Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lewelssss

Dzwonicie po firmach w spr. pracy (bez ogłoszeń)???

Polecane posty

Gość lewelssss

Witam, mam pytanie, dzwonicie po różnych firmach, instytuchach, czy szukają kogos do pracy? Nie chodzi mi z ogłoszeń (bo to oczywiste), ale z pytaniem, czy mają jakies wolne miejsca. Ok, wiem, ze i tak mowią, ze nie mają, ale czy się decydujecie na taki krok jak dzwonienie w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghdsdfg
jak już to ja bym proponowała wysyłać cv w ciemno i napisać że jakby szukali pracownika który by odpowiadał twojemu doświadczeniu i wykształceniu to niech się zgłoszą. Mi się tak raz udało trafić na rozmowę a wysłałam tylko parę cv, raz też facet zadzwonił i mnie wypytywał o takie tam, mówił że być może będzie potrzebował pracownika ale już się nie odezwał. Albo wyrzucą cv do kosza albo cię gdzieś zapiszą i może coś z tego będzie. Jak chcesz dzwonić to udaj głupa że jakis znajomy znajomego powiedział ci że w tej firmie szukają pracownika i chciałeś się dowiedzieć czy to prawda (nie każdy daje ogłoszenia) więc może coś trafisz. Ja tak roznosiłam cv po paru firmach. A jak ci powiedzą że nie, to spytaj czy możesz wysłać cv na wypadek jakby w przyszłości szukali kogoś i na jaki adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak zamierzam robić, jak z ogłoszeniami będzie posucha. trzeba się chwytać wszystkiego :) nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
tez mysle ze lepiej wysłac CV. nieraz oddzwaniają po kilku miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewelssss
ja wysyłam ciągle cv w ciemno ale brak odp. dlatego pomyslalam o dzwonieniu dzięki za wasze odpowiedzi i podpowiedzi :) fajnie, ze ktoś sie zainteresował tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghdsdfg
Czasami żeby dostać odpowiedź to trzeba poczekać parę miesięcy, aż będą szukać. Chociaż firma do której wysyłasz może akurat preferować podawanie ogłoszeń i wtedy lepiej jest śledzić na portalach i na stronach czy jakieś ogłoszenia umieszczają. Zalezy na co startujesz, jesli szukasz jakiejkolwiek pracy to czasami dobrze jest też dać ogłoszenie w jakimś miejscu, np w gazecie w rubryce o pracy, podać email ewentualnie telefon. Mojego ojca znajomy w ten sposób szukał pracownika, nie chciało mu się dawać ogłoszeń o pracę tylko wybrał sobie parę osób z gazety i zaprosił na rozmowę. Wybrał jedną. Ja też parę razy zamieściłam takie ogłoszenie i raz mnie zaproszono na rozmowę a innym razem koleś mi wysłał ofertę na agenta ubezpieczeniowego. Nie podawałam nazwiska i żadnych danych poza telefonem. Tylko że zaprzestałam tego sposobu bo niestety podawanie numeru telefonu w ogłoszeniach jest trochę ryzykowne i przez jakiś czas jakiś debil mi dzwonił o 6 rano że ktoś mu kazał zadzwonić na ten numer i chciał żebym podała kto ja jestem. Lepiej podać email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×