Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bkukulak

Poszukiwany pomysł na specyficzny skalniak!

Polecane posty

Szukam pomysłu na specyficzny skalniak. Specyficzny, bo nie wymagający dużej opieki. W ogrodzie jest wolne miejsce, wnęka pod balkonem w kształcie trapeza prostokątnego. Nie mam pomysłu co tam zrobic, jak narazie jest tam busz (okropny swoja droga, zbieranina kwiatów i chwastów), wiec wpadlam na pomysl ze skalniakiem. Roslinki muszą byc tez malo wymagajace, bo to ogrod starszej osoby, a ja mieszkam zbyt daleko zeby dojezdzac czesto i o to dbac. Moge to robic mniej wiecej co 3 miesiace, bo tak mniej wiecej przyjezdzam tam i przy okazji odwiedzin ogarniam caly ogrod. Jakies propozycje :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
duzo kamieni,miedzy nimi płożące iglaki ,jakieś miniaturowe trawy ozdobne i gdzie nie gdzie kępy wieloletnich kwitnących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietny pomysł z tą folią, ale czytalam gdzieś, że 'skalniaczki' muszą oddychac a podloze przepuszczac powietrze. Ta folia nie bedzie im przeszkadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
bo to jest specjalna folia,która przepuszcza wodę i powietrze (do kupienia w ogrodniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
I najłatwiej to najpierw rozłożyć folię ,potem kamienie a na koniec nacinać folię "na krzyż" ,i w tym miejscu kopać dołki na rośliny.Resztę obsypać korą i po kłopocie.A iglaki płożące posadz w róznych odcieniach zieleni .Będzie pieknie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... a nie liczac roslinek, jaki mniej wiecej jest koszt takiego skalniaczka? Miesci sie to w dziesiatkach czy raczej setkach ?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także szukam jakis fajnych kamieni do sklanika oraz otoczenia krzewów. Ma ktoś może jakieś pomysły gdzie moge kupić coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu urządzałam ogród. Szukałam kamienia ogrodowego i otoczaków. Ale zależało mi na tym aby były unikalne, a nie takie jak są dostępne w każdym sklepie budowlanym. W końcu koleżanka poleciła mi http://www.mastelix.pl/. Znalazłam tam wszystko czego potrzebowałam. Mój ogród wygląda teraz imponująco. Większość znajomych zazdrości mi tak stylowo urządzonego ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×