Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatatatataaaaaa

jak żyć? - w kraju drożyzny - jak???

Polecane posty

Gość tatatatataaaaaa

mieszkam w małej miejscowości 20 km od Krakowa Sąsiedzi oceniają sąsiadów po samochodzie jakim/jakimi jeżdżą... w miejscowości mieszka 1058 mieszkańców - w niemal każdym gospodarstwie domowym - ktoś z rodziny (ojciec, matka, córka, syn) zagranica - głównie Austria, Niemcy, Paryż i USA sama wychowałam się w Wiedniu tam szkoła podstawowa i średnia, rodzice raczej nie wrócą do Polski "mieszkam" z narzeczonym - razem 8 lat z poznaliśmy się na studiach - nie w Polsce, dostałam tu dom po babci - przedwojenny domek przypomina coś na kształt współczesnych domków - dworków jest po generalnym remoncie z minimalistycznym zachowaniem ducha 20 lecia międzywojennego "mieszkam: bo narzeczony pracuje w firmie z zakresu IT, jest na kontrakcie w Rzymie - w kwietniu przedłużyli mu o kolejny rok ... 3 z kolei, do domu wraca w każdy weekend i teraz tak ja zarabiam tu w Polsce 2300 na rękę, chłopak 10 razy tyle odkłada każdego miesiąca, konto wspólne jak myślę ile wynoszą opłaty - kanalizacja, prąd, telefony, benzyna, gaz, żywność, składki na ubezpieczenie, czy nawet dentysta - który miesięcznie pochłania nie mało sama tona to koszt 700 zł za tonę, by ogrzać 160m2 od końca września do połowy kwietnia potrzebne jest 4 - 5 ton - jak nie więcej, w tamtym roku w styczniu dokupiliśmy 8 ton, wcześniej zamówiliśmy 2 tony, węgiel spłonął przez pożno wiosnę i lato by woda ciepła w bojlerach byłą nie styka mi moje 2300 z dzieci nie mamy kolejna sprawa - prowadziłam zeszyt - na co wydaje i co kupuje (art spożywcze) we wrześniu, zbierałam rachunki etc pomijam rzeczy które przywozi narzeczony z Włoch - zakupy robię z tygodniowym wyprzedzeniem, omijam Alme, Piotra i Pawła bo to drogie delikatesy, kupuje w Biedronce - w tygodniu dokupuje pieczywo warzywa i świeże owoce - i za wrzesień wyszła niebagatelna suma 1200 zł analizuje każdy paragon co ile kosztuje uczę się na błędach - a i tak drogo a gdzie rozrywka? znajomi przyjaciele którzy w niemal każdy weekend zapraszają na wino, film kręgle, pizze, crossy, pint bale, Tatry etc masakra jak dajecie rade na czym oszczędzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna baleronica
zmien kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldola
mieszkasz sama w sporym domu,, to już troche nie teges..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale za co Ci wyszlo to 1200? Ja za mieszkanie: 1000zl, za jedzenie do niedawna 300, 200zostawalo poki nie przeszlam na zdrowe zywienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna baleronica
soki, kurczaki, ryby mięsa, pieczywo, warzywa owoce, oliwa do smażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatatatataaaaaa
anna baleronica - bingo ;) dziaisiaj kupiłam ser pleśniowy, kg kiwi, jogurt grecki, chleb, jabłka i zapłaciłam ok 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatatatataaaaaa
też staram się zdrowo się odżywiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldola
jest drogo, codziennie wydaje ok 30 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ser plesniowy, lidl ok. 2,8, jogurt grecki 1,6 , jablka, 1kg 1,20 netto, kiwi diabli wiedza, u mnie na sztuki , chleb zalezy jaki, do 4 - mysle, ze w 15-20 max bym sie zamknela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatatatataaaaaa
2 km od domu mam jedynie biedronkę i carreful jak myślicie co wybiorę czy pojadę do Lidla oddalonego 15km stąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceny w biedronce
kg jabłek 2 zł kg kiwi 5 zł jogurt grecki 2 zł ser pleśniowy 3 zł chleb 3 zł razem 15 zł a nie 30 więc moze kup kalkulator jak nie umiesz liczyć i nie próbuj wmawiać ze to kosztuje 2 x tyle bo nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co do lidla masz jechac
skoro w biedrze jest TANIEJ niż w lidlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×