Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bedę wdzięczna za pomoc

Lista zakuów-prośba o radę

Polecane posty

Gość Bedę wdzięczna za pomoc

Czytając masę topików duzo z Was pisze o planowaniu zakupów. Ja przeważnie idąc na większe zakupy wtedy dopiero wymyslalam a może zrobiłabym to a może tamto i pieniądze szły mi jak woda. Dlatego proszę o pomoc w zaplanowa listy na tygodniowe zakupy bo nie za bardzo wiem jak się zabrać za to. 2 dorosłe osoby. Z tym , że mój Mąż nie może produktów kiszonych, ryb, owoców morza, owoców pestkowych, pomidorów. Chciałabym zmieścić się w granicach 100-150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Otwórz lodówkę, zoobacz co się kończy, zaplanuj obiady na cały tydzień. Sami wiecie najlepiej co lubicie, mozecie jeść i ile tego jecie, skąd my to mamy wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz się zleciały mądrale
Nie za bardzo chce mi się wymyślac Wam jadłospis ale ja planuję na takiej zasadzie np. W nd-rosół a na drugie smażone udka z rosołu Jeśli ugotowałam więcej rosołu i został to w pn robię pomidorówkę. We wt na przykład steki z karczku a w środe placki po wegiersku i do tego też używam karczek. itd. Kup mięso typu: karczek, łopatka schab-z tego zawsze da się coś wymyślić na różne sposoby. Na pewno kurczaki. Bo Masz wtedy podstawę na różne zupy i drugie dania. A w zamrażalce się nie popsuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bedę wdzięczna za pomoc
No to trochę pojaśniała mi sytuacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
Hej :) Ja robię zakupy akurat w internetowym sklepie, więc idzie szybko i łatwo. Polecam zajrzeć na alma24.pl Raz w tygodniu robię menu + produkty na śniadania i kolacje. Warto jest również ułożyć sobie taką niezmienną opcję jaką jest np. w poniedziałki obiad z niedzieli, wt. kluski, śr mięsne rzeczy, czw. zapiekanki, pt. ryby, itd. itd. I to również pomaga, bo wtedy wiadomo jakie produkty trzeba kupić i w ten sposób również poznajemy produkty , które są tańsze a dobre. Które zawsze będziemy mogli ponownie zakupić. W wolne dni można razem zrobić produkty , które nadają się do mrożenia np. kluski , albo jak ktoś lubi z zamrażarki to również i bigos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama chciałabym posiąść tę wiedzę. Zawsze kupuję na czuja. Czuję, że dziś będą schabowe to idę i kupuję. Nigdy nie planuję, bo i nigdy nie wiem co mi zostanie i ile. Teraz moja larwa ma fazę na schabowe, to zamiast na dwa obiady mam tylko dla niej.A było sześć sztuk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak odpowiem:
skoro sama nie wiesz, co bedziesz chciala robic w ciagu tygodnia, to skad my mozemy wiedziec ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zakupy wypadają nagle czyli spontan to rzeczywiście4 czasami wydaję aż za dużo. Ale staram się kupować rzeczy neutralne czyli to co zawsze u mnie zostanie wykorzystane np.warzywa (zupy/surówki),drób,wieprzowina itd. Czasami zasiadam do stołu myślę co zrobię tego i tego dnia.Stwarzam listę i gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat mam zwrotkę z zamówienia zakupów - robię takie mniej więcej raz na tydzień, to będziesz miała pogląd na sprawę MLEKOVITA MLEKO WYPASIONE 2%1L (Ilość: 3) w cenie Zł 2,69 Razem: Zł 8,07 GOSTYŃ ŚMIETANKA UHT 30% 250 ML (Ilość: 1) w cenie Zł 2,99 Razem: Zł 2,99 GOSTYŃ ŚMIETANKA UHT 18% 250 ML (Ilość: 1) w cenie Zł 2,39 Razem: Zł 2,39 HOCHLAND SER TOPIONY Z ZIOŁAMI 100G (Ilość: 1) w cenie Zł 1,95 Razem: Zł 1,95 HOCHLAND SER TOPIONY ŚMIETANKOWY 100G (Ilość: 1) w cenie Zł 1,95 Razem: Zł 1,95 SOT BIAŁYSTOK SER GOUDA LUZ (Ilość: 0.2) w cenie Zł 17,89 Razem: Zł 3,58 SPOMLEK-SERENADA SER RADAMER LUZ (Ilość: 0.2) w cenie Zł 26,99 Razem: Zł 5,40 JAJA KURZE KLASA L SŁOWIK 10 SZT. (Ilość: 1) w cenie Zł 5,99 Razem: Zł 5,99 CANDIA SER MOZZARELLA 1 KULA 250G (Ilość: 2) w cenie Zł 2,79 Razem: Zł 5,58 KRASNYSTAW MASŁO EXTRA 200G (Ilość: 2) w cenie Zł 4,79 Razem: Zł 9,58 SOKOŁÓW TATAR WOŁOWY 230G (Ilość: 1) w cenie Zł 8,99 Razem: Zł 8,99 KARCZEK B/K-MIESO LUZ (Ilość: 1.3) w cenie Zł 17,99 Razem: Zł 23,39 POLĘDWICA SOPOCKA SMACZEK LUZ (Ilość: 0.2) w cenie Zł 25,99 Razem: Zł 5,20 DUDA SCHAB BENEDYKTA LUZ (Ilość: 0.2) w cenie Zł 21,99 Razem: Zł 4,40 ŁUKOSZ KABANOS DROBIOWY LUZ (Ilość: 0.1) w cenie Zł 14,99 Razem: Zł 1,50 DORSZ TUSZA MROŻONA 1KG (Ilość: 1.2) w cenie Zł 13,99 Razem: Zł 16,79 BUŁKA KAJZERKA 50G (Ilość: 4) w cenie Zł 0,28 Razem: Zł 1,12 CHLEB REGIONALNY 600G (Ilość: 1) w cenie Zł 1,65 Razem: Zł 1,65 KROPLA BESKIDU WODA MINERALNA NIEGAZOWANA 1,5L (Ilość: 6) w cenie Zł 1,75 Razem: Zł 10,50 CAPPY SOK CAŁA POMARAŃCZA 1L (Ilość: 1) w cenie Zł 4,89 Razem: Zł 4,89 FORTUNA NEKTAR Z CZERWONYCH GREJFRUTÓW 2L (Ilość: 1) w cenie Zł 7,29 Razem: Zł 7,29 CAPRIO NAPÓJ CZARNA PORZECZKA 2L (Ilość: 1) w cenie Zł 3,49 Razem: Zł 3,49 SAŁATA GŁOWIASTA 1SZT. (Ilość: 1) w cenie Zł 1,99 Razem: Zł 1,99 SZCZYPIOR PĘCZEK (Ilość: 1) w cenie Zł 1,19 Razem: Zł 1,19 BANANY 1KG (Ilość: 0.4) w cenie Zł 4,99 Razem: Zł 2,00 WINOGRONA BIAŁE 1KG (Ilość: 0.5) w cenie Zł 3,99 Razem: Zł 2,00 DIAMANT CUKIER 1KG (Ilość: 2) w cenie Zł 3,65 Razem: Zł 7,30 PENA TEJO WINO CZERWONE WYTRAWNE 0,75L (Ilość: 1) w cenie Zł 18,99 Razem: Zł 18,99 BONGERONDE WINO B/PWT 0,75L (Ilość: 1) w cenie Zł 14,99 Razem: Zł 14,99 PERSIL COLOR EXPERT PROSZEK DO PRANIA 4,8KG (Ilość: 1) w cenie Zł 49,99 Razem: Zł 49,99 DELICJE SZAMPAŃSKIE MORELOWE 147G (Ilość: 1) w cenie Zł 3,19 Razem: Zł 3,19 DELICJE SZAMPAŃSKIE JAGODOWE 147G (Ilość: 1) w cenie Zł 3,09 Razem: Zł 3,09 ============================================================ Razem wartość produktów: Zł 241,40 tu wyjątkowo słodycze w większej ilości, bo mam gości dziś, no i proszek do prania to też nie co tydzień mięsa więcej kupuję, ale wolę je widzieć, warzywa na targu, więc tu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuuk
Strasznie niezdrowo się odżywiasz Ewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbaol
a co jest takiego niezdrowego w odzywianiu sie Ewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagladajac komus do lodowki ..
wlasnie wszystko jest zdrowe, procz ew. serkow sztucznych i bialego cukru, ale ich ilosc jest znikoma w stosunku do reszty. co do wyrobow wedliniarskich zas, to juz kwestia zrodla ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbaol
no własnie, oprocz serkow topionych i ewentualnie smietanek 30% i nektaru to nie widze tam nic niezdrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukier będzie do soku aroniowego, który będę w tym tygodniu robić wędliny i nektary dla gości, których wczoraj miałam przyznaję się do serków topionych zamiast masła na kanapki, nie mam cierpliwości do twardego masła z lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkjn
z cukru nie masz się co tłumaczyć, bo raczej każdy ma w domu cukier. nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkjn
ja trzymam masło w chlebaku, ale właśnie nie wiem czy to dobrze, ale z lodówki twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja akurat nie mam, bo używam sporadycznie, do ciast (np. pół szklanki raz na miesiąc) albo do przetworów w domu nikt nie słodzi, więc tylko dyżurna cukierniczka dla gości stoi, z lekko skamieniałym zazwyczaj cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest chłodniej, to masło trzymam w maselniczce na blacie, ale w lecie szybko jełczeje, więc musi być w lodówce M. jest cierpliwy, to go używa cały rok ja ratuję się serkami topionymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, 33 brawo, gratuluję zakupów mięsa lub wędlin firmy DUDA:):):) ojj kochana daruj sobie ich produkty, syf syfa pogania najgorsze gówno jakie można sobie wyobrazić:-/ kurczaki z piórami, puchnące parówki blech aż mi się nie dobrze robi:-/ nie wiem gdzie jeszcze można otrzymać produkty tej firmy ale moja siostra pracowała w Kerfurze i tam to dziadostwo było, w ogóle markety maja najgorsze mięso jakie może być :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
co się tak do Ewy przyp*&#$cie bez sensu? pokażcie swoje listy zakupowe lepiej zamiast krytykować, bo to nie jest temat pod tytułem "omawiamy listę Ewy" przeciętna polska rodzina pewnie je znacznie bardziej niezdrowe rzeczy i nie wynika to z głupoty tylko z realiów, w jakich żyjemy, gdyby wszystkich było stać na ekologiczne jedzenie z najwyższej półki to wszyscy takie by kupowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już napisałam (ale powtórzę dla tych mniej kumatych) - wędlina była kupiona specjalnie dla gości, ja nie jadam kupnej, tylko piekę sama ponieważ nie zeszła w całości, pewnie zrobię z niej forszam ale normalnie wędliny kupnej nie jemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, 33 ojjj to Ty chyba nie lubisz tych gosci heh :) nie no ale tak na powaznie i bez obrazy nie kupuj tego syfu juz nigdy:) nawet dla gosci:) A jak sama robisz wędlinke? Ja kupuje wedline od takiej babeczki na rynku:) oni robia wszystko sami:) nie umywa sie ta wedlina do tych marketowych gówien, gospodarz stoi i sprzedaje a ma juz tam stoisko z dobre chyba 15 lat jak nie lepiej :) i wszystko robi sam a kolejka taka że szok:) ale warto czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
ojej no każdy robi jak chce, w dzisiejszych czasach we wszystkim jest jakis ulepszacz. Ja postanowilam , dzieki nowemu nabytkowi, robic sama kielbasy itd. Moze i na robienie pieczeni i wedlin do chleba sie sama skusze :) Przestancie tutaj oceniac a po prostu piszmy o swoich zakupowych radach :) Niebawem przyjdzie jesien a za nia zima i swieta. Jak tam Wasze zakupy na swieta? Robicie wiecej same , czy wiecej kupujecie? Przygotowujecie juz swoje lodowki na wieksza ilosc produktow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korola wqstyd sie przyznac ale chyba ja ide na wygode z braku czasu, miejsca w kuchni i nie dość wielka lodówke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pekluję mięso w przyprawach i piekę - tak robię sobie wedliny a gościom nie położę na stół 1 wędliny, tylko musi być kilka, więc coś tam dokupiłam jak zjedzą 3 plasterki kupnej, to nic im nie będzie tym bardziej że 90% ludzi takie właśnie je a czy to duda czy inna firma, to wg mnie jeden syfek ale żeby kupować "zdrowy" schab pieczony po 40 zł, kiedy kilo schabu z ćwiartki wychodzi 6 zł, to jeszcze na głowę nie upadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, 33 mojego męża w domu często nie ma , jestem ja z dzieckiem i to niejadkiem a ja na diecie :P wiec wole kupic drożej mniej a dobre :) w sumie zawsze tak mam że wole lepsze niz tanie gówno lecz przyznam że sa tez produkty tanie a smaczne i tez je kupuje jesli wiem że są dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
Ja będę mieć drugie święta w swoim mieszkaniu z mężem. Pewnie podjedziemy do rodziny, ale sama też coś zrobię. A na pewno kiełbasy, ciekawe czy wyjdą smaczne? ;) Uwielbiam gotować, przygotowywać wszystko. Sprawia mi to wiele radości. http://kuchnia-z-aniolkami.bloog.pl/ To mój blog o gotowaniu, na razie takie początki, ale zawsze będzie to dla mnie przydatne własne źródło moich potraw :) Jak któraś z Was ma jakieś sprawdzone przepisy na domowe kiełbasy to chętnie pożyczę aby ich użyć na świąteczne przekąski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×