Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość harmid

Jaką rolę odgrywa cukier w produktachl

Polecane posty

Gość harmid

Do zastanowienia się nad tym skłonilo mnie np ogromna ilość cukru w keczupie? Czy on ma jakieś właściwości konserwujące czy co? Albo Naturalny jogurt z ziarnami zbóż chyba firmy Danone. Zboża dające smak, rodzynki dające słodycz ale co z tego. Na drugim miejscu w składniach jest cukier. No po jaką cholerę, w zwykłym jogurcie owocowym jest mniej cukru. Po co po co tyle cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
cukier jest wszedzie, wszedzie i jeszcze raz wszedzie :D (mam na myli przetwarzane jedzeni ze sklepu). a jeszcze gorzej, gdy jest to nie tylko zwykly cukier, ktory jest zabojczy, wysokofruktozowy syrop z kukurydzy. to jest dopiero trucizna, ktora bije na glowe nawet rafinowany bialy cuier buraczany. ale dlaczego jest? jako emulgent, konserwant, atrapa faktycznego smaku, ktoy powinien plynac z produktu wlasciwego, ale ze produkt wlasciwy jest wyjalowiony z wartosci i smaku, laduje sie cukier. poza tym slodki/slodkawy smak jest dal wiekszosci ludu atrakcyjny, a co za tym idzie, i co jest BARDZO WAZNE dla producentow, UZALEZNIAJACY :) jezeli chesz keczup bez curku, musisz go sobie zrobic sama w domu. jak nie zapomne, to wrzuce link do przepisu .... zas jogurt .... naturalny jest (tzn. powinien byc) bez cukru. ale wez jogurt naturalny i wrzuc do niego jakies owocki, platki, itd. - ona nadal bedzie kwasny! a ludzie tego nie znosza :( musza miec slodycz w paszczy :D stad najlepiej kupowac tylko jogurt w calkowicie naturalne i niedosmaczanej postaci i samemu sobie dodawac jakies pysznosci. ja osobiscie wole jogurtowe przekaski na slono niz na slodko, ale jak na slodko, to chocby doslodzic jogurt odrobina dzemu, albo miodu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pisać w cv że jest
z tym cukrem to jakaś paranoja- nic do jedzenia nie da sie kupić w sklepie bo we wszystkim tona cukru albo syropu glukozowego. wczoraj dzieciom kaszke (wyjątkowo) kupiłam w biedronce tą mleczną na start- matko jedyna - sam cukier i konserwanty. wniosek taki ze wszystko trzeba robić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
ps. przepraszam za literowki ;) i tutaj jest zdrowy keczup: 30 dag przecieru pomidorowego 4 lyzki octu jablkowego 1 lyzka musztardy ok. 1/4 szkl. wody 1/2 lyzeczki soli 1/2 lyzeczki cynamonu w proszku 1/8 lyzeczki gozdzikow w proszku 1/4 lyzeczki czosnku w proszku mieszamy i mamy :) to jest przepis bazowy, ale oczywiscie mozna dodawac wg. wlasne gustu inne przyprawy, np. papryke, cebule, ziola .... a nawet cos slodkiego, jakby bylo za kwasne, ale zdrowy "slodzik", np. miod, syrop ryzowy .... patrzmy tez uwaznie na puszke z przecierem pomidorowym: maja w nim byc SAME pomidory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
czy pisac ...... >>niestety tak :( trzeba wszystko robic samemu i zalozyc z gory, ze sklepowe produkty z pudelek sa bezwartosciowe, a nawet szkodliwe. wszedzie cukier, konserwanty, polepszacze. pamietam kiedys chcialam kupic sobie saszetki owsianki instant, bo co prawda mniej to wartosciowe niz zrobiona samemu od podstaw, ale zawsze jest to dosc zdrowa przekaska z blonnikiem i innymi zdrowymi skladnikami. no i jest kilka rodzajow na polce, rozne smaki -jablkowy, cynamonowy, czekoladowy .... wiadomo, te smakowe beda z cukrem, ale jest i zwykla wersja wiec chwytam za to i co czytam? juz nie pamietam, ale czego tam nie bylo/ :D cukier na pewno, jakies chyba konserwanty ..... nie wygrasz z fabryka gotowcow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
niestety tak :( tzn. prawdopodobnie sa troche zdrowsze od innych przetworzonych przekasek, np. ciastek, batonow, ale moze i nawet nie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pisać w cv że jest
smutne to teściowa chciała kupic coś moim dzieciom w sklepie, zaciągnęła mnie na dział słodyczowy i sie pyta co ja kupuje dzieciom , ona wie że "gównem" ich nie karmię - odpowiedziałam jej że nic stąd. Piany dostaję jak ona próbuje im jakieś drażetki kolorowe im dawać , żelki, jogurty z drażetkami, bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do domowego keczupu cukier
Tez musisz dodać, bo cukier jest konserwantem a jak dajesz musztardę to myślisz, że w niej nie ma cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birman
tak jest taniej. Tonę jogurtu rozrabiasz 1:1,3 z wodą dodajesz zagęstnika np. żelatyny i cukru żeby ten wyrób miał jakiś smak. to samo dotyczy soli niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Jak to jest cukier, to jeszcze pół biedy, bo to naturalny produkt z buraków, gorzej, jak widzę jakieś sztuczne slodziki. Czy aspartam lub inne świństwo jest tańsze od cukru? A po co cukier? Bo niektóre rzeczy bez cukru sa niedobre. Zrobiłam kiedyś sok ze śliwek i był kwaśny i właściwie bez smaku. Naturalny sok z czarnej porzeczki równiez jest tak kwaśny i cierpki, że aż niedobry. Trzeba go więc trochę "podrasować", aby go ludzie kupowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomidorów akurat odrobina
cukru dodana poprawia ich smak. Nie ma demonizować :). Przecież nie jesz tego keczupu litrami, a sam keczup jest źródłem bardzo zdrowych antyrakowych polifenoli. Bardziej martwiłabym się cukrem i syropem glukozowo-fruktozowym w napojach (1 szkl cukru na butelkę 1,5 l napoju) i przesłodzonych czy przesolonych potrawach gotowych. nie mówiąc już o wzmacniaczach smaku i konserwantach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arla Apetina
zamiast cukru polecam ksylitol (cukier brzozowy) lub stawię Cukier to największe świństwo jakim dobijamy nasz organzim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×