Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciężarówka z koziej wólki

pomóżcie z obiadem pliss

Polecane posty

Gość ciężarówka z koziej wólki

mam pół kilo pieczarek, śmietanę 18%, cebulę czosnek i 4 udka kurczaka chcę to jakoś upiec/ usmażyć- jak to dokładnie zrobić? Ale krok po kroku napiszcie. Najlepiej żeby powstał sos. Potrafię gotować, ale mięso rzadko robię i nie mam wprawy- proszę pomóżcie. Do tego zrobię pure z ziemniaków i kalafior z bułką tartą (może trochę nie pasuje, ale mam i nie chcę go zmarnować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smażysz
przyprawione udka na patelni,podlewasz wodą i dusisz. pieczarki w plasterki,podsmazasz na masle z cebulką,zalewasz śmietaną,jak udka będą miekkie to dodajesz je do pieczrek i masz udka w sosie smietanowo-pieczarkowym :). tylko ten kalafior to nie za bardzo-może na kolację go podaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puree ale z kalariorem
mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
kalafior pasuje, co ma nie pasowac, jedynie tej bulki bym sie pozbyla ;) a posypala wszystko (zrobiwszy taki sos jak pisze powyzej z tymi udami), swieza zielenina, np. szczypiorem, koperkiem, pietruszka, bazylia, lub nawet mieszanka owych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
moznaby nawet tego kalafiora podkrojonego na ale czesci zmieszac z w/w sosem :) najlpeiej, zeby byl super smak z udek, nie robic sosu na osobnej patelni, tylko przyrumienic je z wszystkich stron, wyjac i teraz podsmazyc ta cebule z pieczarkami, a jak sie zarumieni dodac z powrotem udka, we. odrobine wody i dusic. na koncu troche smietany. oczywiscie posolic i popieprzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka z koziej wólki
dzięki :) Zrobiłam udka - udusilam z ziolami i bulionem drobiowym, a potem dodalam podsmazone pieczarki i cebule, na koniec smietane. Do tego pure i.. w koncu zrezygnowalam z tego kalafiora :P i zrobilam buraczki tarte z chrzanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noemi40
ja ci moge tylko z kolacją pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
kaka zwal tak zwal, zalezy o ktorej godz. ktos w domu gotuje. na np. takie cos zrobilabym faktycznie na kolacje, bo w czasei 'obiadu' to jestem w pracy i jem to, co sobie przyniose ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×