Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wreszcie_mamuśka :)

kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
Naprawdę? No to chyba rzeczywiście pora zacząć go łykać skoro własnie kwas foliowy tak pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kas_sia
Wiadomo, w czasie ciazy na kwas foliowy jest zwiekszone zapotrzebowanie ze wzgledu na maluszka, ktory sie w nas rozwija, ale i na co dzien warto miec go pod reka. Ja bylam w ciąży, to bralam symnatal pro baby, ale i teraz czasem dla wzmocnienia go biore, zeby wlasnie uzupelnic sobie witaminy i minerały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrice
Ja biorę folik już już prawie pół roku i niedługo będziemy starali się z moim mężem o dziecko, więc myslę, że to już odpowiedni moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pół roku spokojnie wystarczy, chyba że wcześniej brałaś pigułki anty i w tym czasie nie uzupełniałaś niedoborów folika. Ale tak normalnie to nawet na trzy miesiące przed ciąża spokojnie można zacząć brać kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama go przyjmowałam przed ciązą a potem w czasie kiedy bralam tabletki antykoncepcyjne. Wiec szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza25
No własnie tez niedawno sie dowiedziałam, ze dobrze jest brać folik razem z tabletkami anty - bo wtedy jestesmy narazone na niedobory tej witaminy, a kwas foliowy to bardzo ważna sprawa zwłaszcza dla przyszłych mam, a niedługo być moze rozpocznę starania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli w bliskiej rodzinie urodziło się dziecko z WCN albo sama takie urodziłaś, to jesteś w grupie ryzyka. Jeśli tak to koniecznie skonsultuj to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
125447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1478255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde z witaminami- czy to C czy kwasem foliowym już tak niestety jest, że w wyniku obróbki termicznej ulegają rozkładowi. Dlatego tak ważne przyjmowanie jest kwasu foliowego w tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakiś czas temu czytałam ze kwas foliowy przeciwdziała powstawaniu wielu schorzeń jak np. chorobie Alzheimera czy miażdżycy dlatego warto go przyjmować nie tylko w okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyszunka
Dokładnie nie tylko w okresie ciąży, ale kwas foliowy zalecany jest tez często osobom starszym... moja babcia go bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h_anna
Ja też go biorę nadal po ciąży, bo słyszałam, że po prostu dobrze wpływa na organizm. Ja kontynuuje branie Symnatalu, bo oprocz kwasu ma jeszcze inne dodatkowe witaminy i minerały, ale to pewnie indywidualna sprawa, kto czego potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzzula
O kwasie foliowym mówi się najczęściej w kontekście ciąży, a zapomina o innych aspektach - ta witamina potrzebna jest praktycznie przez całe nasze życie, więc warto przyjmować ją dodatkowo w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focziii
Warto, warto - a oprócz kwasu foliowego to jeszcze witaminę D, jod, dha oraz magnez - taki niezbędnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zrobiłas, poniewaz kawas foliowy to podstawa jesli chodzi własnie nawet o samo myslenie o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faliczka
jak chce się urodzić zdrowe dziecko to kwas foliowy trzeba łykać koniecznie, ja brałam folik zanim zaszłam w ciążę, w trakcie jej trwania i nawet wtedy jak karmiłam piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem każdą odpowiedzialna mama musi brać ten keas foliowy aby dziecko nie cierpiało z powodu lekceważenia zażywania foliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaskaa
ja brałam już na 3 miesiaće przed ciążą mama dha premium + ma w skałdzi wszystkie niezbędne witaminy, nie tylko jakze ważny kwas foliowy ale też jod, witaminę D czy kwasy omega, wszystko czego potrzebuje dziecko aby prawidłowo się rozwijało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×