Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariiika

Jak robicie Paelle?

Polecane posty

Macie jakiś sprawdzony przepis na paelle? Chce zrobić z samymi krewetkami, może dam inne owoce morza, ale bez kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xiondz z wielkim pastorałem
spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli przyprawę szafran,albo "colorante" do ryżu masz?ja te przyprawy dostaję od rodziny z Hiszpanii,zresztą ryz specjalny do paelli też mi przysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten facet to dres ?
nie będzie wybredny patrząc na twoje psy, zrób amstafa po chińsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze byc inny.czasami jak nie mam akurat,to robie z naszego:) Co Ci napisać? jak robic po koleii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest dressem:) Nie jadamy psów. Tak tak krok po kroku co tam dajesz. Ja bym dała więcej warzyw bo on daje groszek i papryke tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbniętapalemka
Jakiś czas temu oglądałam wywiad z Antonio Banderasem bodajże na amerykańskiej itv. Mówił on, że jego ulubioną potrawą jest paella i podał przepis na taką co on robi. Podaje wam niżej. Szczerze powiem robiłam... i jeśli tylko ktoś lubi paellę, ta wyszła wyśmienita. Paella wg Banderasa :) 20 dag ryżu cebula 2 ząbki czosnku 4 łyżki oliwy 2 szklanki bulionu warzywnego 2 czerwone papryki 30 dkg ośmiorniczki okropus (może być z puszki) 20 dag krewetek (mogą być mrożone) cytryna 15 dkg groszku zielonego (może być z puszki) 4 pomidory łyżka masła nitka szafranu pęczek natki sól, pieprz Cebulę i czosnek obrać, posiekać, zeszklić na oliwie. Wrzucić ryż i smażyć, aż wchłonie oliwę i lekko zbieleje. Wlać bulion, zagotować i gotować 30 min pod przykryciem na małym ogniu. Krewetki (rozmrożone) i oktopusa (odsączonego) skropić sokiem z cytryny. Papryki oczyścić i pokroić w kostkę, wymieszać z ryżem i dusić kolejne 10 minut. Wrzucić groszek i gotować jeszcze 20 minut. Na 5 minut przed odstawieniem potrawy z palnika dodać pokrojone w dużą kostkę pomidory i wszystko wymieszać. Masło rozgrzać w rondelku i wymieszać z szafranem. Dodać do ryżu i dokładnie wymieszać, przyprawić solą i pieprzem. Natkę umyć, osuszyć i posiekać. Posypać natką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbniętapalemka
Miało być 30 dag ośmiorniczki oktopus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. na dobrze rozgrzany olej wrzuć krewetki,kurczaka(ja daje skrzydełka,pokrojone) smaż chwile pod przykryciem aż mięso zmięknie.Następnie dodaj do mięsa pokrojona cebule(2 duże)i posiekany ząbek czosnku.Duś przez chwilę:)Potem dodaj pokrojoną papryke(czerwona,żółta,groszek,ja daję jeszcze pokrojona fasolkę szparagowa,wstążkę ale jak nie mam to zwykłą cienką szparagówkę(zielona,zółta obie mogą być)ziele angielskie 3 ziarnka i 2 liście laurowe.Potem wsypuję ryż,odmierzam sobie w szklankach.Ryzu w zależności ile chce zrobić paelli więcej ,czy mniej.Np 2 szklanki ryżu do tego łyzeczka curry(przyprawa) i szafran(jeśli masz czysty szafran,to bardzo malutko dodaj) Dobrze wszystko wymieszaj i wlej wodę( 2 szklanki wody,na jedna szklanke ryżu)Wrzuć dwie kostki rosołowe knoor drobiowe i sól,pieprz do smaku.Wszystko mieszając zagotuj.Ja po zagotowaniu wkładam do dobrze nagrzanego piekarnika,na jakieś 20-30 minut(pod przykryciem)jesli na gazie,to musisz mieszać co jakiś czas,aż ryz zmięknie i odparuje woda:) jak cos to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbniętapalemka
Aha, pamiętam że dawał taką radę, że ośmiorniczki i krewetki trzeba bardzo długo wysmażać na małym level, to czyli u nas na małym ogniu :) Ważne jest długie wysmażanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbniętapalemka
I po tym wysmażaniu podlać bulionem i dusić przez chwilę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli kupisz koktajlowe,to są malutkie i 'zgina" w ryżu,więc lepiej więcej.Zależy od tego z ilu szklanek ryzu będziesz robiła.Kup więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce tych małych nie lubie tych małych krewetek. Kupie te takie wielkości palca wskazującego:D Nie wiem chyba szklanke tylko ryżu dam, bo chce to miec na 2 posiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklanka to niewiele.daj w takim razie 1 cebule i 1 kostkę rosołową:))a krewetek....jakies 25 -30 dkg powinno wystarczyć:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwie to taka najlepsza opcja:)) zawsze można sobie odgrzać na drugi dzień jak zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×