Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bazyliska

No dobra, zna się ktoś na tym?- spalanie tkanki tłuszczowej i zrzucanie kg

Polecane posty

Gość bazyliska

Już od jakiegoś czasu czytam porady na temat odchudzania. Sama po ciąży chciałabym schudnąć jeszcze 10 kg. Do tej pory myślałam że to nie takie trudne- koleżanki jedna po drugiej chudna bez większego wysiłku, a ja- choć na codzien odżywiam się zdrowo i staram się ruszać jak najwięcej (codzienne spacer, rowerek, czasem bieganie i basen), muszę wywalczyć każdy kilogram mniej- i to i tak do pierwszego grilla czy imprezy, bo wtedy zwykle waga wraca, a nie oszukujmy się, każdy potrzebuje czasem wyjść, pobawić się w gronie znajomych. Dlatego chciałąbym żeby ktoś rozwiał moje (i pewnie nie tylko moje) wątpliwości na temat odchudzania. Być może popełniam jakiś błąd? 1) Dieta- Moje BMR wynosi 1600. Zapotrzebowanie kaloryczne ok 1200. Ile kcal powinnam przyjmować żeby chudnąć. Niektórzy piszą o diecie 1000 kcal, ale znowu podobno nie powinno się schodzić poniżej wartości BMR. Jak to jest w praktyce. 2) Żeby schudnąć 1 kg trzeba spalić 7000 kcal. Rozumiem więc, że spalając codziennie 1000 kcal np na rowerku stacjonarnym (i nie przyjmujac więcej kcal niz wynosi moje zapotrzebowanie) schudnę w tydzien 1 kilo. Ale czytając inne wątki ludzie piszą że rowerek nic nie da, że trzeba też stosować ćwiczenia siłowe. Jak to jest w końcu? Rozpisałam się, ale błagam o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazyliska
Ps. Zapotrzebowanie kaloryczne wynosi NIE 1200 a 2200 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
No dobra, zacznij od lektury tutaj ;) : http://www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81opatologicznie%2C_czyli_odpowiedzi_na_najcz%C4%99%C5%9Bciej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazyliska
Dzięki :) Przeczytane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×