Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MALWINAKŁOS

jak wyprać pokrowiec na sofę?

Polecane posty

Gość MALWINAKŁOS

Witajcie! Mam nie lada problem. Otóż wprowadziłam się niedawno do nowego mieszkania. Bardzo mi się ono podoba i dbam o cystość jak tylko mogę, żeby go nie starcić. Właściciel zostawił nam meble, a wśród nich sofę Ikei z pokrowcem Lycksele. Gdzieniegdzi emiał małe plamki, więc pomyślałam, że go wypiorę. Na metce było napisane, żeby prać w 60 stopniach i że jest to 100% bawełny, więc ustawiłam pralkę na program bawełna 60 i wcisnęłam tam pokrowiec. Niestety po wyjęciu jest bardzo brudny. Z małych plamek zrobiły się wielkie szare, lub brązowe ślady. Są też jakieś jasne przebarwienia. Pokrowiec ledwo zmieścił mi się do pralki, więc myślałam na początku, że w te miejsca nie dostała się woda, ale kiedy je zmoczyłam to dalej były jaśniejsze. Czy możliwe, że to jakieś przetarcia, które zrobiły się podczas prania (bylo 800 obrotów, ale tak jak mówiłam pokrowiec był włożony na ścisk)? Czy to moze proszek zostawił takie ślady? Na metce było napisane, żeby nie używać wybielaczy, ale chyba nie chodziło o proszek do prania białych rzeczy (takiego użyłam, bo pokrowiec jest w kolorze ekru). Od razu ponowiłam pranie na szybkim programie (był tylko dla syntetyków w 30 stopniach). Mam wrażenie, ze jest nieco lepiej, ale dalej te ślady są. Co z tym teraz zrobić? Wyprać raz jeszcze w pralce (w jakim programie)? Ręcznie? Czy może oddać do pralni? A moe dramatyzuję i jak pokrowiec wyschnie, to będzie wyglądał normalnie (wciąż jest mokry, piszę o tym na gorąco)? Czy Wy mialyście taką sofę z Ikei? Jak dbałyście o pokrowiec? Pomóżcie! Tak się staram, aby było czysto, a tu taka klapa. Nie wiem, co właściciel sobie pomyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
a może wsadź do wanny i wypierz w wannie, porządnie wypłucz kilka razy i dopiero wtedy wsadź do pralki na samo wirowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo325
witam, mam ten sam problem, z tym ze pokrowiec rozsuwany wiec nie był na ciasno włożony, kilka razy był już prany, natomiast teraz wyszla jakas masakra, jest z 10 razy brudniejszy niz po praniu, nie mam pojecia czy mozna to jakos odratowac>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
ja też mam sofę z ikei z pokrowcem i oddałam go do pralni. wrócił czyściutki. ale nie wiem to konkretnie ten sam model jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALWINAKŁOS
Ja dałam koleżance, która ma większą pralkę i się odprało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALWINAKŁOS
A to ciekawe, bo na moim było ostrzeżenie przed wszelkimi Vanishami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
oddaj do pralni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×