknąć tabletki a potem za 10 dni znowu? co to za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czu czu czu czu czu
AUTORKO DAJ KONIECZNIE ZNAC JAK JUZ BEDZIE PO WSZYTSKIM. POWODZENIA I ZYCZE POWROTU DO ZDROWIA 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia..........
Bylam na testach. Nie mam pasozyta ani robaka, nie uwierzycie. Mam uczulenie na gluten, które to uczulenie lekcewazone wywoluje ogromne spustoszenie, min zawroty glowy, probleby z zelazem nerkami cholesterolem, dochodzi często do nerwic, depresji i wielu wielu innych. Jestem w szoku bo nawet nie myslalam o glutenie a tu wszystko zaczelo się skladac w calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arya
jestem ponownie :) chcesz wiedziec o tych moich objawach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arya
aa dobra nie doczytalam Twojej wypowiedzi , czyli nerwicy nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia..........
Na szczęście nerwicy nie mam choć pewnie niewiele brakowalo a niedlugo bym się jej nabawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybyryby
A to ciekawe, co napisałaś. ja miewam zawroty głowy okresowo od 10 lat, dodatkowo od kilku tygodni mrowią mi dłonie i stopy, mam depresję. Żelazo mam ok., ale niski kwas foliowy ( biorę teraz suplementy). Nie mam anemii, wyniki krwi mam dobre, ale źle się czuję. Miewam skoki cośnienia krwi - bez powodu. I mam od kilku lat przewlekłe biegunki, ostatnio tak się nasiliły,że nie moge ich zahamowac niczym, żaden tanninal, żaden węgiel, żadna smecta czy stoperan - nic nie pomaga. Przelatuje przez mnie wszystko, dosłownie przelatuje - już po 2 godz. od posiłku jest on z powrotem "oddany naturze". :( Czy to może być ten gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia..........
Wlasnie to tez może być gluten. Alelgia na to swinstwo zniszczyć watrobe, powoduje osteoporoze, zapalenie stawow, sensacje zoladkowe, choroby nerek, zawroty glowy, utratę równowagi, azs, i wiele innych rzeczy ktorych nie zapamietalam. A najgorsze jest ze dodają gluten nawet tam gdzie nie powinno go być, bo jest dobrym wypelniaczem i zagestnikiem. Mi stężenia się trawienie polepszylo, ale myslalam ze to po ciąży przemiana materii jest lepsza. Zrób sobie testy, warto wydać 100zl i wiedziec co się dzieje niż zamartwiac i swirowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybyryby
A co to za test? Po prostu mam iść do laboratorium szpitalnego i poprosić o test na nietolerancję glutenu? I dziekuję za odpowiedź. Z wymienionych przez ciebie schorzen mam kilka - m.in wątrobę w kiepskim stanie ( a nie piję i zdrowo się odżywiam), mam przedwczesną ostoporozę ( jeszcze na granicy osteopenii, ale lekarz już mi wprowadził wpań i kalcytoninę), mam też bóle stawów. Nigdy jednak nie łączyłam tego z glutenem - myślałam,że taka moja uroda i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia..........
Ja bylam w gaminecie alergologicznym i zrobili mi 90 testow na alergie. Wiem ze można się odczulac i będę chciala to zrobić. Sprawdzali czy nie ma grzybami, plesni i taki tez na pasozyty. No i wyszedl gluten. Ani na chwile nie bralam glutenu pod uwagę. U mnie morfologia jest ok. Dopiero biochemia w laboratorium wskazala na niedobor zelaza. Nowe i ten cholesteror wysoki. Mam 26lat jemu dużo ryb, wszystkich dziwil ten cholesterol. U mnie zawroty nasilaja się po wysilku, typu wejście na 2. Pietro. Mam wtedy dusznosci i wali mi serce. Na co dzień z kolei mam niskie ciśnienie i glowa mnie tez boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że warto jest powiedzieć o tych dolegliwościach neurologowi. Moim zdaniem naprawdę świetnym specjalistom jest ten http://neurologprzygodzice.pl/ generalnie warto mu zaufać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaaaaaaa
To trzeba iść w takim przypadku do neurologa. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa jest świetna klinika, która zatrudnia specjalistów. Rejestracja jest tam online (przez całą dobę) oraz telefoniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola8891
Faktycznie w Klinice Psychomedic są dobrzy neurolodzy. Warto się zgłosić od tej kliniki na konsultacje. Można się zarejestrować pod nr 22 253 88 88. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie pozbyć się problemu. Takie zawroty mogą bowiem mieć podłoże neurologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×