Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam wór cebuli

jak zrobić zupę cebulową? robiła któraś???

Polecane posty

Gość mam wór cebuli

macie sprawdzony przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam wór cebuli
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię zupę cebulową
2 litry bulionu (ostatecznie może być z kostki Knorr) zagotować .5-6 dużych cebul pokroić w cienkie półplasterki i lekko zrumienić na masle.Dodać do bulionu i gotować parę minut do miękkości.Dosolić i dodać swieżo zmielony pieprz.I teraz 2 opcje-albo pokroić bułkę w kostkę 1x1cm , zrumienić na maśle i dosypywać ją porcjami do zupy na talerzu ,gorącą posypując startym żółtym serem i szczypiorkiem albo bułkę pokroić na kromki,położyć na nie plaster sera i zapiec w piekarniku .Gotowe położyć na talerzu i zalać zupą.Ja gotuję w zupie więcej cebuli i jak jest zbyt gęsta to trochę wybieram z garnka i wyrzucam .Na specjalne okazje dodaję odrobinę białego wytrawnego wina ale i bez niego jest dobra.Takę zupę można też zmiksować i zrobić krem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pojdziesz o sie dowiesz
oooooo super moze zrobie a ta bulka jest konieczna? jaka to ma byc buła? wrocławska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię zupę cebulową
Może być wrocławska lub tradycyjna .Takie grzanki są super do zupy razem z żółtym serem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazlunie
Ja grzanki robie krojac bule w niezbyt cienkie kromki, smaruje je maslem z ziolkami i czochem, potem kroje w kostke i do nagrzanego piekarnika pod gorna grzalke na chwil kilka. Albo nie kroje tylko sypie tartym serem i sa pajdki do zagryzania. A maslo ziolowo czosnkowe robie mieszajac w filizance miekke maslo z przyprawami i wycisnietym czosnkiem. Nie moze byc roztopione bo ziola i czosnek spadna na dno. Ale do zupy cebulowej chyba bym czosnek odpuscila i dala same ziola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×