Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość :(25

czy są na sami ergofobicy?

Polecane posty

Gość :(25

Witam, zakładam ten temat, gdyż nie radzę sobie z moim lękiem. Wiem, ze dla większości z Was temat wyda się aburdalny, a ja (i inni tacy) to lenie i pasozyci. Więc prosze osoby, które nie doswiadczyły czegoś takiego o niewypowiadanie się. Ergofobia to fobia przed pracą, przed podjęciem pracy. Tutaj artykuł na ten temat: http://zielonalinia.gov.pl/default.aspx?docId=1116&newsId=29949&templId=76 Niestety, u mnie ten lęk osiagnął wielkie rozmiary. Wysłanie CV jest dla mnie wielkim problemem, a kontakt telefoniczny lub osobisty w sprawie pracy - barierą nie do przejścia. Podziwiam i zazdroszczę ludziom, którzy pracują. Dla mnie to abstrakcja. Boję się kontaktów z szefami, pracownikami, mobbingu, złej atmosfery. Czesto jest tak, że nie stawiam się na rozmowy kwlafikacyjne ze strachu, a gdy juz na taka trafię - mam kołatania serca, robię się czerwona i nie umiem sklecić porządnie zdania. Jestem rok po studiach i siedzę w domu. Nie mam żadnych uzdolnień, na których mogłabym zarabiać, ani pomysłu na własny interes, co w moim przypadku byłoby najlepszym rozwiązaniem. Utrzymuje mnie mama, trochę chłopak.Miałąm mysli samobójcze przez to. Nie wyobrażam sobie dlaszego takiego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
W temacie mialo być - "czy są na sali ergofobicy?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to mam.....
jakbym czytala o sobie.... a jakie studia skonczylas? mozesz przez neta cos robic i zarabiac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
Skończyłam studia z dziedziny " do niczego niepotrzebne", typowo humanistyczne. A Ty? Pocieszam się tym, że nie jestem w moim lęku odosobniona, gdyż na forach internetowych (poswięconych głównie nerwicy, depresji) wypowiadają sie ludzie z takim samym problemem. Nie umiem sobie z tym poradzić. Nie da się nie pracować przecież. A mnie przeraża wszystko, co jest związane z pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlękniona
Ja też to mam i pracuje, tzn. to moja kolejna praca. Każda kolejna jest coraz bardziej odpowiedzialna. Zaczęłam od kelnerowanie przed studiami, a końce na specjaliście w dużej firmie. Po 4 dniach szkolenia zostaje ze wszystkim sama (już jutro). Totalna panika. Tak ciężko z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlękniona
Pewnie nie zasnę. Od 4 dni mało co śpię i mało, co jem (prawie nic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
Zlękniona - czyli nie jest ta źle, bo pomimo lęków masz pracę a jeszcze jako specjalista więc musisz być dobra, w tym co robisz:) Zyczę powodzenia! Ja mam gorzej bo jestem bezrobotna. Nie mam własnych pieniędzy. Katastrofa. Eh, naprawdę mam dni, w których myslę jedynie o śmierci-tak jak dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej też jestem ergofobem
mimo, że mam 11 latek pracy za sobą, to panicznie boję się podjąć nowej... poznawać na nowo załogę, szefowstwo, nowe obowiązki, nowe miejsce ;/ nie pracuję od 2008 roku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
Hej też jestem - witaj w tym gronie :/ Jak reaguje otoczenie na Twoją sytuację? Jak sobie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to mam.....
ja też nie pracuję od 2008... a nie możesz pisać jakieś teksty przez neta, skoro skonczylas kier. humanistyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to mam.....
Otoczenie wiadomo, uważa za lenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
Próbowałam, ale o mało co bym spłacała dziś czyjś kredyt.. Nie ufam takim firmom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
eh, a wiecie, ze bez fachowej pomocy tego nie da się wyleczyć? Trzeba iść na psychoterapię, by się z tym uporać. Zresztą ten lęk może byc powiazany np. z waszym dzieciństwem, dorastaniem w rodzinie z problemem alkoholowym. Tak własnie jest w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do :(25
nie boisz się ludzi a masz fobie przed pracodawcami ? może nabawiłaś się lęków od czytania ogłoszeń: "szukamy do pracy ludzi do 25 roku życia, po studiach, z 15 letnim doświadczeniem, mówiących płynnie 10 językami obcymi" :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej też jestem ergofobem
ja mam troszkę łatwiej, bo bliscy patrzą przez pryzmat tego, że jednak kiedyś pracowałem i to 9 lat w jednej firmie... ale też już pewnie są zmęczeni tą sytuacją i uważają, że nie pracuję, bo tak mi dobrze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
Heh, boję się ludzi, a jakże. Nie przepadam za ludźmi, wolę towarzystwo zwierząt i naturę. Hehe, nie :classic_cool: To jest cos o wiele głebszego. I niedośc, że trudno jest ogólnie znaleźć pracę to jeszcze takie lęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ergofobia to fobia przed pracą, przed podjęciem pracy. - dzięki za tę informację zasiałaś ziarenko nowej fobii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(25
whedif - nie ma sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to mam.....
Nie mialam na mysli zadnych firm, ale na pisanie prac klientom prywatnym roznym, np. jakies prezentacje maturalne, wypracowania itp. ja to chyba nigdy nie pojde do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×