Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa kucharka

bakłażan - czy obierać?

Polecane posty

Gość nowa kucharka

Mam (pewnie) głupie pytanie czy bakłażana nalezy obierać z tej fioletowej skórki czy zostawić. W przepsie nic o obieraniu nie jest napisane, no ale przy marchewkach czy pietruszce też nie. :o Więc nie wiem. Aha, należy go pokroić w kostkę i poddusić na oliwie, bo może to też ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy lubi inaczej. Ja przeważnie obieram, bo skórka nawet po duszeniu jest dosyć twarda i przypomina trochę taką jak z pomidora. Ale jak np grillujesz bakłażana to lepiej nie obierać bo wygląda fajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, bakłażan po uduszeniu jest mięciutki i nie ma koniecznosci by go obierać. To nie jest tak jak z cukinią, ktora ma twardą skorkę. Bakłazana mozesz pokroic bez obierania, a jesli chcesz faszerowac polowki, to mozesz potem zjesc całe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, mam zupełnie przeciwne doświadczenia, to właśnie młodej cukinii zazwyczaj nie obieram, a bakłażana tak :D Ale wynika z tego że czy obierzesz czy nie obierzesz i tak się nie zatrujesz. Wypróbuj oba sposoby i wybierz swój ulubiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzaca na kaminiu
nigdy nie obieram ;) Ani baklazana ani cukini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja też nie obieram ani bakłażana ani cukinii czasami obieram starą cukinię albo kabaczka, ale to już późną jesienią, gdy mają twardą skórę, ale to czuć przy krojeniu, że skóra jest twarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukinii też nie obieram nigdy. a twardą skórę ma jak długo leży. teściowa sadziła cukinię w ogródku i jak jest świeża to ma mięciutką skórkę, a jak polezała trochę bo nie miałam czasu jej przerobić to się okazało że ma twardą skóre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
ani cukinii ani baklazana sie nie obiera. w ogole zadnych warzyw nie trzeba obiarac, ale juz na pewno nie tych dwoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kucharka
Dzięki, dobre kobiety. :) Zrobiłam bez obierania, faktycznie skórka była miękka. :) Ale, mówiąc szczerze, to bakłażan wydał mi się trochę bez smaku. Może za długo go dusiłam, cóż, mam nadzieję, ze następnym razem pójdzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×