Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kladdinna

wypłata zasiłku chorobowego

Polecane posty

Gość kladdinna

..od ponad miesiaca jestem na zwolnieniu lekarskim od wczoraj jest to 34 dzien. Z tego co wiem teraz bede otrzymywala zasiek chorobowy, nie wynagrodzenie chorobowe. Czy przy wyliczaniu zasiłku bierze sie pod uwage srednie wynagrodzenie z 6 czy 12 miesiecy? Chciala jeszcze zapytac czy uwzględniane jest wynagrodzenie brutto z umowy czy również nadgodziny, od ktorych również pracodawca odprowadza podatki chorobowe, rentowe itp..i są one wliczone do podstawy wymiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
nikt nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie macie wrażenia
Przyjmuje się średnią z 12 miesięcych poprzedających fakt zasitnienia choroby. Do średniej wlicza się (kwoty brutto): -wynagrodzenie podstawowe (jak w umowie o pracę) -premie -nagrody -inne świadczenia Nie każda nagroda czy premia się wlicza- zależy od regulaminu wynagrodzeń danej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie macie wrażenia
Nadgodziny też się uwzględnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
Dziękuję. Czy to nie jest tak, że zasiłek chorobowy nie powinien być wyższy od przecietnego wynagrodzenia brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie macie wrażenia
Zasiłek jest wypłacany w wysokości 80% podstawy, no chyba, że jesteś w ciąży lub miałaś wypadek w pracy to 100%. Nie sądzę, abyś dostała więcej niż zarabiałaś. W necie jest tego pełno, poszukaj jak się go wylicza i sobie mniej więcej wylicz. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
wiecej na pewno nie dostane. Zastanawiam sie czy nie otrzymam mniej niz 80% podstawy wymiaru. Srednie wynagordzenie miesieczne brutto podane przez GUS wynosi 3680. Moj dochod juz po odliczeniu tych 80% przekracza te kwote..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wyglądałaby moja
sytuacja? Do tej pory przez kilka lat byłam za trudniona na cały etat,na pensję minimalną. od lipca b.r zmienili mi umowę na 1/2 etatu. Od pazdziernika b.r chciałam iśc na zwolnienie do konca tego roku bym je ciągnęła--jak bedą obliczać moje chorobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
rozumiem, że wynagordzenie chorobowe oblicza się tak samo jak zasilek chorobowy. Zauwazylam na RMUA z lipca ze zaklad pracy nie uwzglednil w wynagordzeniu chorobowym wyplaty z tytulu nadgodzin. Wzial pod uwage tylko podstawe uwzgledniona w umowie o prace. Z informacji powyzej wynika ze nadgodziny rowniez powinny byc wliczone w podstawe wymiary wynagrodzenia chorobowego/ zasilku chorobowego. W takim razie powinnam zwrocic sie do kadr o wyjasnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marks3359
wg mnie powinni uwzglednic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
czy moze mi ktos poradzic czy wynagrodzenie chorobowe oblicza sie tak samo jak zasiłek chorobowy? Chodzi mi o to czy potracane sa te same składki i podatek. Z tego co wiem do wyliczenia podstawy wymiaru uwzglednione powinny byc również nadgodziny, które mialam kazdego miesiąca i nie uwzglednili mi tego..Wyliczyli tylko od pensji zasadniczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvvccvcvvc
a czemu tak sciemniac na chorobowym zamist pojsc do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladdinna
vcvvccvcvvc jezeli nie masz nic ciekawego do napisania to po prostu nie odpisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvvccvcvvc
ale to bardzo ciekawe dlaczego kombinujesz z budzetu panstwa kasiore wyludzasz do roboty syfiaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radca45624
Zgodnie z art. 36, ust. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego "Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy" Mając na uwadze powyższe, wynagrodzenie z tytułu nadgodzin wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×