Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

kto jest dobry z chemi? potrzebuje szybko cos rozwiązac...

Polecane posty

1. Wyjaśnij istotę reakcji zobojętniania na przykładzie równania reakcji zobojętniania kwasu fosforowego(V) zasadą sodową. 2. Wyjaśnij istotę reakcji zobojętniania na przykładzie równania reakcji zobojętniania kwasu siarkowego(VI) zasadą wapniową. 3. Wyjaśnij istotę reakcji zobojętniania na przykładzie równania reakcji zobojętniania kwasu solnego zasadą potasową. 4. Wyjaśnij istotę reakcji wytrącania osadów na 3 przykładach równań wytrącania jodku potasu. Wykorzystanie reakcji w przemyśle. 5. Wyjaśnij istotę reakcji wytrącania osadów na 3 przykładach równań wytrącania siarczku miedzi. Wykorzystanie reakcji w przemyśle. 6. Wyjaśnij istotę reakcji wytrącania osadów na 3 przykładach równań wytrącania węglanu wapnia. Wykorzystanie reakcji w przemyśle. 7. Omówić reakcję hydrolizy soli na 3 przykładach . 8. Pisząc odpowiednie równani reakcji, określić, jaki powinien być odczyn wodnego roztworu siarczanu(VI) cynku. Uzasadnij odpowiedź. Podaj przykłady wykorzystania hydrolizy w przemyśle. 9. Pisząc odpowiednie równani reakcji, określić, jaki powinien być odczyn wodnego roztworu octanu cynku. Uzasadnij odpowiedź. Podaj przykłady wykorzystania hydrolizy w przemyśle. 10. Pisząc odpowiednie równani reakcji, określić, jaki powinien być odczyn wodnego roztworu octanu amonowego. Uzasadnij odpowiedź. Podaj przykłady wykorzystania hydrolizy w przemyśle. 11. Pisząc odpowiednie równani reakcji, określić, jaki powinien być odczyn wodnego roztworu węglanu sodu. Uzasadnij odpowiedź. Podaj przykłady wykorzystania hydrolizy w przemyśle. 12. W trzech próbówkach znajdują się wodne roztwory: siarczanu(IV) sodu, siarczanu(VI) sodu chlorku amonu, mając do dyspozycji uniwersalny papierek wskaźnikowy zaproponuj sposób identyfikacji tych soli. 13. W trzech próbówkach znajdują się wodne roztwory: chlorku potasu, węglanu potasu i chlorku amonu, mając do dyspozycji uniwersalny papierek wskaźnikowy zaproponuj sposób identyfikacji tych soli. jedno z tych zadan...obojętnie które.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwy gimbus
ale na baletach wiesz jak dupą ruszać? to to też powinnaś wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak niewiesz to sie nie odzywaj kobieto czy tam facecie... mam małe dziecko i do tego opiekuje sie innym i ledwo pisze na necie a co dopiero jakbym miała zrobić...a niesatety prace musze zaniesc...i nie mam czasu na balety\!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
7. hydroliza jonowa soli słabego kwasu i mocnej zasady (anionowa) na przykladzie KCN CN-(- u góry zasada 1)+ H_2O(woda- kwas 2)= HCN(kwas 1)+OH-(minus o góry- zasada 2), obserwujemy odczyn zasadowy roztowru hydroliza jonowa soli slabej zasady i mocnego kwasu na przykładzie NH_4Cl NH_4+( plus o góry 4 u dołu - kwas 1)+ H_2O(zasad 2)= NH_3(zasada 1)+ H_3O+( 3 u dołu + u góry kwas 2) odczyn kwaśny roztwou przepisuję z kasiążki zaraz wpisze 3 przykład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reakcja zabojetniania jest to
reakcja która polega na łączeniu się jonów wodorowych z jonami wodorotlenowymi i powstaniu niezdysocjowanych cząsteczek wody, kwas+zasada=sól + woda, przykłady: a) H3PO4+3NaOH=Na3PO4+3H20 -sposób cząsteczkowy b)3H++PO43-+3Na++3OH=3Na++PO43-+3H2O -zapis jonowy reakcji c)3H++3OH- = 3H2O/:3 H++OH =H2O -zapis skrócony jonowy reakcji Zadanie pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
hydroliza soli słabej zasady i słabego kwasu na przykładzie CH_3COONH_4 CH_3COO-(minus u góry)+ NH_4+(plus u góry)+ 2*H_2O= CH_3COOH+ NH_3+ H_3O+(plus u gory) + OH-(minus o gory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudamenda
a w której klasie jesteś? moja matura z chemii była 2 lata temu ;p nie wiem czy dobrze pamiętam ;p 1.Istotą reakcji zobojętniania jest łączenie się kationów wodorowych kwasów z anionami wodorotlenkowymi zasad w obojętną cząsteczkę wody, stąd nazwa reakcji zobojętniania 3H^+1 + 3OH^-1 --> 3H2O PO4^-3 + 3Na^+1 --> Na3PO4 H3PO4 + 3NaOH --> Na3PO4 + 3H2O gdybyśmy użyli mniejszej ilości NaOH mogłaby też powstać wodorosól diwodorofosforan sodu - NaH2PO4 lub wodorofosforan sodu Na2HPO4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reakcja zabojetniania jest to
tak ja- ale to żadno wytłumaczenie, ona ma to wyjaśnić ale nie tylko na przykładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reakcja zabojetniania jest to
ruda menda-właśnie wyżej jej to rozwiązałam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
ale ja zrobiłam 7 zadanie przeczytaj uważnie polecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie o co chodzi z ta istotą zobojętniania:P.U mnie takiego zwrotu nie używali:P.Odczyn obojętny jest wtedy gdy jest taka sama ilosc jonów )H- i H+ w rostworze:P.A jak się miesza wodorotlenek sodowy z kwaskiem fosforowym to może powstać fosforan Na3PO4 którego roztwór ma odczyn zasadowy:P.w tych 2 następnych przypadkach można uzyskać sole obojętne z tym że siarczan wapniowy jest słabo rozpuszczalny:P. Co do tego wytrącania chodzi o to że powstający związek jest słabo rozuszczalny i dlatego sie wytrąca z roztworu:O.Nie wiem dlaczego podali po 3 przykłady:O.Co do zastosowania w przemyśle to nie mam konkretnych danych:O.Być może jest to stosowane w wydobyciu różnych związków z ziemi:O. Co do 7 nie chce mi sie podawać szczegółów i nie wiem jak bardzo to ma być szczegółowe:P.Podam dla przykładu że CuCl2 chydrolizuje na HCl i Cu(OH)2 i jest odczyn kwaśny,CH3COOK na CH3COOH i KOH i jest odczyn zasadowy natomiast Al2S3 hydrolizuje na H2S i Al(OH)3 i odczyn jest słabo kwaśny ze względu na słabą rozuszczalność Al(OH)3 a znacznie lepszą H2S.Z tym że ta ostatnia hydroliza jest nieodwracalna:P. 9.odczyn powinien być kwaśny:P 10.odczyn taki jes tobojętny 11.odczyn jest zasadowy Co do tych 3 ostatnich chyba trzeba podać etapy hydrolizy-tj.reakcje:P. 12.można poznać po odczynie roztworu tych soli1-zasadowy2-obojętny3-kwaśny Po co 2 razy powtarzasz:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" 10:02 [zgłoś do usunięcia] Reakcja zabojetniania jest to reakcja która polega na łączeniu się jonów wodorowych z jonami wodorotlenowymi i powstaniu niezdysocjowanych cząsteczek wody, kwas+zasada=sól + woda, przykłady: a) H3PO4+3NaOH=Na3PO4+3H20 -sposób cząsteczkowy" Ale to by nie było już zobojętnianie:P.Najpierw powstałaby sól NaH2PO4 a później Na2HPO4 a później sól o odczynie zasadowym NA3PO4:P.I jeszcze jest inna sprawa:P.Są jeszcze inne kwaski fosforowe np. HPO3 :P.Z tym jest tylko 1 etap reakcji:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bedziesz wyksztalcona
a ocene na forum dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×