Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiola30 stka

Co kupić dla noworodka?

Polecane posty

Gość wiola30 stka

zaczynam kompletować potrzebne rzeczy ubranka dla mojej córeczki która ma przyjśc na świat w grudniu. Nie bardzo wiem jakie ciuszki powinnam kupić, bo rozmiary są różne a szczerze mówiąc nie wiem jak duża dzidzia sie urodzi. Proszę o pomoc doświadczonych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miniminimi
ja rodze za m-c..teraz dopiero zaczynam kompletowac rzeczy ;) kupilam kilka ciuszkow na 62 cm, i dobrze bo juz od rodziny dostalam mase innych ciuszkow na 56. dziecko na pewno male nie bedzie, wiec wole zalozyc cos luzniejszego niz jeden raz, albo w ogole. Jesli okaze sie ze wszystko jednak wisi na malej, albo jest niewygodne, to po prostu maz skoczy do sklepu i tyle. Cale szczescie dzisiaj wszystko na wyciagniecie reki, wiec nie ma co szalec, bo na serio zakupy na malucha moga isc w grube tysiace!!! A to tylko pierwsze miesiace zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubranek na rozmiarek 56 naprawde niewiele,bo dzidzius tak szybko rosnie,ze niektorych naprawde pewnie nie ubierze, lepiej troszke za duze niz za male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od dziecka, mój urodził się drobny a po spadku wagi to już całkiem. Ubranek na 56 używałam naprawdę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Ja rozmiar 56 uzywalam przez miesiac, ale i tak warto bylo kupic, bo w wiekszych corka wygladala komicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziczaly dzicz
kup tasak i siekiere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
wiadro, szczote, lacze, pokarm dla wrobli, recznik, grzebien, srodek na pchly i 2 kilo kaszany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miniruia mrau
Też się zastanawiam. Myślę, że warto skorzystać z list potrzebnych rzeczy, ogłaszanych przez szpitale. Do szpitala (nie mówię o rzeczach na potem) na pewno potrzebny będzie rożek, zimowy kaftanik i ze dwa pajacyki. A dla Ciebie dwie koszule, jedna długa, druga krótka do porodu (te szpitalne są koszmarne, trzeba z gołym tyłkiem po szpitalu latać). Osobiście zamierzam się zaopatrzyć w te większe pajacyki, rożek, kocyki. Może się mylę, ale chyba kupię przede wszystklim pajacyki, zapinane z przodu, ze spodenkami i bluzeczkami dam sobie na pierwsze 3 tygodnie spokój, bo to chyba nie jest zbyt wygodne. Ale może się mylę, mamy poprawiajcie mnie :-) Chętnie poczytam wszelkie uwagi i sugestie. Rodzę w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuniulkai
napewno kup z conajmniej 2 komplety na 56 ( moja jak się urodziła miała niby 58 cm ) ale myśle że coś ją chyba źle zmieżyli bo prze cały miesiac nawet ponad nosiła ubranka w rozmiarze 56 ( miałam ich 4 komplety) bodzik plus śpioszek/pajac. w rozmiarze 62 się topiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miniruia mrau
Angel, wrzuć proszę listę, na pewno to pomoże nie jednej Mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytystek
Pajacyki są najwygodniesze na początek :) u mnie hitem była poduszka rogal do karmienia. kup też pieluszki tetrowe-dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli o ciuszki chodzi to u mnie "hitem" sa welurowe pajace :) przede wszystkim patrz,zeby kazde ubranko mialo napki w kroczku,bo pozniej zy przewijaniu bedziesz klela,ze musisz cale dziecko rozbierac :) ja mam 15 body na krotki rekaw- mialabym mniej,ale kupilam 7pak myslac,ze to dlugi rekaw no i sie uzbieralo tego,ale bede zakladac pod welurowe pizamki, 9 body na dlugi rekaw, 4x polspiochy, 9 pajacy, 4x polspiochy , 3 cieple bluzy- ja kupywalam bez kaptura,bo przy corce klelam na te kaptury,ciagle miala spocona glowke,bo wiadomo,dziecko lezy,wiec kaptur trzeba mu wtedy na glowke zalozyc, 2 pary cieplych skarpet i jedne rajstopki- eksperymentalnie bo nie wiem,czy to w ogole wygodne bedzie,corke mam "letnia" wiec nie nosila rajstop jako noworodek :) oczywiscie zimowy kombinezon,czapa,rekawiczki,szalik,ale to pewnie wiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wrzucam, l u mnie w szpitalu potrzebna / przydatne: - szlafrok - 2 x koszula - klapki pod prysznic - pantofle -przybory toaletowe ( pasta szczoteczka grzebień mydło papier i co ktoś uważa za potrzebne) -ręcznik -woda niegazowana 9 przydaje się) - pomadka do usta bezbarwna , ewent jakiś krem co można posmarować usta - maszynka ( chyba, że ktoś sie wydepiluje w domu, np depilatorem , przy depilacji kremem lepiej wziąć ) - 2x biustonosz do karmienia -wkładki laktacyjne -telefon z ładowarką -dokument+ badania - majtki poporodowe - nakładki na deskę toaletową Wyjście ze szpitala: - ubranka dla dziecka dostosowane do temperatury - nosidło - pieluszka na twarz koc ( wiadomo może sie przydać, a nie musi) dla dziecka kosmetyki: - patyczki duże do uszu, płatki kosmetyczne - sól fizjologiczna 9 do przemywania oczu) -waciki nasączone spirytusem salicylowym -jak mm to na początku mineralna do przygotowywania - wanienka - płyn do mycia/ mydło/ szampon/ oilatum - krem do buzi np bambino - szczotka do włosów ( ja akurat uważam, że to zbędne) - 2 ręczniki z kapturkiem najlepiej 100x100 - disnemar + frida lub katarek - herbatka koper włoski -nożyczki -pieluszki tetrowe - chusteczki nawilżane - pieluchy - termometr - smoczki - jak mm to ze dwie butelki 125 ml np avent dla Mamy w domu: - wkładki laktacyjne -duże podpaski / podkłady -stanik do karmienia - tantum rosa Ciuszki kombinezon zimowy - czapka + rękawiczki na pole - 2 x czapki bawełniane - łpaki niedrapki skarpetki, rajtki - spiochy,/ rampersy/ pajace/ body / kaftaniki Ja kupowałam na 62 i 698. Rozmiau 56 nie mam zaopatrze sie jak będzie trzeba. Podgrzewaczy sterylizatorów nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha do łóżeczka , materac gryka-kokos lub jakis inny wg uznznia, 2 prześcieradła, kołderka (poduskzi nie trzeba na początku) 2 komplety pościeli (poszewki) , wózek ( ja do wózka nie kupuję pościeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubranka 56, -ale nie duzo szybko do roku rosnie, od 56 do 78 wystrczy kilka,pampersy i tetrowe pieluchy nie zapomnij, i sliniaczki z 10 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
u mnie najbardziej sprawdziły się body zapinane na napki całe i pajacyki bawełniane. W domu mam ciepło, więc weluru wogóle nie zakładałam... Miałam kilka bawełnianych kompletów body+śpioszki zapinane w kroku, też w porządku. To tak na sam początek. Później zakładałam już różnie - na body jakieś ogrodniczki+skarpetki, sukieneczkę+rajstopki, serafanik+rajstopki itp. ale to tak po 3 m-cu. Body zakładałam pod spód z krótkim rękawkiem, a do ogrodniczek np. z długim rękawkiem. Jeżeli chodzi o rozmiar, to ja generalnie zaczynałam zakupy od 62, ale trzeba mieć trochę mniejszych, moje przez ponad miesiąc nosiły 56, chociaż starsza urodziła się 59cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×