Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiktoria2012.09

3 pytania dotyczące noworodka. Kto się zna???

Polecane posty

Gość Wiktoria2012.09

Dziewczyny, mam w domu noworodka i jestem... przerazona. ;) Ile idzie wam (około) pampersów i chusteczek na miesiąc? Moja mała potrafi narobić w pieluszkę i 12 razy. 3 dni temu wróciliśmy ze szpitala i za ten czas poszła paczka pieluch i 2 paczki chusteczek do pupci. W takim tempie, to my pół półki z pieluchami w sklepie wykupimy. Teraz postanowiłam zamienic pampersy na dady, bo to idzie zbankrutować. ;) I drugie pytanie - ile razy w ciągu doby przebieracie dziecko? Moja nie ulewa, nie obsikuje ubranek. Zmieniam jej ubranka rano i wieczorem - czy takie dziecko bardzo się poci? Nie przegrzewam małej i nie zauwazyłam aby była mokra. Czy mogę zmieniać rzadziej? Np raz na dobę? Troche infantylne pytania, ale jestem mamą dopiero od tygodnia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupka moze byc po kazdym karmieniu i jest to normlane u takiego malucha (a jesli karmiony piersią to mzoe tez nie byc jej nawet kilka dni i tez jest ok) Przebieralam jak trzeba bylo- kupa wylazla z pieluchy, zwymiotowała, ulalo się a jak nie to wieczorem kąpanie i piżamka a rano ubranko dzienne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasami zmieniałam dziecku ubranko raz dziennie- wieczorem, no chyba że ulał albo coś innego. Co do pieluch to na początku własnie tak jest. Póxniej idzie ich stanowczo mniej. Nie wiem czy będziesz zadowolona ze zmiany. a nie byłam, bo dady są mniej chłonne a co za tym idzie częsciej trzeba te pieluchy zmieniać, więc oszczędności nie ma- przynajmniej w moim odczuciu, ale ocenisz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pieluchami to normalka... nie przejmuj się.. bobas im starszy tym mniej pieluch zużywa... co do przebierania to zazdroszczę bo ja moją co chwilę musiałam przebierać..:/ ale jak mała czyściutka to wystarczy chyba po myciu czyste ubranko założyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się to się szybko
zmieni do 3 miesiąca, dzieci się tak często załatwiają, później już coraz rzadziej. ... zamiast chemicznych chustek, polecam zwykłe szare mydło i wodę, ja używałam chusteczek tylko podczas wyjść - bo zazwyczaj mają paskudne składy - propylene glykol i takie tam syfy. Ubranka jak są czyste i suche, śmiało możesz zmieniać tylko po kąpieli, czyli raz na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się to się szybko
ps co do pieluszek Dady, to dla mnie, pomijając brak promocji marketingowej, to były jakościowo najlepsze pieluchy dostępne na rynku, najbardziej chłonne właśnie = moje dziecko strasznie dużo sikało, szczególnie w nocy, pampersy wymiękały, ale najgorsze były Huggisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1507
U mnie na pocztku szło ponad 15 pieluch dziennie, ale po ok 3 -4 miesiacach to się unormowało.W moim przypadku DADA się nie sprawdziła. Chusteczek nawilżanych nie zużywałam dużo, ponieważ używałam płatków kosmetycznych. Przebierałam rano i wieczorem, chyba, że była potrzeba częściej, tj mokre lub brudne ubranko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria2012.09
To zawsze jakies pocieszenie. ;) wiedzialam, ze dziecko wymaga pieluch, ale u nas czesto jest tak, ze przebieram przed jedzeniem, bo z kupa nie bedzie jadla. Pozniej po jedzeniu znowu jest kupa i przebieram. Nie zdaze nalozyc i idzie fontanna do gory. ;) Pozniej odloze corcie do lozeczka, nie minie pol h i znowu slysze jak robi. :P Nie jest to non stop, ale bardzo zcesto sa takie akcje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1507
U mnie z kupami było podobnie, przed jedzeniem, czasami jeszcze w trakcie jedzenia i obowiązkowo po jedzeniu, bywały dni, że szło ponad 20 pieluch :) Zużywaliśmy 5 dużych(96sztuk) paczek pampersów miesięcznie. Spróbuj DADY, ma dużo pozytywnych opinii, może w Twoim przypadku się sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Dla noworodka nie potrzeba super chlonnych pieluch, skoro i tak zmienia sie je po kazdym karmieniu albo i czesciej. Jak najbardziej polecam te tansze, jesli nie przemakaja i nie uczulaja to czemu nie. Chusteczki nawilzane w ogole nie sa polecane dla noworodkow, bo podrazniaja delikatna skore dziecka. Pozniej wydasz drugie tyle pieniedzy na kremy na odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
:) A co jest paskudnego w glikolu propylenowym?? Co do pieluch i chusteczek- normalne że tyle zużywa... Ale jak chcesz przejść na tańsze, to Dada oczywiście są dobre o ile dziecko nie ma na nie uczulenia, niestety moje miało. Za to polecam kupowanie pampersów na promocji, w Carrefour ostatnio były paczki- rozm. 3 było 152 szt. za 90 zł, pewnie jedyne czy dłójek których używacie było jeszcze więcej, na promocjach można sporo zaoszczędzić. Sama kupowałam też swojego czasu sześciopaki chusteczek Huggies za 17 zł. i żałuję że więcej nie kupiłam :) Zerknij na stronkę promobaby.pl - tam masz ciągle aktualne promocje. A jeśli chce Ci się w to bawić, to oczywiście możesz wodą i wacikami przecierać, też oszczędzisz. Ja przebierałam pewnie 3-4 razy w ciągu doby, albo ulał, albo się przesikał, jak mała ma ładną skórę, bez podrażnień, nie poci się, to nie ma potrzeby częściej niż po kąpieli, możesz też zmienić tylko w ciągu dnia, albo rano po spaniu body, a pajacyka zostawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się to się szybko
istnieją badania które dowodzą, że po 10-20 latach wpływa na przyspieszone starzenie skóry, ma także wpływ na rozwój komórek rakowych.... poczytaj w necie, jest tego mnóstwo, dla mnie dość logiczne, bo skoro świetnie nawilża ten związek, to znaczy że włazi w komórki i je rozpycha - tak na chłopski rozum, to naturalne, że po iluś latach takiego rozpychania i kurczenia skóra szybciej nabawi się zmarszczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się to się szybko
istnieją badania które dowodzą, że po 10-20 latach wpływa na przyspieszone starzenie skóry, ma także wpływ na rozwój komórek rakowych.... poczytaj w necie, jest tego mnóstwo, dla mnie dość logiczne, bo skoro świetnie nawilża ten związek, to znaczy że włazi w komórki i je rozpycha - tak na chłopski rozum, to naturalne, że po iluś latach takiego rozpychania i kurczenia skóra szybciej nabawi się zmarszczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się to się szybko
istnieją badania które dowodzą, że po 10-20 latach wpływa na przyspieszone starzenie skóry, ma także wpływ na rozwój komórek rakowych.... poczytaj w necie, jest tego mnóstwo, dla mnie dość logiczne, bo skoro świetnie nawilża ten związek, to znaczy że włazi w komórki i je rozpycha - tak na chłopski rozum, to naturalne, że po iluś latach takiego rozpychania i kurczenia skóra szybciej nabawi się zmarszczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×