Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agnieszkak10

36-latka i przygotowania do ciąży

Polecane posty

Gość agnieszkak10

Witam, Skończyłam właśnie 36 lat. Marzę o dziecku i chciałabym sie Was poradzić, w jaki sposób przygotowac się do ciąży ? Wiem, że jestem w tym wieku, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę, miec krytyczna rezerwa jajnikowa, ale może ktos z Was poradzi mi, jakie zrobic badania, jake preparaty łykać ? Chodzi mi również o mojego narzeczonego, lat 29. Czy On rowniez powienien sie w jakis sposob przygotowac ? Prosze, nie dolujcie mi tekstami, ze jestem za stara, bo to wiem. Rok temu mialam robione badania hormonalne typu FSH, LH, prolaktyna i byly one ksiazkowe. USG rok temu rowniez wykazalo owulacje. Obecne badania tarczycy tj. TSH, FT, FT4, anty TPO i TG - wszystko w normie. Czy w ciagu roku (a dokladnie 10 miesiecy) mogloby sie to wszystko zmienic ? Bardzo prosze o info, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
testy owulacyjne i mierzenie temperatury, w wieku 33 lat zaszłam w pierwszym cyklu, w którym test pokazał mi owulację (w 3 miesiącu starań). Po zajściu monitorowałam poziom progesteronu i łykałam duphaston (bo progesteron był za niski). Teraz mam skończone 35 lat i jestem w ciąży z drugim, udało się w pierwszym cyklu starań już bez żadnych wspomagaczy. A więc powodzenia i do dzieła! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lampka na balkonie
ja majac podobny wiek (rok mniej) rowniez przygotowywalam sie na problemy z zajsciem w ciaze, bo tyle sie slyszy, tyle lat niby uwazalam by nie zajsc, no i nie zaszlam, tyle ze moze z powodu bezplodnosci (tak juz potem myslalam). A jednak udalo sie od razu.... lykaj juz teraz kwas foliowy! I nie jestes za stara. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×