Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pinka123

Odchudzanie

Polecane posty

Gość Pinka123

Witam. Jestem szczupłą osobą, ważę 56 kilo, wzrost 163cm. Niestety moim problemem jest duży brzuch, którego nie mogę w żaden sposób się pozbyć. Wieczorami biegam i chodzę z kijkami na zmianę, a do południa jeżdżę na rowerku stacjonarnym. Nie mam specjalnej diety natomiast unikam słodyczy, soli i soków ze sklepu. Piję tylko wodę, raz dziennie herbatę ze świeżej mięty i co drugi dzień kawę. Śniadanie jem godzinę po wstaniu, 2 godziny po śniadaniu jem owoc i obiad między 14 a 15, o godzinie 18 jem kolacje, a po tej godzinie piję tylko wodę. Proszę o pomoc, o doradzenie jakieś diety i może jakiś ćwiczeń na odchudzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuuczytajjj
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=22039 "Kolejną i jedną z najbardziej popularnych form otyłości jest otyłość brzuszna. Za ten typ otyłości odpowiada głównie kortyzol, zwany także hormonem stresu. Wyjaśnijmy sobie od razu, że poziom kortyzolu rośnie przy każdym stresie, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Mają rację Ci, którzy od razu dostrzegą tu niebezpieczeństwo - skoro stres fizyczny podwyższa poziom kortyzolu, to jak się ma sprawa z treningiem? Otóż jak najbardziej, poziom kortyzolu wzrasta znacząco w trakcie długich sesji treningowych - głównie w trakcie ćwiczeń aerobowych oraz przedłużających się treningów siłowych. Osoby o tendencjach do tycia w partiach brzusznych jak ognia powinny wystrzegać się długich treningów! Osoby takie powinny ćwiczyć siłowo krótko i intensywnie, stosować bardzo krótkie sesje ćwiczeń interwałowych i metabolicznych oraz dodawać do swoich planów treningowych aktywności o bardzo niskiej intensywności typu na przykład spacery, takie, które nie generują nadmiaru kortyzolu, ale jednocześnie pomagają spalić więcej kalorii pochodzących z tłuszczu. Naszym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kortyzolem jest jego hormonalny antagonista - hormon wzrostu. Jak pokazują badania, możemy nieznacznie zwiększyć jego poziom w organizmie za pomocą odpowiednio zaplanowanych treningów. Treningi takie z założenia powinny opierać się na zwiększonej produkcji kwasu mlekowego, czyli składać się z serii ćwiczeń siłowych lub ćwiczeń metabolicznych z bardzo krótkimi przerwami między seriami. Zakres powtórzeń powinien być średni i oscylować około 8-10 w serii. Osobom z tego typu otyłością polecane są również sprinty. Podstawą skutecznej walki z kortyzolem jest oczywiście redukcja stresu, a nic tak dobrze na stres nie działa jak niezakłócony sen. Organizm produkuje hormon wzrostu w trakcie snu, szczególnie w ciągu pierwszych jego godzin. Dobry sen to zmniejszony poziom kortyzolu, zwiększony hormonu wzrostu, szybsza utrata tkanki tłuszczowej i szybsza budowa mięśni, warto o tym pamiętać. Skuteczną pomocą dietetyczną w walce z kortyzolem jest dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Więcej o nich przeczytasz tutaj. Warto tez sprawdzić czy nasza dieta zawiera wystarczające ilości cynku, którego niedobór może zmniejszać zdolność naszego organizmu do produkcji hormonu wzrostu. Nasze diety zawierają za małe ilości cynku. Trudno jest go dostarczyć w pożywieniu i jest dość trudno przyswajalny. Szczególnie mało jest go w diecie wegetariańskiej owoce i warzywa zawierają go niewiele. Mimo to nie zaleca się uzupełniania cynku preparatami najlepiej przyswajalny jest w postaci naturalnej, tylko w takiej postaci działa. Co więc jeść, aby zrealizować zapotrzebowanie dobowe na cynk, które wynosi od 15 do 30 mg? Ostrygi w 100 gramach zawierają 63 mg cynku. Ostrygi wędzone w puszkach zawierają w 85 g aż 103 mg cynku. Dla porównania 100 gram wątroby wołowej to tylko 3 mg cynku a wątroba wołowa jest uznawana za bogate źródło tego pierwiastka. Przy ustalaniu menu bogatego w ten pierwiastek oprócz ryb morskich i owoców morza warto pamiętać również o warzywach strączkowych, produktów zbożowych z pełnego przemiału, orzechach przede wszystkim ziemnych i pekanowych. Godne polecenia są również pestki dyni i słonecznika oraz kiełki (szczególnie pszenicy)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
Dziękuje bardzo. A może znalazły by się jakieś ćwiczenia na taką otyłość? Bardzo by mi na tym zależało. Jak wyżej napisałam to biegam i również chodzę na spacery ale według mnie to jest za mało aby rozwiązać mój problem i prosiła bym o jakiś zestaw ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
hula hop kiedys ćwiczylam ale przestalam. i ostatnio własnie wyciagłam je i bd musiala zaczac cwiczyc. A są na te hula hop jakies cwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dieta MŻ - Mniej Żrę. Pomaga zawsze. Moje ćwiczenia - basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
wiem co to jest ale pytalam sie bo moja kolezanka kiedys miala do tego rozne cwiczenia itp. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
wiem bo kiedys tak cwiczylam ale przerwalam bo nie mialam na to czasu. a jakies inne cwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
slyszalam o tej diecie ale nie zastosowalam jej. moze warto sprobowac. a tak sie zapytam ile schudlas w miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuuuczytajjj
Pinka123, przecież masz w tym co zalinkowałam info na temat ćwiczeń: "Osoby o tendencjach do tycia w partiach brzusznych jak ognia powinny wystrzegać się długich treningów! Osoby takie powinny ćwiczyć siłowo krótko i intensywnie, stosować bardzo krótkie sesje ćwiczeń interwałowych i metabolicznych oraz dodawać do swoich planów treningowych aktywności o bardzo niskiej intensywności typu na przykład spacery, takie, które nie generują nadmiaru kortyzolu, ale jednocześnie pomagają spalić więcej kalorii pochodzących z tłuszczu." Tutaj masz np. sporo różnych treningów metabolicznych (wybieraj te najkrótsze, matka wszystkich metaboli - tabata - trwa tylko 4 minuty a daje w kość niesamowicie): http://www.sfd.pl/TRENING_TYGODNIA__zebrane_treningi_wytrzymalosciowe-t564376.html O tabacie: http://www.sfd.pl/Tabata_czyli_trening_metaboliczny.-t453687.html Interwały (tylko nie zaczynaj tak jak tam piszą od 30:10 a od 50:10, inaczej się zajedziesz ;) ): http://www.sfd.pl/Trening_Interwa%C5%82owy_HIIT_-t268582.html Siłowni i treningu z obciążeniem (porządnym) przedstawiać chyba nie muszę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka123
wielkie dzieki za cwiczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozkodujecie
Moim zdaniem wcale nie wazysz malo, a Ty twierdzisz, ze jestes szczupla. Chyba ze masz figure tzw jablka. Chude nogi, chude rece. Tylko bardziej obfity plecy i brzuch wlasnie (czasem biust spory, ale to nie warunek wymagany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozkodujecie
A i moja kolezanka z taka figura schudla w 2 miesiace 8kg prawie. Jak? Co dzien biegala 30min, a dodatkowo ograniczyla: slodycze, pieczywo i ziemniaki. Brzuch jej zniknal, ale nogi i rece ma teraz tak chude, ze wyglada to niezbyt ciekawie... Ale przy tej figurze zawsze takie dysproporcje beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja Serafinowicz
Witaj, Może warto pomyśleć o profesjonalnej diecie? Dobranej tylko dla Twojego organizmu. Możesz w tym celu śmiało pisać do dietetyka online. Na stronie elavia.pl do Twojej dyspozycji jest specjalista, który gotów jest odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytania z tej dziedziny (http://elavia.pl/klub). Pozdrawiam, Alicja eRzecznik marki Elavia 4321 Slim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×