Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vy

smażenie na oleju

Polecane posty

Gość vy

jeśli np. do smażenia piersi używamy 2 łyżek oleju, to cały ten olej zostanie wchłonięty przez produkt? jeśli nie gdyż widać, że część po prostu została na patelni to zastanawiam się jak to liczyć do bilansu kalorycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
zły dział, dział diety nie tu :) a tak serio - bilans kaloryczny to przeżytek, nie jedz do tej piersi ryżu/kartofli/makaronu, a zamiast tego dorzuć dodatkową porcję sałatki i schudniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policzydłoo
ja zawsze myślałam, że ryż jest mało kaloryczny... a kasza? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
bo to nie chodzi o ilosc kalorii, tylko o JAKOSC. jak chcesz schudnac, to musisz jesc w posilkach jak najwiecej warzyw i chudszego bialka, ale tluszcz tez jest niezbedny. jak bedziesz miala glod w brzuchu i niedostatek kalorii, organizm PRZESTAJE spalac tluszcz. jezeli ktos chudnie z glodu, to przez wycienczenie i spalaja sie miesnie. najwazniejsze, zeby nie jesc slodkosci, przetworzonego jedzenia, unikac cukrow w jakiejkolwiek postaci, np. w nabiale (ale tez nie do przesady, tylko zdawac sobie sprawe, ze nawet zwykle mleko ma cukier). jesli chodzi o sprawy typu ryz, zeimniaki, makaron, peczywo, to ryz i ziemniaki beda lepsze od przetworow macznych, ba sa w bardziej naturalnej postaci i sa to jednak warzywa, a nie przetworzony produkt glutenowy. takze suma sumarum, przestac liczyc kalorie, poczytaj sobie o ZDROWYM odzywianiu, bo odzywiajac sie zzdrowo schudniesz samoistnie. no i oczywiscie jak najwiecej ruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yt
a czy ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
Nie, nie cały olej zostanie wchłonięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuu11111
Jeżeli ma być mniej kaloryczne to bym proponowała całkowicie bez tłuszczu, bo wtedy masz pewność że mniej tłuszczu będą zawierały bo dokładnie nie da się obliczyć ile tego tłuszczu wchłonie, ile wyparuje a ile zostanie. Ja jak chciałam jeść mniej kalorycznie to kupiłam papier do gotowania na parze, zawijałam w papier, kładłam na wrzątek i się parowało ;) Fajna alternatywa do małej kuchni bo miejsca na parowar nie mam niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
Autorka jasno określiła problem, chce zjeść smażone na oleju i to przeliczyć. Ja też tak bym chciała a nie szukała czegoś w zamian - np. gotowanego na parze. Tłuszcz jest potrzebny w diecie i nic nie stoi na przeszkodzie, by np na nim usmażyć mięsko. Czytajcie ze zrozumieniem, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
jak ktoś zadaje mało sensowne pytania, to takie też odpowiedzi dostaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
Pytanie jest jasne i sensowne. Odpowiedzi są z sufitu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vy
dziękuje choć jednej osobie, która umie czytać ze zrozumieniem i odpowiedziała na moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×